Vokoun vychytal nulu proti Detroitu

NEW YORK

Český gólman Tomáš Vokoun byl jedním ze strůjců úspěchu Nashvillu proti Detroitu. Pochytal všech 21 pokusů Red wings a Predators brankou Dana Hamhuise porazili v sobotu Rudá křídla, proti kterým se jim letos daří, 1:0.

Obránce Hamhuis se v deváté minutě třetí třetiny vracel z trestné lavice, když Vokoun vyrazil střelu soupeře.  Hamhuis se zmocnil puku a překonal brankáře Curtise Josepha, který hájil branku místo Dominika Haška, kterého stále trápí třísla. Bek Predátorů vsítil svou první vítěznou branku v kariéře.

"Nulu beru, protože je to skvělý pocit. Je to odměna pro všechny, ale důležité jsou dva body," řekl po zápase Vokoun.

'Predátoři' se po výpadku v Montrealu, kde čtyřikrát inkasovali v početním oslabení, sebrali a ubránili šest přesilových her. "Hráli jsme dobře, ale přesilovky jsme měli špatné. Byl to zápas, v němž jedna střela rozhodne," prohlásil kouč Dave Lewis. Jeho svěřenci v dosavadních třech zápas v sezoně proti Nashvillu ani jednou neuspěli.

Po třech zápasech totálního střeleckého půstu si hokejisté Atlanty spravili chuť v Pittsburghu, kde vyhráli 7:4. Čekání na gól ukončili už v osmé sekundě utkání, když skóroval Slovák Ronald Petrovický.

"Parádně jsme do zápasu odstartovali. Přesně to jsme potřebovali," řekl Ilja Kovlačuk, který spolu s Vjačeslavem Kozlovem a Markem Savardem přispěli největší měrou k vysokému vítězství. Kozlov si připsal čtyři body za dvě branky a dvě asistence. Kovalčuk měl ještě o jednu nahrávku navíc, Savard se trefil jenom jednou, ale po čtyřech pasech jeho spoluhráči skórovali.

Noční můrou pro brankáře Pittsburghu Sebastiena Carona se stal Kovlačuk, který jej dvakrát pokořil střelou zápěstím. "Někdy je těžké udělat všechno správně. Vyčítám si každý gól a dnes jsem chytal opravdu špatně," pravil brankář, kterého trenér Ed Olczyk po dvou třetinách vyměnil.

V utkání obstáli pouze tři hráči Penguins. Česko-slovenské duo Milan Kraft - Martin Štrbák a Ryan Malone. Všichni si připsali po gólu a asistenci. "Musíme se z toho všeho poučit, ale je to těžké," poznamenal český obránce Pittsburghu Josef Melichar.

Straka trestal vyloučení bitkaře Cumminse

Dramatické utkání s remízovým koncem sehrálo Colorado v Los Angeles. Domácí se v první minutě ujali vedení, když skóroval Eric Belanger. Joe Sakic s přispěním Milana Hejduka vyrovnal a za chvíli poslal Avalanche do vedení. Joe Corvo však ještě do přestávky skóre srovnal.

Ve druhé třetině se po dvou prohraných bitkách pustil Jim Cummins z Colorada znovu do Kena Brennana, ale ten se tentokrát jen bránil. Po potyčce rozhodčí poslali Cumminse do šatny a Colorado hrálo sedm minut v oslabení, ale soupeři se podařilo skórovat pouze po střele Martina Straky.

Sakic však byl při chuti a v přesilové hře po další skvělé Hejdukově nahrávce završil hattrick. "Milan mi skvěle nahrál. Mířil jsem vlevo, ale trefilo to hokejku obránce," popsal kapitán Colorada svoji třetí branku v zápase.

Čechmánek opět zraněn

Do branky Kings se na začátku zápasu postavil poprvé po zranění Roman Čechmánek. Gólman kalifornského týmu však mezi třemi tyčemi vydržel pouze dvacet minut. Během nich ze šesti střel pustil dva góly. Druhou třetinu už začal Huet, protože Čechmánek si údajně obnovil zranění. "Nestáhl jsem jej. Mezi třetinami jsem přišel do šatny a bylo mi řečeno, že není schopen chytat," objasnil výměnu brankáře Andy Murray.

Boston - Carolina 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Branky: 50. G. Murray - 22. Vrbata, 44. Staal. Střely na branku: 37:25. Diváci: 13.130.
Philadelphia - New York Islanders 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Branky: 37. a 47. Vandermeer, 53. Gagne - 22. Jašin. Střely na branku: 19:19. Diváci: 19.572.
Toronto - Montreal 4:2 (0:1, 1:0, 3:1)
Branky: 24. Tucker, 49. Belak, 60. Sundin (Pilař), 60. McCabe - 9. Dagenais, 42. Ribeiro. Střely na branku: 31:21. Diváci: 19.416.
Ottawa - New York Rangers 3:1 (1:1, 2:0, 0:0)
Branky: 15. Leschyschyn (Havlát), 22. Schaefer (Rachůnek), 30. Spezza - 9. Kasparaitis. Střely na branku: 23:25. Diváci: 18.037.
Pittsburgh - Atlanta 4:7 (1:2, 2:3, 1:2)
Branky: 9. Malone, 32. Kraft, 36. Štrbák (Kraft), 53. Fata - 18. a 57. Vj. Kozlov, 31. a 39. Kovalčuk (na první F. Kaberle), 1. Petrovický, 28. Štefan, 42. Savard. Střely na branku: 25:32. Diváci: 13.683.
Tampa Bay - Dallas 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Branky: 35. St. Louis - 14. Modano, 35. Morrow. Střely na branku: 27:22. Diváci: 16.233.
St. Louis - Phoenix 1:1 po prodl. (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 34. Demitra - 6. Doan. Střely na branku: 31:25. Diváci: 19.095.
Nashville - Detroit 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Branka: 49. Hamhuis. Střely na branku: 17:21. Tomáš Vokoun odehrál za Nashville celý zápas a připsal si 21 zákroků. Diváci: 17.113.
Minnesota - Columbus 5:2 (2:1, 2:0, 1:1)
Branky: 5. a 34. Walz, 6. Matt Johnson, 30. Zjuzin (Kuba), 55. Žoltok - 8. Sanderson, 44. Letowski. Střely na branku: 35:29. Diváci: 18.568.
Edmonton - Vancouver 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)
Branky: 21. Näslund, 31. Keane, 47. Ruutu. Střely na branku: 24:31. Diváci: 16.839.
Los Angeles - Colorado 3:3 po prodl. (2:2, 1:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 1. Belanger, 15. Corvo, 39. Straka - 12., 14. a 48. Sakic (na první a třetí Hejduk). Střely na branku: 37:19. Roman Čechmánek odehrál za Los Angeles 20 minut a chytil čtyři střely. Diváci: 18.118