Čeští Predátoři si smlsli na Tučňácích

Podle českých not se hrálo v novoročním utkání NHL mezi Nashvillem a Pittsburghem. Čeští Predátoři zahráli Tučňákům svižnou country a zajistili domácím hokejistům vítězství 3:2. Rozhodující gól vsítil Martin Erat, předtím dvakrát přihrával Marek Židlický. Vše z brankoviště jistil devětadvaceti zákroky Tomáš Vokoun.

Predators se dařilo v přesilových hrách, v nichž vsítili všechny tři branky. Také jedna ze dvou tref hostů padla v početní výhodě. "Nehráli jsme přesilovky špatně. Rozebírali jsme to na tréninku. Je třeba tlačit se do zakončení a dělat před brankou rozruch. To se nám dnes dařilo, i proto byly naše speciální týmy úspěšné," radoval se kouč Nashvillu Barry Trotz. "Ještě by to chtělo vylepšit hru v pěti proti pěti...," našel chybu na výkonu svých svěřenců Trotz.

Dva góly vstřelil po Židlického asistencích Kimmo Timonen. Finský postrach přesilovek již v početních výhodách nasbíral sedmnáct bodů (5+12) a vévodí této klubové statistice. Timonen srovnal svou druhou trefou v úvodu třetího dějství na 2:2, remízu o necelých šest minut později odmítl Erat sedmým gólem v ročníku, když se trefil mezi nohy gólmana Pittsburghu Sebastiena Carona.

"Viděl jsem před gólmanem skrumáž, tak jsem se snažil trefit branku a ono to prošlo," popsal Erat klíčový okamžik utkání.

Vokoun si mohl připsat již 81. vítězství kariéry. Žádné kulaté číslo, přesto důvod k oslavě. Vyrovnal tak totiž klubový rekord Mika Dunhama.

Jezdcům blues nesedlo

Ještě lépe se v přesilovkách dařilo hráčům St.Louis, kteří v utkání s New York Rangers proměnili hned čtyři a zvítězili 5:4. Také pátý gól Blues měla na svědomí speciální formace, protože padl v oslabení.

St.Louis vedlo na začátku druhé třetiny už 4:1, ale New York nesložil zbraně a zejména díky aktivitě českých útočníků Petra Nedvěda a Martina Ručinského, kteří si oba připsali po gólu a asistenci, ještě dokázal zápas zdramatizovat.

"Je pozitivní, že jsme to nezabalili," řekl trenér Rangers Glen Sather. "Hráli jsme stále naplno a málem jsme uhráli remízu," dodal.

Čeští nahrávači

Jediný gól padl v utkání Ottawy s New York Islanders a jeho autorem byl necelých šest minut před koncem Peter Schaefer, který rozhodl o vítězství Senators. Akce začala u Karla Rachůnka, který přihrál zpoza branky volnému Schaeferovi a ten se trefil nad levé rameno brankáře Gartha Snowa.

"Soupeř hrál dobře, v takovém zápase musíte být trpěliví," řekl Schaefer. "Karel mi skvěle přihrál a mně se podařilo to trefit," dodal k rozhodující akci.

Na gól přihrál také washingtonský Robert Lang, jeho tým i díky němu remizoval s New Jersey 2:2 po prodloužení a přerušil sérii tří prohraných zápasů.

Nashville - Pittsburgh 3:2
Třetiny: 0:1, 1:1, 2:0. Branky: 32. a 42. Timonen (na obě Židlický), 48. Erat - 20. Fata, 37. Surový. Zásahy brankářů: Vokoun 31/29 - Caron 30/27.
Washington - New Jersey 2:2 po prodl.
Třetiny: 1:0, 0:2, 1:0 - 0:0. Branky: 14. Grier, 45. Kwiatkowski (Lang) - 36. Marshall, 40. Brylin. Zásahy brankářů: Kölzig 36/34 - Brodeur 27/25.
Boston - Toronto 3:2
Třetiny: 1:0, 2:1, 0:1. Branky: 19. S. Morrison, 30. Bergeron, 35. Boynton - 23. Stajan, 51. Roberts. Zásahy brankářů: Potvin 24/22 - Belfour 41/38.
Ottawa - N.Y. Islanders 1:0
Třetiny: 0:0, 0:0, 1:0. Branky: 55. Schaefer (Rachůnek). Zásahy brankářů: Lalime 32/32 - Snow 23/22.
St. Louis - N.Y. Rangers 5:4
Třetiny: 2:1, 2:1, 1:2. Branky: 12. Pronger, 20. Danton, 24. Boguniecki, 26. Tkachuk, 42. Mellanby - 3. Lindros, 27. Nedvěd, 58. Ručinský (Nedvěd), 60. Leetch (Ručinský). Zásahy brankářů: Divis 43/39 - Dunham 12/8 (od 26. Markkanen 10/9).