Montreal si v Pittsburghu s chutí zastřílel

NEW YORK

Neobvyklou kanonádu předvedli hokejisté Montrealu v zápase NHL na ledě Pittsburghu. Zatímco domácí nedokázali své fanoušky potěšit jediným gólem, Montreal jich nasázel rovnou osm a udělil Pittsburghu jednu z nejhorších porážek před vlastním publikem v historii klubu. V dalších zápasech NHL se doma nepodařilo skórovat ani hokejistům Toronta a Philadelphie.

Montreal o svém vítězství rozhodl už po dvou třetinách, kdy vedl už 4:0. Všechny branky navíc padly při přesilových hrách a na všechny přihrál obránce Sheldon Souray. Ten v závěrečné části přidal ještě gól a asistenci a stanovil nový klubový rekord Montrealu v počtu bodů obránce za zápas.

Po čtyřech získaných bodech si pak připsali útočníci Mike Ribeiro (1+3) a nováček týmu Michael Ryder (2+2). Popáté v sezóně a celkem podvaadvacáté v kariéře vychytal čisté konto brankář Montrealu Jose Theodore, tentokrát si poradil se všemi 25 střelami Pittsburghu.

Derby pro Rangers

Nulu na svém kontě si připsali také brankáři New Jersey Martin Brodeur a Tommy Salo z Edmontonu. Pro Brodeura to byl už devátý shutout v sezóně, a je v tomto směru v NHL momentálně nejlepší, Toronto na něj nevyzrálo ani jednou z pětadvaceti střel. To Salo si pocit neprůstřelnosti v letošním ročníku vychutnal poprvé, poradil si se všemi 26 pokusy Philadelphie.

V New Yorku se hrálo derby mezi místními Islanders a bohatými Rangers, a z vítězství se radovali hosté. Všechny tři góly Jezdců padly v rozmezí necelých dvou minut mezi sedmou a osmou minutou zápasu. Nejprve Eric Lindros po přihrávce Petra Nedvěda využil přesilovku a pak se rychle za sebou trefili Chris Simon a Martin Ručinský.

Islanders odpověděli až v polovině zápasu gólem Justina Papineaua. V 33. minutě ještě švédský útočník Mattias Weinhandl využil přesilovku a diváci v hale Nassau Coliseum se těšili na zvrat. K tomu už ale nedošlo, Islanders už v dalším průběhu na brankáře Mikea Dunhama nevyzráli. Rangers za poslední čtyři roky prohráli s Islanders na jejich ledě pouze jednou z deseti případů.

Boston - Detroit 2:1P (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)
Branky: 25. Lapointe, 63. S. Thornton - 8. Maltby. Zásahy brankářů: Raycroft 28/27 - Joseph 35/33
N.Y. Islanders - N.Y. Rangers 2:3 (0:3, 2:0, 0:0)
Branky: 30. Papineau, 33. Wienhandl - 7. Lindros (Nedvěd), 8. Ch. Simon, 8. Ručinský (Holík). Zásahy brankářů: Snow 7/4, DiPietro (od 7:24) 27/27 - Dunham 30/28
Pittsburgh - Montreal 0:8 (0:1, 0:3, 0:4)
Branky: 18. a 44. Ryder, 27. Ribeiro, 32. Zedník, 39. Juneau, 49. Souray, 54. Kilger, 60. Dagenais. Zásahy brankářů: Caron 34/26 - Theodore 25/25
Dallas - Colorado 2:4 (0:1, 0:3, 2:0)
Branky: 46. Young, 54. Arnott - 32. a 36. Tanguay (na druhou Hejduk), 8. Hejduk, 40. Foote. Zásahy brankářů: Turco 19/15 - Aebischer 26/24
San Jose - Atlanta 5:2 (3:0, 0:1, 2:1)
Branky: 3. Koroljuk, 5. Ekman, 14. Dimitrakos, 52. Marleau, 56. Rathje - 33. Majeský, 56. McEachern (Štefan). Zásahy brankářů: Nabokov 33/31 - Nurminen 7/4, Dafoe (od 20:00) 18/17
Toronto - New Jersey 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Branka: 20. Gionta. Zásahy brankářů: Belfour 33/32 - Brodeur 25/25
Philadelphia - Edmonton 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)
Branky: 15. Torres (Dvořák), 52. Horcoff, 56. York. Zásahy brankářů: Esche 22/19 - Salo 26/26
Nashville - St. Louis 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)
Branky: 18. Tootoo (Erat), 47. Legwand (Židlický), 53. J. Stevenson (Židlický) - 44. Boguniecki. Zásahy brankářů: Mason 27/26 - Osgood 24/21
Calgary - Florida 4:2 (1:2, 0:0, 3:0)
Branky: 7. a 53. Iginla, 41. McAmmond, 46. C. Clark - 5. Horton, 14. Husleius. Zásahy brankářů: McLennan 23/21 - Luongo 38/34
Los Angeles - Columbus 2:2PP (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 20 a 37. Klatt (na první Straka, na druhou Modrý) - 3. Eriksson, 22. Marchant. Zásahy brankářů: Čechmánek 33/31 - Denis 32/30
3. Calgary4122331397:8250
4. Minnesota43151101793:9241