Washington pod novým trenérem přestřílel Boston

NEW YORK

Celkem jedenáct branek viděli diváci čtvrtečního duelu zámořské NHL mezi domácím Washingtonem a Bostonem. Divokou přestřelku nakonec dotáhli do vítězného konce hráči Capitals, kteří v první třetině stáhli jednobrankový náskok Bostonu a ujali se vedení, které už nepustili. Na lavičce Capitals stál poprvé v roli hlavního kouče Glen Hanlon.

Bývalý asistent Hanlon dostal důvěru generálního manažera McPheea poté, co byl po osmadvaceti zápasech letošního ročníku ligy vyhozen Bruce Cassidy. Osmatřicetiletý kouč při své druhé sezóně u týmu neudržel své postavení po mizerných výsledcích, Washington byl spolu s Pittsburghem nejhorším celkem soutěže.

Na hráčích byl průvan na střídačce znát. Hráli s větší chutí, soupeře předčili rychlostí i agresivitou. "Dnešní utkání bylo hodně o emocích, na hráčích bylo vidět, jak touží po vítězství," hodnotil své první vystoupení na lavičce Hanlon.

Brankář domácích Olaf Kölzig sice již ve třetí minutě zápasu lovil puk ze sítě po střele Mika Knubla. Záhy však využil dvojnásobné přesilovky Peter Bondra a pokračující výhodu jednoho muže v poli zužitkoval i Jaromír Jágr.

Nástup Washingtonu potvrdil v sedmé minutě Matt Pettinger, který vyhnal z branky gólmana Bruins Potvina. Boston však dokázal ještě před polovinou třetiny snížit na rozdíl jedné branky.

Ve druhém dějství si oba celky poslaly po jednom gólovém dárku, další branku zařídil až v pětapadesáté minutě Dainius Zubrus z trestného střílení, na rozdíl dvou branek zvýšil při power-play soupeře minutu a půl před koncem Jeff Halpern.

Boston ve finálním vzepětí dokázal po trefách Donata a Greena umazat z náskoku Washingtonu dvě branky, cestu za prodloužením však utnula závěrečná siréna. Washington tak po třech porážkách v řadě opět vyhrál.

Čechmánek nedohrál zápas v Nashvillu

Utkání Nashvillu s Los Angeles bylo současně duelem českých gólmanů Tomáše Vokouna a Romana Čechmánka. Čechmánek byl však už ve dvanácté minutě střídán poté, co si při srážce s hráčem soupeře narazil kyčel.

Bývalý brankář Philadelphie vybruslil z brankoviště směrem k levému kruhu, kde chtěl odehrát puk, ale střetl se tvrdě s Davidem Legwandem. "Byla to pěkná rána," svěřil se Čechmánek po utkání.

"Ležel jsem na zádech na ledě a říkal si 'To není dobré', už je to ale v pohodě," dodal český gólman, který vzápětí po karambolu opustil plochu a ve svatyni hostujícího celku jej nahradil Cristobal Huet. Kings zvítězili na ledě Nashvillu 4:1, jednu asistenci si připsal Martin Straka, který tak bodoval v pátém utkání v řadě. Jediný gól domácích zařídil Martin Erat.

Gólovou přihrávku si připsal i Jiří Hudler v dresu Detroitu. Hráčům Rudých křídel se však utkání v Chicagu nevydařilo a prohráli 3:4 v prodloužení. Důležitý gól vstřelil v dresu Edmontonu Aleš Hemský, který vyrovnal na ledě San Jose na konečných 2:2

Washington - Boston 6:5 (3:2, 1:1, 2:2)
Branky: 4. Bondra (Jágr), 5. Jágr, 7. Pettinger, 25. Battaglia, 55. Zubrus, 59. Halpern - 3. Knuble, 10. Gillis, 28. Lapointe, 59. Donato, 60. Green. Zásahy brankářů: Kölzig 39/34 - Potvin 5/2, Raycroft 21/19.
Ottawa - Tampa Bay 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
Branky: 11. Bonk (Havlát), 26. Smolinski (Rachůnek), 52. Marián Hossa - 10. Andreychuk, 53. Fedotěnko (Kubina). Zásahy brankářů: Lalime 24/22 - Chabibulin 40/37.
Minnesota - Toronto 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Branka: 12. Fitzgerald (Pilař). Zásahy brankářů: Roloson 17/16 - Belfour 28/28.
Nashville - Los Angeles 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)
Branky: 39. Erat - 9. a 60. Pálffy (na první Modrý), 33. Robitaille (Straka), 34. Holland. Zásahy brankářů: Vokoun 21/18 - Čechmánek 7/7, Huet 30/29.
Calgary - Carolina 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Branka: 42. Donovan. Zásahy brankářů: Kiprusoff 23/23 - Weekes 31/30.
Chicago - Detroit 4:3 v prodl. (2:0, 0:1, 1:2 - 1:0)
Branky: 4. Arnason, 17. Radulov, 54. Ruutu, 61. Bell - 36. Draper (Hudler), 45. Dacjuk, 59. Shanahan. Zásahy brankářů: Leighton 33/30 - Joseph 26/22.
Vancouver - Colorado 1:1 po prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)
Branky: 47. Jovanovski - 7. R. Blake. Zásahy brankářů: Auld 28/27 - Aebischer 38/37.
San Jose - Edmonton 2:2 po prodl. (2:1, 0:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 7. a 15. Marleau - 11. Smith, 37. Hemský. Zásahy brankářů: Nabokov 44/42 - Conklin 30/28.
4. Edmonton2811401375:8426
5. Minnesota2910501457:6225
Pacifická divize:
1. Los Angeles2915131079:6834
2. San Jose299102869:7030
3. Anaheim2910451065:7929
4. Phoenix2810711070:8228
5. Dallas2911301560:7225
Pozn.: Údaje v jednotlivých sloupcích označují počet odehraných zápasů, výher, nerozhodných zápasů, proher v prodloužení (tým získává jeden bod), porážek v normální hrací době, skóre a počet bodů.