Lang zajistil další vítězství Washingtonu

NEW YORK

Teprve podruhé v sezóně se podařilo hokejistům Washingtonu vyhrát druhý zápas v řadě. V nedělním utkání s Edmontonem přehráli na svém ledě Edmonton nejtěsnějším rozdílem 1:0, když jediný gól zařídil s přispěním Jaromíra Jágra Robert Lang. Gólman Kölzig vychytal první shut-out sezóny.

Po pátečním vítězství nad Carolinou tak Washington vyrovnal hubenou šňůru dvou vítězství z přelomu listopadu a prosince, kdy získal za sebou skalp Columbusu a newyorských Ostrovanů.

Nejlepší střelec Washingtonu Robert Lang vstřelil jedinou branku utkání 20 sekund před koncem první třetiny, když z prostoru mezi kruhy napálil za záda gólmana Sala Halpernovo nahození. Druhou asistenci si připsal Jaromír Jágr.

Edmonton měl hlavně ve druhé části možnost změnit skóre při třech přesilovkách, Capitals ovšem náramně vycházela hra v oslabení. Kanadský celek nevyužil ani dvojnásobné početní výhody, kterou mu Washington nabídl ve druhé třetině a na začátku třetího dějství, kdy byli vyloučeni Halpern s Jágrem.

Kölzig přispěl k vítězství Washingtonu šestadvaceti zákroky, celkem vychytal svůj dvaatřicátý shut-out kariéry. Washington i přes druhou výhru v řadě zůstává spolu s Pittsburghem a Columbusem nejhorším celkem NHL.

Hejduk pomohl k obrátce v Chicagu

Jak ztratit skvěle rozjetý zápas ukázali na domácím ledě hokejisté Chicaga v utkání s Coloradem. Jestřábi zaskočili tým z Denveru v první třetině třemi brankami, výrazný náskok nakonec ale neubránili. Colorado dotáhlo ve druhé části na rozdíl jediné branky, když druhý gól Avalanche vstřelil Milan Hejduk.

Domácí sice dokázali ještě před druhou sirénou opět zvýšit, Colorado si však dvěma góly v závěrečné třetině vynutilo prodloužení. To po necelých čtyřech minutách rozhodl ve prospěch hostujícího celku Alex Tanguay.

Cullimore potopil Rangers

Prodloužení rozhodlo i utkání New Yorku Rangers s Tampou Bay. Domácí Rangers se ujali v páté minutě gólem Alexeje Kovaljova, v němž měli prsty Robert Holík s Martinem Ručinským, Tampa však o necelé tři minuty později soupeři gólový dárek vrátila. Ve zbytku základní hrací doby se fanoušci branky nedočkali, zato v prodloužení bylo rozhodnuto za dvě minuty.

Jassen Cullimore využil situace, kdy gólman Rangers Mike Dunham hasil složitou situaci před brankou, a doklepl odražený puk do branky. Dunham si přesto vysloužil chválu, neboť pochytal 37 střel.

Hossa s Havlátem zařídili remízu Ottawy

Česko-slovenské duo Marián Hossa, Martin Havlát zařídilo remízu Ottawy v Carolině. Hurricanes v utkání vedli, ale dva Havlátovy pasy dokázal slovenský střelec uklidit za záda domácího gólmana Kevina Weekese. Senátorům se vedení nepodařilo udržet a do hlavního města Kanady tak vezou jen jeden bod.

Zásluhu na tom měl především brankář Hurricanes, který zastavil 38 střel. "Bohužel máme jenom bod. Snažili jsme se hodně střílet, což se nám dařilo. Domácí však měli dobrého gólmana. Držel je v zápase," pochválil Hossa brankáře Weekese.

NY Rangers - Tampa Bay 1:2 pp (1:1, 0:0, 0:0 - 0:1)
Branky: 5. Kovaljov (Holík, Ručinský) - 7. Boyle, 63. Cullimore. Zásahy brankářů: Dunham 39/37 - Grahame 23/22.
Carolina - Ottawa 2:2 pp (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 36. Staal, 57. Cole - 30. a 49. Marián Hossa (na obě Havlát). Zásahy brankářů: Weekes 470/38 - Lalime 20/18.
Washington - Edmonton 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Branky: 20. Lang (Jágr). Zásahy brankářů: Kölzig 26/26 - Salo 22/21.
Phoenix - Atlanta 1:1 pp (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)
Branky: 47. Langkow - 7. R. Robitaille. Zásahy brankářů: Boucher 21/20 - Dafoe 41/40.
Chicago - Colorado 4:5 pp (3:0, 1:2, 0:2 - 0:1)
Branky: 19. a 39. Bell, 6. Nichol, 19. Ruutu - 26. Moore, 31. Hejduk, 50. Liles, 54. Skraštins. 64. Tanguay. Zásahy brankářů: Leighton 37/32 - Sauve 34/30.
Anaheim - Columbus 2:2 pp (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 30. Višněvskij, 48. Simpson - 37. Žerděv, 45. Nash. Zásahy brankářů: Gerber 37/35 - Denis 43/41.
Vancouver - Florida 2:2 pp (0:1, 0:1, 2:0 - 0:0)
Branky: 48. Öhlund, 54. H. Sedin - 20. a 39. V. Bure. Zásahy brankářů: Auld 31/29 - Shields 29/27.
3. Calgary4122331397:8250
4. Minnesota43151101793:9241