Drezúra medvědů v podání českých Jezdců

NEW YORK

Čeští hokejisté Robert Holík a Petr Nedvěd zařídili vítězství New York Rangers nad Bostonem 4:2, když každý z útočníků vstřelil po dvou gólech. Domácí Jezdce navíc podržel brankář Mike Dunham, jenž minutu před koncem za stavu 3:2 zneškodnil velkou šanci na vyrovnání v podání bostonského Patrice Bergerona. Definitivní tečku zápasu pak udělal Holík střelou do prázdné branky.

"Je frustrující takový zápas nakonec prohrát," hlesl po utkání osmnáctiletý Bergeron, jenž prožívá v NHL svou první sezónu. "Puk jsem měl dobře připravený, ale do branky se mi ho zkrátka dostat nepodařilo," vrátil se ke klíčovému momentu utkání.

"Puk se odrazil od špičky mého betonu, měl jsem tentokrát štěstí," komentoval stejný okamžik z druhého pohledu brankář Rangers Dunham. "Dunham předvedl několik skvělých zákroků a Petr Nedvěd dal dva krásné góly," jednoduše shrnul celý zápas trenér Jezdců Glen Sather.

Nedvěd nejprve ve 13. minutě zápasu dostal domácí do vedení 2:1, když jeho střela zápěstím z pravého kruhu během přesilovky našla cestu až za záda bostonského brankáře, a na začátku druhé části pak téměř ze stejného místa zvýšil na 3:1. Tentokrát vystřelil příklepem po přihrávce Kasparaitise.

"Bylo to pro nás velké vítězství," řekl novinářům Nedvěd. Chtěli jsme na ně vlítnout hned od začátku a brzy vstřelit nějaké góly, což se nám i povedlo."  S tím souhlasil i další střelec Rangers Robert Holík: "Vítězství bylo velmi důležité. Tenhle zápas jsme si nemohli dovolit prohrát," uzavřel.

Ošklivý zápas

Skoro šest let trvalo hokejistům Dallasu, než se jim zase podařilo získat vítězství na ledě Caroliny, naposledy se tak stalo 3. ledna 1998. O dnešní výhře 3:1 rozhodl skvělý výkon finského útočníka Jere Lehtinena, který první dva góly sám dal a na třetí přihrál.

"Vyhrát dva ze tří zápasů venku není špatné, jen aby nám to vydrželo," komentoval poslední výsledky Dallasu na cizích kluzištích sám Lehtinen. "Tenhle zápas byl ošklivý od začátku do konce. Tolik držení a hákování jsem nezažil v celé sezóně," stěžoval si po zápase kapitán vítězů Mike Modano.

Ottawa potřetí vítězně

Český brankář Martin Prusek vychytal pro Ottawu další vítězství, tentokrát až v prodloužení nad Floridou. Prusek měl 18 úspěšných zásahů a i díky jeho výkonu vyhrála Ottawa třetí zápas v řadě, přičemž v posledních šesti utkáních odcházela z ledu poražena jen jednou.

Floridě k vítězství nestačily ani dva góly Valerije Bureho, v prodloužení rozhodl o výhře Todd White. Už ve druhé minutě prodloužení využil skvělou přihrávku Alfredssona a efektním blafákem překonal brankáře Panterů Roberta Luonga. Jeden gól Ottawy vstřelil také Martin Havlát.

N.Y. Rangers - Boston 4:2 (2:1, 1:1, 1:0)
Branky: 11. a 60. Holík, 13. a 22. Nedvěd (na druhou Hlaváč) - 6. Bergeron, 37. Axelsson. Střely na branku: 29:33. Diváci: 18.200.
Carolina - Dallas 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Branky: 20. O'Neill - 23. a 50. Lehtinen, 57. Morrow. Střely na branku: 17:27. Diváci: 18.730.
Montreal - Pittsburgh 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Branky: 16. Dagenais, 29. Koivu, 55. Souray, 59. Sundström - 34. Surový. Střely na branku: 37:17. Diváci: 21.273.
Ottawa - Florida 3:2 v prodl. (1:0, 1:2, 0:0 - 1:0)
Branky: 3. Vermette, 27. Havlát (Bonk), 62. T. White - 22. a 26. Bure. Střely na branku: 45:21. Gólman Martin Prusek odehrál za Ottawu celý zápas a chytil 19 střel. Diváci: 17.189.
Detroit - St. Louis 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Branky: 32. Dacjuk, 55. Whitney - 29. Drake. Střely na branku: 24:25. Diváci: 20.066.
Nashville - Phoenix 3:3 (1:1, 2:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 20., 26. a 40. Walker (na první Erat) - 8. Nagy (Hrdina), 39. Hrdina, 49. Doan. Střely na branku: 29:27. Gólman Tomáš Vokoun odehrál za Nashville celý zápas a chytil 24 střel. Diváci: 10.624.
Vancouver - Los Angeles 4:4 (1:2, 2:2, 1:0 - 0:0)
Branky: 7. Bertuzzi, 38. Sopel, 39. Čubarov, 57. Ruutu - 33. a 37. Pálffy, 9. Frolov (Modrý), 14. Robitaille (Modrý). Střely na branku: 44:28. Diváci: 18.630.
San Jose - Anaheim 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Branky: 23. Čistov - 37. Sturm, 55. Cheechoo. Střely na branku: 27:25. Diváci: 15.695.