Näslundovy čtyři góly potopily Pittsburgh

NEW YORK

Zápas jednoho muže, takový byl úterní duel zámořské NHL, v němž na svém ledě přivítal Vancouver Tučňáky z Pittsburghu. Canucks zvítězili v těsném duelu 4:3 v prodloužení, když se o všechny gólové zápisy domácích postaral Markus Näslund. V dresu Pittsburghu se dvěma brankami blýskl Milan Kraft, na vítězství to však nestačilo.

"Nesehráli jsme zrovna dobrý zápas, díky bohu že jsme vyhráli," nezářil po utkání spokojeností Näslund, který naskočil do sestavy poté, co jej o víkendu vyřadilo lehké zranění třísla. "Pravda ale je, že tak indiviudálně povedený zápas docela pozvedne sebevědomí," přiznal švédský forvard.

Kraft otevřel skóre při přesilovce v první třetině zápasu, na začátku druhého dějství vyrovnal první brankou Näslund. Pittsburgh šel o chvíli později opět do vedení, když využil další početní výhodu Berehowsky.

Spasitel Näslund ovšem zařídil srovnání skóre ještě do druhé sirény, navíc v závěrečné části poslal domácí tým do vedení svým třetím gólovým zápisem. O prodloužení rozhodl necelých šest minut před koncem svou druhou brankou Kraft, když jeho střela napoprvé sklopuzla po masce brankáře Hedberga a ujala se až následná dorážka.

Finální radost do domácího hlediště však přinesl po necelé půlminutě nastavení opět Näslund. Po Milanu Hejdukovi druhý nejlepší střelec loňského ročníku NHL uzavřel čtyřbrankový účet v jednom utkání podruhé v kariéře. Tři asistence si připsal Näslundův spoluhráč Todd Bertuzzi.

Vrbata zařídil výhru Caroliny

Vítězný gól v utkání Edmontonu s Carolinou vstřelil forvard Hurikánů Radim Vrbata. Carolina vedla na ledě Oilers zásluhou dvou gólů Martyho Murraye z první třetiny, Vrbata přidal třetí branku po bezbrankové prostřední části při přesilovce na začátku závěrečného dějství.

Edmonton sice ještě stačil korigovat výsledek, branky Semjonova a Aleše Hemského však už na konečném výsledku nic nezměnily. V brance domácích se po měsíci objevil Tommy Salo.

"Nemám rád tyhle zápasy, kdy prohráváte od první třetiny o dvě branky a musíte dotahovat," prohásil nespokojeně Salo, jehož postavilo mimo hru zranění kyčle.

Skóroval i Kubina a Martínek

Ostrované z New Yorku přehráli na svém ledě Tampu Bay, když o vítězství rozhodli třemi brankami v závěrečné části. Tampa se sice po bezbrankové první třetině ujala vedení na začátku druhého dějství góly Pavla Kubiny a Rusa Fedotěnka, domácí však stačili do sirény srovnat.

Zbytek utkání byl pak v režii Islanders, na 3:2 zvyšoval ve čtvrté minutě Radek Martínek a o konečnou podobu se postarali přesnými zásahy Parrisch a Blake, který v závěrečných sekundách rozvlnil síť opuštěné branky Tampy.

Tabulky NHLVýchodní konference: Severovýchodní divize: 1. Toronto 38 bodů 2. Boston 34 3. Ottawa 30 4. Montreal 28 5. Buffalo 27 Atlantická divize: 1. Philadelphia 41 2. New Jersey 34 3. NY Rangers 27 4. NY Islanders 24 5. Pittsburgh 18 Jihovýchodní divize: 1. Atlanta 32 2. Tampa Bay 31 3. Carolina 25 4. Florida 23 5. Washington 18

Západní konference: Centrální divize: 1. Detroit 35 bodů2. St. Louis 35 3. Nashville 29 4. Columbus 20 5. Chicago 20 Severozápadní divize: 1. Colorado 36 2. Vancouver 36 3. Calgary 30 4. Edmonton 25 5. Minnesota 25 Pacifická divize: 1. Los Angeles 31 2. San Jose 29 3. Anaheim 27 4. Phoenix 26 5. Dallas 25