NHL

Lang s Jágrem potopili Pittsburgh

19. ledna 2004 07:33 - NEW YORK

Čtyřmi body se v nedělním utkání s Pittsburghem blýskl forvard Washingtonu Robert Lang. Na výhře domácích Capitals 4:3 nad svým bývalým klubem se podílel dvěma asistencemi i Jaromír Jágr, v dresu Tučňáků si dva kanadské body připsal Milan Kraft.

Lang otevřel v šesté minutě utkání skóre, do sirény ovšem stačil vyrovnat Kraft. Krátce po začátku druhé třetiny se Pittsburgh ujal zásluhou Kolcova vedení, do poloviny zápasu však byli díky Doigovi a Bondrovi opět na koni domácí.

Dvoubrankový náskok Washingtonu zařídil ve 47. minutě Halpern, Tučňáci již jen korigovali výsledek brankou Berehowského.

Langova trefa byla třiadvacátou v sezóně, Washington se díky vítězství vzdálil ve Východní konferenci od posledního Pittsburghu na pět bodů.

Blýskl se i Výborný

Dařilo se i Davidovi Výbornému v dresu Columbusu, který v utkání s Edmontonem jednou skóroval a dvakrát asistoval. Jednu asistenci si připsal i Rostislav Klesla, v dresu Oilers se na brankách podílel i Radek Dvořák a Aleš Hemský.

Vyrovnané utkání však nakonec vítěze nepoznalo, soupeři si po remíze 4:4 rozdělili body. Vycházející hvězda Columbusu Rick Nash opět potvrdil své výsadní postavení mezi zámořskými střelci, když vstřelil osmadvacátý gól v sezóně.

Jistý výkon v utkání na ledě Chicaga předvedl gólman Los Angeles Roman Čechmánek. Český brankář pochytal čtyřiatřicet střele soupeře, za svá záda pustil puk jen jednou a výrazně tak přispěl k výhře hostujícího celku 2:1.

Na vítězství Atlanty na ledě Caroliny 5:2 se podílel gólem Zdeněk Blatný, u druhé branky domácích asistoval Josef Vašíček.

Carolina - Atlanta 2:5 (1:1, 1:2, 0:2)
Branky: 2. Staal, 29. A. Ward (Vašíček) - 1. a 25. R. Robitaille, 23. Blatný, 48. Tjärnqvist, 60. Kovalčuk. Zásahy brankářů: Weekes 25/21 - Nurminen 31/29.
Washington - Pittsburgh 4:3 (1:1, 2:1, 1:1)
Branky: 6. Lang, 27. Doig (Lang, Jágr), 30. Bondra (Lang), 47. Halpern (Jágr, Lang), - 16. Kraft, 22. Kolcov, 57. Berehowsky (Kraft). Zásahy brankářů: Kölzig 25/22 - Caron 26/22.
Chicago - Los Angeles 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Branky: 46. Žamnov - 31. D. Armstrong, 52. Frolov. Zásahy brankářů: Anderson 22/20 - Čechmánek 35/34.
Columbus - Edmonton 4:4 pp (1:1, 2:2, 1:1 - 0:0)
Branky: 4. Výborný, 26. Wright, 28. Žerděv (Výborný), 41. R. Nash (Výborný, Klesla) - 5. York (Dvořák), 34. Moreau, 35. Isbister (Dvořák), 46. Brewer (Hemský). Zásahy brankářů: Denis 30/26 - Conklin 38/34.

3. Calgary 44 22 4 3 15 103:92 51
4. Minnesota 47 16 14 0 17 104:101 46
5. Anaheim 46 14 7 5 20 93:118 40
Pozn.: Údaje v jednotlivých sloupcích označují počet odehraných zápasů, výher, nerozhodných zápasů, proher v prodloužení (tým získává jeden bod), porážek v normální hrací době, skóre a počet bodů.