Ďáblové na Vokouna nevyzráli

NEW YORK

Osmatřicet úspěšných zákroků si připsal gólman Nashvillu Tomáš Vokoun v sobotním utkání s New Jersey. Přispěl tak výrazně k vítězství domácích Predátorů 3:2 a současně si připsal dvaaosmdesáté vítězství v NHL, což je klubový rekord.

Nashville, jemuž loni uteklo play-off jen těsně, letos hraje v mnohem lepší fazóně a pomalu, ale jistě se k branám vyřazovacích bojů blíží. "Ďáblové jsou rychlí a hrají chytře. Dobře se pohybují a to nám celý zápas dělalo problémy. My jsme je ale dokázali zastavit," liboval si český gólman, jehož tým na pátý pokus doma poprvé New Jersey porazil.

Za Devils skóroval Patrik Eliáš, který před odchodem do zámoří hrál s Vokounem českou extraligu v dresu Kladna. "Myslím, že to je první gól, který mi dal. My jsme však vyhráli," smál se český gólman.

Jezdci převálcovali Tučňáky

Hokejisté New Yorku Rangers si poradili s Pittsburghem a na výhře 4:1 se velkou měrou podíleli i čeští rodáci. Petr Nedvěd vstřelil vítěznou branku utkání, když naskočil na led z trestné lavice a z brejku skóroval. Gól a nahrávku si připsal Robert Holík a dvě gólové asistence zaznamenal Martin Ručinský.

Špatné výsledky hokejistů Washingtonu už nejsou žádným překvapením. V sobotu podlehli Ottawě 2:5 a již pět utkání v řadě nevyhráli. V kanadském hlavním městě dokonce Capitals vedli po brance Jeffa Halperna a pak drželi dvě třetiny remízový stav, závěrečnou část ale nezvládli.

Čtyřikrát inkasovali, z toho dvakrát do prázdné branky. Ještě předtím překonal Martina Pruska v ottawské brance svou dvacátou trefou v sezoně Robert Lang. Prusek chytil čtrnáct střel a v závěrečné třetině zasahoval jen dvakrát.

Straka zařídil Králům remízu

Dvě minely stály hráče Dallasu vítězství v Los Angeles. V Kalifornii dvakrát vedli, ale domácím se vždy podařilo vyrovnat. Nejdříve texaský gólman Marty Turco při rozehrávce nahrál Žigmundu Pálffymu a ten v pohodě skóroval do prázdné branky.

Druhou chybu vyrobili hokejisté Dallasu v poslední minutě při vlastní přesilové hře. Hostující obránce Richard Matvichuk minul u mantinelu nahozený puk Jaroslava Modrého a po nahrávce Erika Belangera vyrovnal Martin Straka. "Byl to těžký zápas a vyrovnat v poslední minutě je skvělé," radoval se úspěšný střelec.

Pittsburgh - NY Rangers 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)
Branky: 54. Meloche - 2. LaCouture, 35. Nedvěd, 55. Ortmeyer (Holík, Ručinský), 60. Holík (Ručinský). Zásahy brankářů: Caron 26/23 - Markkanen 41/40.
Montreal - Atlanta 5:1 (2:0, 2:0, 1:1)
Branky: 2. Bulis, 9. Zedník, 30. Ribeiro, 40. Sundström, 60. Juneau - 56. Tamer. Zásahy brankářů: Theodore 28/27 - Dafoe 35/30.
Boston - NY Islanders 3:3 pp. (1:1, 1:0, 1:2 - 0:0)
Branky: 1. Samsonov, 38. Bergeron, 43. S. McCarthy - 13. Czerkawski (Martínek), 48. Hunter, 52. Aucoin. Zásahy brankářů: Potvin 30/27 - Snow 30/27.
Ottawa - Washington 5:2 (0:0, 1:1, 4:1)
Branky: 35. a 59. Smolinski, 45. a 50. Alfredsson, 59. Neil - 26. Halpern, 58. Lang. Zásahy brankářů: Prusek 16/14 - Kölzig 26/23.
Toronto - Buffalo 3:3 pp (1:0, 0:3, 2:0 - 0:0)
Branky: 7. Roberts, 44. Sundin, 57. Stajan (T. Kaberle) - 26. Šatan, 27. Drury, 34. Fitzpatrick. Zásahy brankářů: Belfour 16/13 - Biron 37/34.
Detroit - Anaheim 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
Branky: 14. Holmström, 42. Shanahan, 57. Maltby - 35. McDonald. Zásahy brankářů: Legace 32/31 - Giguere 41/38.
Florida - Columbus 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Branka: 23. Weiss (Trnka). Zásahy brankářů: Luongo 42/42 - Denis 34/33.
Tampa Bay - Philadelphia 6:1 (1:1, 3:0, 2:0)
Branky: 11., 22. a 25. Modin, 27. Lecavalier, 54. Clymer, 54. Fedotěnko - 8. Brashear. Zásahy brankářů: Chabibulin 19/18 - Esche 12/9, Hackett 15/12.
St. Louis - San Jose 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)
Branky: 8. Mellanby - 27. Dimitrakos, 31. Sturm, 54. Harvey. Zásahy brankářů: Osgood 33/30 - Toskala 26/25.
Nashville - New Jersey 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Branky: 14. a 46. Legwand (na první Erat), 25. Eaton - 30. Eliáš, 60. Madden. Zásahy brankářů: Vokoun 40/38 - Brodeur 27/24.
Calgary - Vancouver 1:3 (0:0, 0:3, 1:0)
Branky: 44. Clark - 27. Näslund, 34. Arvedson, 37. Sopel. Zásahy brankářů: McLennan 27/24 - Auld 32/31.
Los Angeles - Dallas 2:2 pp (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 19. Pálffy, 60. Straka (Modrý) - 7. Guerin, 22. Barnes. Zásahy brankářů: Huet 28/26 - Turco 26/24.
3. Calgary3719331284:7544
4. Minnesota39141001584:8238