Sýkora zkrotil Blesky z Tampy

NEW YORK

Útočník Petr Sýkora a brankář Jean-Sebastien Giguere byli hlavními strůjci vítězství Anaheimu na ledě Tampy Bay v pondělním utkání zámořské NHL. Hrdina minulého play-off ligy pochytal všechny střelecké pokusy soupeře, Sýkora přihrával na první branku Kačerů a nakonec sám uzavřel druhým gólem skóre.

O výsledku utkání rozhodla až druhá polovina druhé třetiny, do té doby diváci čekali na gól marně. Až v 35. minutě se po přihrávce Petra Sýkory dostal k puku Niclas Havelid a poprvé překonal gólmana Chabibulina.

O necelé tři minuty později pak bylo rozhodnuto, když po přihrávce Stanislava Čistova přidal druhou branku Sýkora. Anaheim tak ukončil sérii třinácti porážek na cizím ledě v řadě.

Vokoun musel z branky ven

Robert Holík a Martin Ručinský zařídili obrat v utkání s Phoenixem, které newyorští Jezdci vyhráli na ledě Kojotů 3:2 v prodloužení. Holík nejprve v 59. minutě vyrovnal na 2:2 a Ručinský po minutě nastaveného času přihrál Tomovi Potimu na vítězný gól.

Nedařilo se brankáři Nashvillu Tomáši Vokounovi, který dostal během první třetiny zápasu v San Jose tři góly ze třinácti střel a byl vystřídán Chrisem Masonem. Predators nakonec prohráli 2:5, když jednu jejich branku vstřelil obránce Marek Židlický.

Colorado vedení neudrželo

Trpké rozuzlení zápasu ve Vancouveru prožilo Colorado, které po čtvrthodině vedlo díky dvěma brankám Steva Konowalchuka 2:0 a nakonec prohrálo 2:3. Domácí držel nad vodou brankář Dan Cloutier, který zastavil 34 střel Avalanche. Nejlepší zákrok předvedl devět minut před koncem, kdy po přesunu přes celou šířku branky stačil nastavit střele Temu Selläneho rukojeť své hole.

O pět minut později rozhodl zápas Mike Keane, který podepsal smlouvu s Vancouverem po skončení minulé sezony poté, co ho právě Colorado vyplatilo ze smlouvy. Gól navíc padl nešťastným způsobem: Keane měl problémy zpracovat přihrávku a nakonec ji rukou usměrnil do brankoviště, kde se puk zřejmě odrazil od obránce Johna-Michaela Lilese a dokutálel se za záda brankáře Aebischera.

NY Islanders - New Jersey 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)
Branky: 7. a 40. Parrish (na první Hamrlík), 32. Johnson - 28. Marshall. Zásahy brankářů: Snow 29/28 - Brodeur 24/21.
Washington - Boston 1:3 (1:2, 0:0, 0:1)
Branky: 13. Halpern (Jágr) - 16. Gill, 20. Donato, 48. Bergeron (Grošek). Zásahy brankářů: Kölzig 34/31 - Potvin 29/28.
Carolina - Buffalo 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)
Branky: 25. Francis, 36. Hedican - 19. Brown. Zásahy brankářů: Weekes 22/21 - Noronen 31/29.
Tampa Bay - Anaheim 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)
Branky: 36. Havelid (Sýkora), 38. Sýkora. Zásahy brankářů: Chabibulin 25/23 - Giguere 31/31.
Columbus - St. Louis 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)
Branky: 14. Sanderson, 44. Marchant (Výborný) - 19. Weight, 30. Tkachuk, 57. R. Johnson. Zásahy brankářů: Denis 34/31 - Osgood 1/1, Johnson 24/22.
Pittsburgh - Chicago 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Branky: 23. Surový. Zásahy brankářů: Caron 31/31 - Passmore 21/20.
Atlanta - Montreal 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)
Branky: 31. Ronald Petrovický (F. Kaberle) - 17. Markov, 20. Dagenais. Zásahy brankářů: Dafoe 28/26 - Theodore 27/26.
Florida - Toronto 4:4 pp (1:1, 3:1, 0:2 - 0:0)
Branky: 8. Horton, 23. Kozlov, 27. Trnka, 37. Kolník - 48. a 58. Nolan, 19. Tucker, 25. Antropov. Zásahy brankářů: Luongo 38/34 - Belfour 39/35..
Dallas - Philadelphia 2:2 pp (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 37. Zubov, 44. Turgeon - 16. Comrie, 31. Johnsson. Zásahy brankářů: Turco 28/26 - Esche 22/20.
Colorado - Vancouver 2:3 (2:1, 0:0, 0:2)
Branky: 1. a 16. Konowalchuk - 18. Cooke, 49. Bertuzzi, 56. Keane. Zásahy brankářů: Aebischer 27/24 - Cloutier 36/34.
Calgary - Minnesota 2:2 pp (0:1, 2:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 32. Gelinas, 34. Lowry - 17. Dupuis, 43. Park. Zásahy brankářů: Kiprusoff 19/17 - Roloson 46/44..
Phoenix - NY Rangers 2:3 pp (1:0, 0:0, 1:2 - 0:1)
Branky: 20. Hrdina, 47. Cleary - 46. Messier, 59. Holík, 62. Poti (Ručinský). Zásahy brankářů: Burke 31/28 - Dunham 24/22..
San Jose - Nashville 5:2 (3:0, 0:1, 2:1)
Branky: 3. a 58. Ekman, 9. Marleau, 17. Sturm, 60. Cheecho - 32. Židlický, 43. R.Murray. Zásahy brankářů: Nabokov 21/19 - Vokoun 13/10, Mason 15/14.
3. Colorado35177110101:8042
4. Minnesota3714901481:7837