Washington vymazal Atlantu, Lang opět v čele bodování

NEW YORK

Pětigólový příděl dostali v úterním utkání hokejisté Atlanty na vlastním ledě od Washingtonu. Dvěma góly a dvěma asistencemi se blýskl Robert Lang, první čisté konto kariéry si při svém teprve třetím startu v NHL připsal gólman Capitals Maxime Ouellet.

Dvaadvacetiletý brankář se poprvé objevil mezi tyčemi v sezóně 2000-01 v dresu Philadelphie, která tehdy podlehla Detroitu 1:3. Pro Washington byl ovšem v úterý základním kamenem úspěchu, připsal si 37 úspěšných zákroků. Capitals vyhráli druhé ze tří utkání pod taktovkou nového trenéra Glena Hanlona.

Hráči Atlanty se snažili neúspěšně dobýt tvrz Capitals, hořelo ale hlavně na druhé straně. Washington vedl po první třetině zásluhou Wilssieho a Millera o dvě branky, u obou tref asistoval Robert Lang.

Nejproduktivnější hráč Capitals pak přidal ve druhé části třetí gól a druhou brankou v utkání zvyšoval na 4:0 krátce po začátku třetí třetiny. Konečný výsledek uzavřel pět minut před koncem zápasu při přesilovce Peter Bondra.

Lang se díky čtyřem bodům opět probojoval do čela kanadského bodování ligy, se 40 body o jeden bodík přeskočil Rusa Dacjuka z Detroitu.

"Výměna trenéra přinesla do kabiny čerstvý vzduch a myslím, že to všichni cítíme," řekl po vydařeném představení český forvard. "Hanlon zkouší jiný systém než Cassidy. Máme chuť vítězit a všichni se snaží, aby byli u toho," popsal Lang.

Necelých šest minut odehrál v dresu Washingtonu Jaromír Jágr. Český útočník dostal během první třetiny nepříjemný zásah hokejkou do ruky a ze zápasu odstoupil. Podle všeho nebude hrát ani v dnešním utkání na Floridě.

Vokoun Vancouver nezastavil

Aleš Hemský z Edmontonu jednou skóroval na ledě Los Angeles, když na začátku závěrečné třetiny vyrovnával na 2:2. Králové, v jejichž kleci nastoupil místo zraněného Romana Čechmánka Huet, však v závěru přidali další dvě branky a po zásluze zvítězili. Asistenci u druhé branky Los Angeles zaznamenal Martin Straka.

Celý zápas s Vancouverem odchytal v brance Nashvillu Tomáš Vokoun. Připsal si dvaadvacet úspěšných zákroků, Predátoři ovšem podlehli kanadskému týmu na vlastním ledě 1:2 v prodloužení.

New York Islanders - New Jersey 5:4 (1:2, 2:1, 2:1)
Branky: 13. Peca, 21. Jonsson, 30. Hunter (Hamrlík), 54. Blake, 55. Jašin - 6. a 9. Rupp, 25. Madden, 55. Brylin. Zásahy brankářů: Snow 33/29 - Brodeur 28/23.
Philadelphia - Calgary 2:3 pp (1:1, 1:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 18. Roenick, 25. LeClair - 50. a 64. McAmmond, 3. Iginla. Zásahy brankářů: Hackett 26/23 - Kiprusoff 37/35.
Atlanta - Washington 0:5 (0:2, 0:1, 0:2)
Branky: 33. a 42. Lang, 13. Willsie (Lang), 20. Miller (Lang), 55. Bondra. Zásahy brankářů: Dafoe 29/24 - Ouellet 37/37.
Montreal - Boston 1:1 pp (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 31. Rivet - 33. Rolston. Zásahy brankářů: Theodore 31/30 - Raycroft 29/28.
Pittsburgh - Buffalo 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
Branky: 16. Holzinger, 46. Kolcov - 13. Šatan. Zásahy brankářů: Caron 22/21 - Noronen 26/24.
Toronto - Tampa Bay 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)
Branky: 47. Roberts, 49. Sundin, 59. Tucker (Reichel). Zásahy brankářů: Belfour 21/21 - Chabibulin 20/18.
Nashville - Vancouver 1:2 pp (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)
Branky: 54. Murray - 24. Öhlund, 62. Morrison. Zásahy brankářů: Vokoun 24/22 - Cloutier 30/29.
St. Louis - Columbus 2:1 pp (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 47. Drake, 65. Tkachuk - 32. Cassels. Zásahy brankářů: Osgood 27/26 - Denis 37/35.
Los Angeles - Edmonton 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)
Branky: 22. Sim, 34. Višňovský (Straka), 56. Corvo, 60. Frolov - 14. Horcoff, 42. Hemský. Zásahy brankářů: Huet 24/22 - Salo 24/21.
4. Edmonton3113501383:9329
5. Minnesota3112501465:6629
Pacifická divize:
1. Los Angeles3116131184:7236
2. San Jose3010102871:7032
3. Phoenix3010811175:9029
4. Anaheim3110451267:8429
5. Dallas3112401562:7328
Pozn.: Údaje v jednotlivých sloupcích označují počet odehraných zápasů, výher, nerozhodných zápasů, proher v prodloužení (tým získává jeden bod), porážek v normální hrací době, skóre a počet bodů.