NHL

Tampa Bay si vylámala zuby na Pruskovi

7. ledna 2004 07:38 - NEW YORK

Sedmadvaceti úspěšnými zákroky přispěl český gólman Martin Prusek z Ottawy v úterním utkání NHL k domácímu vítězství svého týmu nad Tampou Bay. Gólman Senátorů pustil za svá záda jen dvě střely, na pěti gólech kanadského celku se jednou asistencí podílel i obránce Karel Rachůnek.

Ottawa se domácímu publiku předvedla skvělým týmovým výkonem, opepřeným individuálními výsledky některých hráčů. Dvěma góly a jednou asistencí se v dresu Senátorů blýskl Marián Hossa, jenž byl jedním ze čtyř hráčů domácího týmu, kteří si připsali alespoň dva body.

Senátoři se ujali v osmé minutě vedení gólem Alfredssona, do přestávky ale stačil vyrovnat St. Louis. Výsledek začal dostávat podobu na začátku druhé třetiny, když gólmana Chabibulina pokořili Hossa a Spezza.

Pak sice v polovině utkání snížil Pratt, ale před sirénou přidal čtvrtý gól domácích White. Tři minuty před koncem závěrečné třetiny dal pak konečnou podobu výsledku svou druhou brankou v zápasu Hossa, na pátém gólu Ottawy se podílel i Karel Rachůnek.

Ottawa neprohrála desáté utkání v řadě a pokud se jí podaří zvítězit i ve čtvrtek na ledě Toronta, překoná klubový v počtu zápasů bez porážky. Naopak Tampa v posledních devíti utkáních dokázala zvítězit jen dvakrát.

Vokoun opět neuspěl

Vítězství naopak opět neuhájil Tomáš Vokoun v brance Nashvillu, kterého v pondělním utkání vyhnali útočníci Detroitu čtyřmi góly z branky. Gólman Predátorů úpřesto dostal důvěru na ledě Toronta a ještě po druhé přestávce, kdy Nashville vedl 1:0, se zdálo, že body odjedou spolu s hostujícím celkem.

Že bude vše naopak ale v závěrečné části rozhodl dvěma brankami Bryan McCabe. Toronto poprvé v sezóně dokázalo během třetí třetiny zvrátit utkání ve vlastní prospěch, naopak Nashville letos poprvé nedotáhl vedení po 40 minutách do vítězného konce.

Devátým shut-outem kariéry se blýskl gólman Colorada David Aebischer, když zlikvidoval všech pětatřicet střel ze strany Columbusu. Avalanche na domácím ledě nastříleli Modrokabátníkům šest branek, jedním gólem přispěl i Paul Kariya, který se v dresu Colorada objevil po dvouměsíčním trápení se zraněným zápěstím.

Jednu asistenci si připsal Martin Škoula, který spolu s Peterem Forsbergem připravil pátou branku Colorada pro Joe Sakika.

NY Islanders - Calgary 2:3 (0:1, 2:2, 0:0)
Branky: 25. Weinhandl, 31. J. Blake - 7. a 35. Iginla, 33. Saprykin. Zásahy brankářů: Snow 34/31 - McLennan 33/31.
Carolina - St. Louis 2:0 (2:0, 0:0, 0:0)
Branky: 6. Markov, 8. Adams. Zásahy brankářů: Weekes 19/19 - Osgood 24/22.
Toronto - Nashville 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)
Branky: 44. a 50. McCabe - 39. Walker. Zásahy brankářů: Kidd 25/24 - Vokoun 21/19.
Montreal - Buffalo 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)
Branky: 7. Dagenais, 12. Koivu, 60. Ribeiro - 45. Žitnik. Zásahy brankářů: Theodore 35/34 - Biron 36/34.
Ottawa - Tampa Bay 5:2 (1:1, 3:1, 1:0)
Branky: 26. a 57. Marián Hossa (na druhou Rachůnek), 8. Alfredsson, 28. Spezza, 38. White - 14. St. Louis, 31. Pratt. Zásahy brankářů: Prusek 29/27 - Chabibulin 27/22.
Colorado - Columbus 6:0 (0:0, 4:0, 2:0)
Branky: 21. R. Blake, 23. Hinote, 28. Skrastins, 35. Kariya, 56. Sakic (Škoula), 56. Worrel. Zásahy brankářů: Aebischer 35/35 - Brathwaite 29/25, Denis 7/5.

3. Calgary 39 21 3 3 12 92:77 48
4. Minnesota 41 14 11 0 16 86:86 39
5. Anaheim 40 13 5 5 17 82:102 36
Pozn.: Údaje v jednotlivých sloupcích označují počet odehraných zápasů, výher, nerozhodných zápasů, proher v prodloužení (tým získává jeden bod), porážek v normální hrací době, skóre a počet bodů.