Černá série Anaheimu trvá, prodloužil ji Hemský

Osmý zápas v řadě nepoznali hokejisté Anaheimu chuť vítězství. Ve čtvrtek na ledě Edmontonu navíc prohráli nejtěsnějším rozdílem 0:1, když nenašli recept na jistého gólmana Oilers Tommyho Sala. O výsledku utkání rozhodl v první třetině svým desátým gólem v sezóně Aleš Hemský.

Najíždějícímu Hemskému přihrával v patnácté minutě první části Ethan Moreau, jeho nepřesný pas ale k českému forvardovi srazil až obránce Anaheimu. Hemský s problémy zpracoval poskakující puk, nakonec se mu ale podařilo překonat brankáře Gerbera střelou nad lapačku.

"Konečně mi to tam spadlo," ulevil si po zápase Hemský. "Pomalu jsem si přestával věřit. Naštěstí se mi podařilo skákající puk dobře trefit," dodal. Salo osmadvaceti zákroky vychytal druhý shut-out sezóny během posledních čtyř zápasů, celkem jich má na kontě šestatřicet.

Vedení Edmontonu mohl krátce po začátku druhého dějství zvýšit Radek Dvořák, na brankáře Anaheimu si však nepřišel. Na druhé straně trefil záhy poté tyčku Petr Sýkora. Zvyšující tlak Anaheimu však místo vyrovnání přinesl spíš zoufalství, Kačerům nepomohlo ani několik přesilových her.

Vašíčkovy body na Tampu nestačily

Jedním gólem a dvěma asistencemi se blýskl v utkání s Tampou Bay Josef Vašíček z Caroliny, které však jeho tým díky ostudnému propadu v první třetině prohrál 4:5. Domácí Tampa Bay vlétla do zápasu jako blesk a záhy vedla o dvě branky, ve čtvrté minutě však kontroval gólem Pavel Brendl.

Brankostroj Tampy ovšem pokračoval a v patnácté minutě už vedli domácí 5:1, Carolině se podařilo do konce třetiny snížit brankou Rona Francise, na níž se podílel i Vašíček.

Ten měl prsty i v jediném gólu druhé třetiny, kdy v přesilovce snižoval Erik Cole. Český útočník nakonec v desáté minutě závěrečné části sám skóroval, na vyrovnání už ale Carolina neměla síly.

Židlický výrazně pomohl Nashvillu

Tahanici se šťastným koncem pro domácí viděli diváci v Nashvillu. Domácí v utkání s Phoenixem získali zásluhou Hutchinsona a Marka Židlického v první třetině vedení, hosté však ještě do sirény snížili. Dvěma góly v prostřední části strhli Kojoti vedení na svou stranu, v osmatřicáté minutě se ale o vyrovnání postaral Martin Erat.

Třetí třetina dlouho gól nepřinášela a už se zdálo, že zápas půjde do prodloužení, když v poslední minutě vstřelil vítěznou branku Nashvillu Scott Hartnell, asistenci si připsal i Marek Židlický. Tomáš Vokoun v brance domácích si připsal jednadvacet úspěšných zákroků.

Buffalo - Boston 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Branky: 36. Samsonov. Zásahy brankářů: Noronen 24/23 - Potvin 27/27.
NY Rangers - New Jersey 3:3 pp (1:0, 0:2, 2:1 - 0:0)
Branky: 19. Carter (Hlaváč), 41. Wiseman, 59. Barnaby - 26. Rasmussen, 29. Pandolfo, 45. Brylin. Zásahy brankářů: Dunham 33/30 - Brodeur 33/30.
Tampa Bay - Carolina 5:4 (5:2, 0:1, 0:1)
Branky: 4., 11. a 14. St. Louis, 1. Richards, 15. Andreychuk - 4. Brendl, 18. Francis (Vašíček), 39. Cole (Vašíček), 50. Vašíček. Zásahy brankářů: Chabibulin 24/20 - Weekes 2/0, Storr 24/21.
Ottawa - New York Islanders 4:4 pp (0:2, 1:2, 3:0 - 0:0)
Branky: 35. Langfeld, 44. T. White, 46. Havlát, 49. Chára - 9. a 35. Peca, 15. Weinhandl, 32. Czerkawski. Zásahy brankářů: Lalime 38/34 - Snow 44/40.
Nashville - Phoenix 4:3 (2:1, 1:2, 1:0)
Branky: 5. Hutchinson, 11. Židlický, 38. Erat, 60. Hartnell (Židlický) - 17. Langkow (Hrdina), 26. Cleary, 33. Savage. Zásahy brankářů: Vokoun 24/21 - Burke 32/28.
St. Louis - Columbus 5:3 (2:1, 0:1, 3:1)
Branky: 8. a 50. Boguniecki (na druhou Čajánek), 18. Ch. Pronger, 49. Rycroft, 60. Drake - 14. Žerděv, 32. Marchant, 42. Sanderson. Zásahy brankářů: Divis 26/23 - Denis 25/21.
Edmonton - Anaheim 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Branky: 15. Hemský. Zásahy brankářů: Salo 28/28 - Gerber 16/15.
Colorado - Dallas 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)
Branky: 38. a 50. Forsberg (na první Hejduk), 30. Hinote, 58. Larsen - 55. Zubov. Zásahy brankářů: Aebischer 30/29 - Turco 22/18.
San Jose - Vancouver 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)
Branky: 12. Koroljuk, 13. Cheechoo, 44. McCauley - 44. Näslund. Zásahy brankářů: Nabokov 35/34 - Cloutier 30/27.
4. Edmonton45187119112:11844
5. Minnesota45151301798:9743
Pacifická divize:
1. San Jose451911411110:9853
2. Dallas4620801891:10346
3. Los Angeles44179414112:11246
4. Phoenix441612214111:11546
5. Anaheim4513752091:11738
Pozn.: Údaje v jednotlivých sloupcích označují počet odehraných zápasů, výher, nerozhodných zápasů, proher v prodloužení (tým získává jeden bod), porážek v normální hrací době, skóre a počet bodů.