Kubovo nahození kuriózně skončilo za Vokounovými zády

NEW YORK

Jen dva čeští hokejisté se zapsali do statistik pondělního programu zámořské NHL. Martin Erat pomáhal svou trefou vybudovat Predátorům z Nashvillu dvoubrankové vedení nad Minnesotou. Nakonec se ale body dělily, když domácí Divočák Filip Kuba gólem a asistencí zajistil remízu 3:3.

Minnesota nakonec vydolovala v utkání s Nashvillem bod. Přestože prohrávala již o dva góly.

Nashvillu chybělo čtrnáct vteřin k tomu, aby si z Minnesoty odvezl oba body. Jenže pak se do dění vložil Sergej Žoltoks a z pravého kruhu pro vhazování se trefil do černého. Více než osmnáct tisíc diváků bylo uneseno ledovým dramatem. Brankář Tomáš Vokoun měl těžkou práci, na puk přes klubko hráčů pořádně neviděl. "Vůbec jsem netušil, odkud se kotouč vynoří," přiznal po utkání.

Wild v zápase dvakrát prohrávali. V úvodním dějství už dokonce 0:2, později 2:3. Minnesota se však vždy dokázala zmátořit. A to hlavně díky obránci Kubovi. Ten asistoval u první trefy domácích, ve třetí části pak srovnával na 2:2.

A byl to gól z kategorie kuriózních. Kuba totiž pálil do hrazení, od něhož se puk obloukem odrazil, skočil na hranu a změnil směr. Překvapený Vokoun již nestačil zareagovat. "Nahodil jsem kotouč a spěchal na střídačku. Pak jsem ale zaslechl radost fanoušků a viděl červené světlo," kroutil hlavou český bek.

Hostující Vokoun pochytal šestatřicet z 39 ran.

Boston - Buffalo 4:3
Třetiny: 1:2, 1:1, 2:0. Branky: 36. a 45. Bergeron, 10. J. Thornton, 53. Samsonov - 5. Briere, 13. Hecht, 23. Botterill. Zásahy brankářů: Raycroft 22/19 - Biron 23/19.
Philadelphia - Pittsburgh 1:2
Třetiny: 0:1, 0:1, 1:0. Branky: 45. Comrie - 17. Tarnström, 33. Kostopoulos. Zásahy brankářů: Esche 21/19 - Aubin 34/33.
St. Louis - Chicago 7:4
Třetiny: 3:1, 2:3, 2:0. Branky: 1. a 31. C. Pronger, 49. a 59. Danton, 6. Backman, 13. Demitra, 26. Mellanby - 18. Bell, 21. Berard, 25. Calder, 26. Žamnov. Zásahy brankářů: Osgood 14/10 (od 26. Divis 15/15) - Leighton 16/12 (od 26. Passmore 16/14).
Minnesota - Nashville 3:3 po prodl.
Třetiny: 1:2, 0:0, 2:1 - 0:0. Branky: 20. Park (Kuba), 43. Kuba, 60. Žoltoks - 12. Hartnell, 18. Erat, 49. Országh. Zásahy brankářů: Fernandez 23/20 - Vokoun 39/36.