Střelecké dostihy na Floridě vyhrálo Colorado

NEW YORK

Ani třígólové vedení nestačilo hokejistům Floridy k vítězství nad Coloradem. Na vlastním ledě Panteři prohráli 5:6, za hosty si gól a asistenci připsal Milan Hejduk. Stejnou bilanci měl útočník Anaheimu Petr Sýkora, jehož zásluhou utkání s Detroitem skončilo nerozhodně 2:2. Vyrovnávací gól Kačerů vstřelil Václav Prospal.

Po úvodní třetině mohli být fanoušci v domovském stánku hokejistů Floridy spokojeni. Vždyť jejich miláčci vedli nad favorizovaným Coloradem už 3:0. Jenže během deseti minut druhé části stačili hosté vyrovnat, stejně jako se jim to povedlo po gólu domácího Bureho.

O vítězství Colorada nakonec rozhodl Alex Tanguay. Nejprve v sedmé minutě třetí třetiny dostal Colorado poprvé do vedení, a přestože Panteři o minutu později srovnali, Tanguay svým třetím gólem v zápase pět minut před koncem dal výsledku definitivní podobu.

Detroit poprvé od loňského vyřazení v prvním kole play off zavítal na led Anaheimu a toužil po odplatě. Ta se ale k překvapení všech nekonala, domácí pečlivou obranou a spolehlivým výkonem brankáře Gerbera vybojovali remízu 2:2. Proti svým bývalým spoluhráčům nenastoupil Sergej Fjodorov, jenž si před zápasem stěžoval na bolesti žaludku.

O nerozhodný výsledek se tentokrát postarali čeští hokejisté. První branku vstřelil Petr Sýkora, minutu před koncem pak remízu zachránil Václav Prospal. Sýkora tehdy z pravého rohu nahrál před branku Joffrey Lupulovi, jenž trefil jen tyčku, ale Prospal byl na svém místě a dorazil puk za záda Manny Legaceho.

Florida - Colorado 5:6 (3:0, 1:4, 1:2)
Branky: 2. Weiss, 12. Kolník, 19. Trnka, 33. Bure (Krajíček), 48. Nilson - 30., 47. a 55. Tanguay (na první dvě Škoula, na druhou Hejduk), 26. Hejduk, 30. Sakic, 35. Nikolišin. Zásahy brankářů: Luongo 29/23, Shields (od 57:54) 1/1 - Sauve 29/24
Washington - Toronto 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)
Branky: 24. Whitfield, 55. Bondra (Lang) - 44. a 49. Ponikarovskij (na druhou T. Kaberle), 26. C. Johnson. Zásahy brankářů: Kölzig 21/18 - Belfour 23/21
Columbus - St. Louis 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
Branky: 46. a 56. Malhotra (na první Špaček), 7. Marchant - 22. Ch. Pronger. Zásahy brankářů: Denis 28/27 - Osgood 30/27
New Jersey - Carolina 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)
Branky: 33. Brylin - 33. Vašíček, 39. O'Neil (Brendl). Zásahy brankářů: Brodeur 23/21 - Weekes 21/20
Minnesota - Chicago 4:2 (0:0, 2:1, 2:1)
Branky: 36. a 60. Park, 26. Dupuis, 60. Dowd - 39. Arnason, 49. Dempsey. Zásahy brankářů: Roloson 31/29 - Anderson 24/21
Phoenix - San Jose 2:4 (0:2, 0:1, 2:1)
Branky: 51. Mara, 60. Doan - 9. Hannan, 13. Ekman, 26. Cheechoo, 57. Koroljuk. Zásahy brankářů: Burke 38/34 - Toskala 28/26
Vancouver - Tampa Bay 5:4P (1:3, 2:0, 1:1 - 1:0)
Branky: 10. a 54. Bertuzzi, 30. a 65. Näslund, 38. Linden, - 10. Modin, 17. Boyle, 18. Fedotěnko, 51. Andreychuk (Kubina). Zásahy brankářů: Cloutier 35/31 - Chabibulin 28/23
Anaheim - Detroit 2:2PP (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 40. Sýkora, 59. Prospal (Sýkora) - 13. Dacjuk, 11. Schneider (Fischer). Zásahy brankářů: Gerber 24/22 - Legace 30/28
3. Calgary46234316109:9753
4. Minnesota491714018108:10548