Minnesota zaskočila Colorado

NEW YORK

Překvapivé vítězství si z Denveru odvážejí hokejisté Minnesoty. Ve středečním duelu s Coloradem hráči Wild dosáhli vůbec prvního vítězství na ledě Avalanche v základní části NHL, jednou brankou k tomu přispěl i Filip Kuba.

Hokejisté Minnesoty se do domácích pustili hned od začátku a v páté minutě slavili první úspěch po trefě Pascala Dupuise. Do přestávky přidal další branku při početní výhodě Filip Kuba a o osudu utkání bylo rozhodnuto.

Ve druhé části Joe Sakic sice dvakrát překonal gólmana Rolosona, asistence u obou gólů si připsal i Milan Hejduk, branka Sergeje Žoltoka ze čtyřiatřicáté minuty však určila konečnou podobu výsledku.

Floridu Washington nerozstřílel

Po úterní kanonádě na ledě Atlanty remizovali hokejisté Washingtonu s Floridou 2:2. Panthers se ujali v první třetině po chybě gólmana Oulleta, Capitals však během druhé části dokázali srovnat krok.

Na začátku třetí třetiny se Washington dokonce zásluhou Petera Bondry ujal vedení, vyrovnání však přišlo záhy, když se v přesilovce trefil Stephen Weiss. O vítězi nerozhodlo ani prodloužení a soupeři si rozdělili body. Washington hrál bez zraněného Jaromíra Jágra, po úterním bodovém přídělu se neprosadil Robert Lang.

Dallas opět vyhrál

Branka Markuse Näslunda byla jediným brankovým počinem Vancouveru na ledě Dallasu. Vancouver Näslundovou zásluhou stáhl ve druhé třetině jednobrankový náskok domácích, deset minut před koncem utkání však vstřelil vítězný gól Dallasu Bill Guerin.

Další trefu do sítě gólmana Cloutiera přidal o chvíli později Rob DiMaio, hvězdy z Texasu vyhrály třetí utkání v řadě.

Dacjuk vrátil Detroit do hry

Z vítězství před domácím publikem se v utkání se San Jose nakonec radovali hokejisté Detroitu. Red Wings sice ještě dvacet sekund před závěrečnou sirénou prohrávali 1:2, do hry je však vrátil gól Pavla Dacjuka. Ruský útočník, který se přetahuje s Robertem Langem o vedení v žebříčku kanadského bodování ligy, nastřílel v posledních devíti utkáních jedenáct branek.

Ve čtvrté minutě nastavení rozhodl o osudu utkání Brendan Shanahan. V sestavě Detroitu se poprvé po zlomenině nohy objevil Henrik Zetterberg a uvedl se gólem a dvěma asistencemi.

Florida - Washington 2:2 pp (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 7. V. Bure (Krajíček), 49. Weiss - 40. Bataglia, 44. Bondra. Zásahy brankářů: Luongo 27/25 - Ouellet 22/20.
Detroit - San Jose 3:2 pp (1:0, 0:1, 1:1 - 1:0)
Branky: 19. Zetterberg, 60. Dacjuk, 64. Shanahan - 24. Sturm, 44. S. Thornton. Zásahy brankářů: Joseph 28/26 - Nabokov 29/26.
Dallas - Vancouver 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
Branky: 5. Arnott, 50. Guerin, 54. DiMaio - 28. Näslund. Zásahy brankářů: Turco 23/22 - Cloutier 28/25.
Colorado - Minnesota 2:3 (0:2, 2:1, 0:0)
Branky: 28. a 57. Sakic (na obě Hejduk) - 5. Dupuis, 14. Kuba, 34. Žoltoks. Zásahy brankářů: Aebischer 28/25 - Roloson 29/27.
3. Calgary291523969:6335
4. Minnesota3213501468:6831