NHL

Boucher z Phoenixu nedostal počtvrté v řadě gól

8. ledna 2004 07:33 - NEW YORK

Brankář hokejistů Phoenixu Coyotes Brian Boucher nedostal ve čtvrtém utkání NHL po sobě jedinou branku, tentokrát bezchybným výkonem vymazal Washington. Phoenix vyhrál v hlavním městě USA 3:0, když Boucher pochytal všech 27 střel soupeře. Z týmu domácích brankáře Phoenixu dvakrát prověřil Jaromír Jágr, Robert Lang nevystřelil ani jednou.

Sedmadvacetiletý Boucher zažívá parádní vstup do nového roku. Prvního ledna Phoenix díky jeho výkonu porazil Los Angeles 4:0 a pak následoval jeho úspěšný trip na kluzištích soupeřů. Postupně vychytal hokejisty Dallasu (6:0), Caroliny (3:0), a Washingtonu (3:0).

Neinkasovat ve čtyřech utkáních po sobě, se v NHL naposledy povedlo Billu Durnanovi z Montrealu před téměř 55 lety. Durnan také drží absolutní rekord v neprůstřelnosti, od 24. února do 9. března 1949 nepustil branku přesně 309 minut a 21 sekund.

Boucherovi k překonání tohoto rekordu schází vydržet neinkasovat alespoň 45 minut v sobotním utkání v Minnesotě. "Zatím se to zdá neuvěřitelné, ale doufám, že se mi podaří sérii udržet i po sobotě," usmíval se Boucher po zápase s Washingtonem.

Buffalo - Philadelphia 1:1PP (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 23. Žitnik - 22. LeClair. Zásahy brankářů: Biron 45/44 - Esche 21/20
Washington - Phoenix 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)
Branky: 16. Doan, 19. Langkow, 60. Nagy. Zásahy brankářů: Kölzig 18/16 - Boucher 27/27
New Jersey - Pittsburgh 2:4 (0:2, 1:1, 1:1)
Branky: 36. S. Niedermayer, 43. Eliáš - 11. Eastwood, 20. Bradley, 28. Malone, 60. Meloche. Zásahy brankářů: Brodeur 20/17 - Aubin 33/31
Detroit - Boston 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Branky: 14. J. Thornton, 36. T. Green, 43. Knuble. Zásahy brankářů: Joseph 26/23 - Raycroft 36/36
Anaheim - Los Angeles 4:4PP (3:2, 0:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 8. a 13. Holmqvist, 15. Fjodorov (Prospal), 51. Simpson (Prospal) - 2. Klatt, 13. Frolov, 39. Avery (Modrý), 48. Chartrand. Zásahy brankářů: Giguere 28/24 - Huet 11/8, Čechmánek (od 20:00) 15/14
Minnesota - Chicago 7:4 (1:1, 2:3, 4:0)
Branky: 25. a 50. Chouinard, 9. Wiemer, 34. Schultz, 44. Park, 52. Dupuis, 58. Laaksonen (Kuba) - 22. a 28. Arnason, 4. Koroljov, 24. Bell. Zásahy brankářů: Fernandez 13/10, Roloson (od 23:58) 16/15 - Leighton 18/16

3. Calgary 39 21 3 3 12 92:77 48
4. Minnesota 42 15 11 0 16 93:90 41
5. Anaheim 41 13 6 5 17 86:106 37
Pozn.: Údaje v jednotlivých sloupcích označují počet odehraných zápasů, výher, nerozhodných zápasů, proher v prodloužení (tým získává jeden bod), porážek v normální hrací době, skóre a počet bodů.