Druhý nulový zápis Pruska

NEW YORK

Už v pátém zápase této sezóny se hokejistům Bostonu stalo, že na domácím ledě nevstřelili ani gól. Tentokrát nedokázali ani jednou překonat českého brankáře Martina Pruska z Ottawy, který si připsal 24 úspěšných zásahů a čisté konto letos vychytal již podruhé. Bostonu ke skórování nepomohlo ani pět přesilových her, Ottawa neprohrála posledních sedm utkání.

"Chtěli jsme na soupeře vlítnout, ale jak zápas pokračoval, docházely nám síly," posteskl si trenér Bostonu Mike Sullivan. "Doma nám vždy jakoby ztěžknou ruce, venku hrajeme o dost uvolněněji," dodal kapitán Bruins Joe Thornton k faktu, že Boston doma vyhrál naposledy 20. listopadu nad Washingtonem.

Na začátku utkání ještě Boston držel s Ottawou krok, ale Senátoři na začátku druhé třetiny upravili už na 3:0 a na ledě bylo vidět už jen jedno mužstvo. Domácí dokonce v poslední části vystřelili na branku jen čtyřikrát. "Vychytat nulu není nikdy snadné. Naše obrana ale dnes fungovala perfektně," odmítl ale jednoduché vítězství Martin Prusek.

Poti zase rozhodl prodloužení

Specialistou na prodloužení začíná být obránce New York Rangers Tom Poti. V pondělí rozhodl v nastaveném čase o vítězství svého týmu ve Phoenixu, dnes zasadil rozhodující úder Los Angeles. Oba zápasy vyhráli hokejisté Rangers 3:2 v prodloužení.

Na vítězné brance Potiho se asistencí podílel i Bobby Holík, který přihrál i na první branku Jezdců v podání Grega deVriese. Jeho gól ve třetí minutě otevřel brankový zápis utkání, ale do konce první třetiny stihli domácí obrátit skóre ve svůj prospěch zásluhou Martina Straky a Jozefa Stümpela. Mark Messier ale v 9. minutě poslední části srovnal na 2:2 a zápas musel do prodloužení.

Boston - Ottawa 0:3 (0:1, 0:2, 0:0)
Branky: 15. White, 25. Hossa, 26. Vermette (Havlát, Bonk). Zásahy brankářů: Raycroft 26/23 - Prusek 24/24.
St. Louis - Philadelphia 2:7 (1:1, 0:3, 1:3)
Branky: 6. Tkachuk, 48. Mellanby - 40. a 46. Recchi, 47. a 58. Roenick, 8. Brashear, 22. Amonte, 30. Pitkänen. Zásahy brankářů: Johnson 13/10, Divis (od 30. minuty) 16/12 - Esche 30/28
Edmonton - Minnesota 2:2PP (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 14. a 58. York (na obě Dvořák) - 4. Mitchell, 39. Schultz. Zásahy brankářů: Salo 18/16 - Fernandez 40/38
Los Angeles - N.Y. Rangers 2:3P (2:1, 0:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 5. Straka, 20. Stümpel - 3. De Vries (Holík), 49. Messier, 61. Poti (Holík). Zásahy brankářů: Huet 25/22 - Markkanen 30/28
3. Colorado35177110101:8042
4. Minnesota38141001483:8038