Hossa nevystřelil, přesto dal gól

NEW YORK

Ottawští Senátoři už znovu šlapou. Kanadský tým stoupá pořadím Východní konference, v posledních sedmi utkáních prohrál jen jednou. Dvěma góly se o nedělní domácí výhru 5:2 nad Atlantou postaral Slovák Marián Hossa. Jeden gól přidal i český obránce Karel Rachůnek. Za hosty se trefil Patrik Štefan, jemuž nabíjel František Kaberle.

Druhý Hossův gól patřil k nejlehčím v kariéře. Křídlo Senátorů si to šestačtyřicet vteřin před závěrečnou sirénou namířilo k opuštěné svatyni Thrashers, načež se jej hostující Ilja Kovalčuk pokusil zastavit hozenou holí. Hossovi byla automaticky přičtena branka, již patnáctá v probíhající sezóně.

"To jsem ještě nezažil. Dát gól, aniž bych vůbec vystřelil," usmíval se Hossa, který se poprvé v utkání trefil na začátku třetí části. "Ale je to tak správně. Jel jsem na prázdnou branku, nikdo nebyl poblíž a chystal jsem se střílet, když puk zasáhla cizí hokejka," popsal spokojený slovenský útočník.

Spoluhráči Bryan Smolinski a Wade Redden, autor pasu, si ale nepřipsali body za asistence. "Je mi to líto," na chvíli se zarmoutil Hossa. Chmury však více zakalily Kovalčukovu tvář. Ruská hvězda byla zcela zastíněna obrovitým obráncem Zdeno Chárou a jen jednou vystřelila na branku soupeře.

Výhru jistil v brankovišti Patrick Lalime, autor 21 úspěšných zásahů. Na druhé straně Pasi Nurminen zastavil devatenáct ran a Thrashers pošesté v řadě nedokázali Senátory udolat.

Ottawa - Atlanta 5:2
Třetiny: 1:0, 2:1, 2:1. Branky: 42. a 60. Marián Hossa, 16. Rachůnek, 28. Phillips, 33. Alfredsson - 40. Ronald Petrovický, 46. Štefan (F. Kaberle). Zásahy brankářů: Lalime 23/21 - Nurminen 23/19.
Chicago - Detroit 3:0
Třetiny: 1:0, 1:0, 1:0. Branky: 16. Dempsey, 39. Ruutu, 56. Quint. Střely na branku: 27:20. Diváci: 21.122. Zásahy brankářů: Leighton 20/20 - Legace 27/24.
Edmonton - Calgary 1:2
Třetiny: 0:0, 0:1, 1:1. Branky: 55. York - 39. McAmmond, 49. Iginla. Střely na branku: 21:21. Diváci: 16.839. Zásahy brankářů: Salo 21/19 - Kiprusoff 21/20.
3. Colorado341771999:7742
4. Minnesota3614801479:7636