Divoký západ v Ottawě rozjížděl Havlát

Pořádně vidět byli čeští hokejisté v utkání NHL mezi Ottawou a Pittsburghem. Přestřelka jako z dob Divokého západu skončila nakonec vítězstvím Senátorů 6:5. Dvěma brankami se blýskl útočník vítězů Martin Havlát, jeho parťák Radek Bonk dvakrát asistoval. V dresu poražených Tučňáků se jednou gólově prosadil Martin Kraft.

Martin Havlát mohl oslavovat dva zásahy do sítě Pittsburghu.

Pittsburgh prohrál popáté v řadě, vyhrál jen dvě z posledních třinácti utkání. Naopak Ottawa se ze spodních příček, na nichž soutěž zahajovala, sune tam, kam již několik let patří - do čela Východní konference. Senators v uplynulých devatenácti utkáních nasbírali třicet bodů.

"Musíme si udržet formu. Nedaří se jen nám, také Philadelphie se zdá být zpátky na správné cestě, vyhrává i Toronto, přestože mu chybějí hráči. Proto je důležité pokračovat stejným tempem, liga je velmi vyrovnaná," burcoval spoluhráče kapitán Daniel Alfredsson. "Ale ten tlak nám pomáhá, ještě to bude hodně zajímavé," dodal.

Čekání na výhru

Penguins v nočním klání nedali kůži zadarmo. Bojovali a byli blízko bodům. V závěrečných sekundách nastřelil Tom Kostopoulos tyč. "To jsme si pořádně oddechli...," komentoval dramatický moment Alfredsson. "Každopádně si myslím, že jsme byli lepším týmem a vítězství si zasloužili," nenechal se však zviklat domácí vůdce.

Problém Pittsburghu je obrana. Nejslabší defenzíva v NHL inkasovala již 178 branek. I proto je tým Maria Lemieuxe na posledním místě s pouhými třiceti body. "Je to frustrující," poznamenal Kostopoulos. "Nehráli jsme špatně, bojovali jsme, ale přesto znovu odjíždíme s prázdnou," kroutil hlavou.

"Není to jednoduché," přidal se gólman Penguins Marc-Andre Fleury. "Když tým nevyhrává, nehraje se vám zrovna snadno. Ale znovu a znovu to zkoušíme. Vítězství opět přijdou," věřil mladý brankář.

Trenér Ed Olczyk na porážce našel i další pozitivum než bojovnost a nasazení: "Dát pět gólů špičkovému celku, jakým Ottawa jistě je, je velmi potěšující zpráva." Ovšem vzápětí dodal: "Dostat jich šest, to už tak veselé není..."

Boston - Buffalo 2:3
Třetiny: 0:1, 0:0, 2:2. Branky: 49. G. Murray, 60. Knuble (Šlégr) - 54. a 59. Šatan, 12. Fitzpatrick. Zásahy brankářů: Raycroft 28/26 - Biron 25/23.
Atlanta - Colorado 1:1 po prodl.
Třetiny: 1:0, 0:1, 0:0 - 0:0. Branky: 4. F. Kaberle - 27. Larsen. Zásahy brankářů: Nurminen 21/20 - Aebischer 21/20.
New York Rangers - Philadelphia 2:4
Třetiny: 1:1, 1:2, 0:1. Branky: 7. Carter, 37. Leetch (Ručinský) - 18. S. Kapanen, 26. Recchi, 38. Gagne, 41. LeClair. Zásahy brankářů: Dunham 20/17 (od 41. Markkanen 7/6) - Esche 25/23.
Ottawa - Pittsburgh 6:5
Třetiny: 3:2, 3:1, 0:2. Branky: 17. a 19. Havlát (na první Bonk), 21. a 37. Schaefer, 14. Alfredsson (Bonk), 40. Langfeld - 9. Kraft, 15. Berehowsky, 30. Kostopoulos, 43. Holzinger, 58. Tarnström. Zásahy brankářů: Lalime 27/22 - Fleury (23/17 (od 41. Aubin 8/8).
Chicago - Columbus 7:0
Třetiny: 3:0, 1:0, 3:0. Branky: 6. Moen, 8. Berard, 18. Sullivan, 30. Bell, 46. Arnason, 54. Koroljov, 60. Vandenbussche. Zásahy brankářů: Anderson 30/30 - Brathwaite 39/30.
Calgary - Nashvile 4:0
Třetiny: 2:0, 2:0, 0:0. Branky: 11. a 32. Lombardi, 15. a 26. Donovan. Zásahy brankářů: Turek 23/23 - Vokoun 17/13 (od 32. Mason 11/11).
Edmonton - Tampa Bay 2:3
Třetiny: 1:1, 0:2, 1:0. Branky: 1. Isbister (Dvořák), 50. Dvořák - 5. Kubina, 31. Lecavalier, 38. Richards. Zásahy brankářů: Salo 22/19 - Grahame 28/26.
Los Angeles - Detroit 4:5
Třetiny: 2:1, 0:2, 2:2. Branky: 17. a 60. Frolov, 16. Klatt (Modrý), 47. L. Robitaille - 26. a 54. Schneider, 7. Thomas, 24. Hull, 44. Rivers. Zásahy brankářů: Čechmánek 29/24 - Joseph 29/25.
San Jose - Phoenix 1:2
Třetiny: 0:0, 1:2, 0:0. Branky: 29. W. Primeau - 25. Sillinger, 32. Nagy (Hrdina). Zásahy brankářů: Nabokov 20/18 - Boucher 35/34.