Washington bez Jágra snadno podlehl Philadelphii

NEW YORK

S chutí si zastříleli hokejisté Philadelphie v nedělním zápasu NHL na ledě Washingtonu. Oslabení Capitals, bez Jaromíra Jágra a navíc pouze s pěti obránci, si od soupeře nechali diktovat tempo a jen bezmocně přihlíželi představení Marka Recchiho a Johna LeClaira, který každý nasbíral čtyři body za gól a tři asistence.

Ilustrační foto

O další dvě branky Philadelphie se při vítězství 4:1 postarali Michal Handzuš a Kim Johnsson. Flyers se tak radovali z výhry popáté v posledních šesti utkáních.

"Divíte se, že jsme zahráli tak dobře? Proč? Zaprvé nám hrála do karet souhra šťastných okolností a soupeř nebyl v plné síle. A navíc jsme teď v naprosté pohodě, tým šlape přesně tak, jak má," vysvětlil po utkání LeClair.

Washington, jenž prohrál i druhý zápas po odchodu Jágra do New Yorku Rangers (v pátek na Floridě Capitals podlehli 1:4), strádá hlavně v defenzivě, proti Philadelphii nasadil pouhých pět obránců. Naposled Capitals přišli v pátek o Sergeje Gončara, který se zranil v utkání s Panthers, a Josefa Boumedienna, který trpí potížemi po otravě jídlem.

"Je to na nic. Máme v sestavě dva obránce s obrovskými zkušenostmi z NHL a teď tohle," stěžoval si na absenci Gončara křídelní útočník Mike Grier. "Patří k nejlepším obráncům v lize a jeho nepřítomnost je opravdu znát," řekl Grier.

New Jersey nakonec Atlantu porazilo

Mezi střelce v utkání mezi New Jersey a Atlantou se zapsal i Patrik Eliáš. New Jersey na vlastním ledě přehrálo Trashers 3:2, Eliáš zvyšoval v první třetině náskok obhájců Stanleyova poháru na 2:0. Atlanta sice dokázala vyrovnat, o vítězství domácího týmu ale  rozhodl tři minuty před koncem Jeff Friesen.

Carolina - Buffalo 2:4 (1:0, 1:2, 0:2)
Branky: 5. Cole (Vrbata), 23. K. Adams - 31. a 59. Hecht, 24. Bartovič, 46. Roy. Zásahy brankářů: Storr 21/17 - Biron 39/37.
Washington - Philadelphia 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)
Branky: 18. Grier - 6. Recchi, 9. LeClair, 27. Handzuš, 51. Johnsson. Zásahy brankářů: Stana 22/18 - Esche 13/12.
New Jersey - Atlanta 3:2 (2:1, 0:0, 1:1)
Branky: 4. Marschall, 13. Eliáš, 57. Friesen - 15. Cowan, 45. Kovalčuk. Zásahy brankářů: Brodeur 26/24 - Dafoe 34/31.
Vancouver - Nashville 4:1 (1:0, 3:0, 0:1)
Branky: 16. a 22. Sopel, 28. H. Sedin, 33. Bertuzzi - 13. Tootoo (Židlický). Zásahy brankářů: Cloutier 16/15 - Mason 32/28.
3. Calgary48244317115:10355
4. Minnesota511714020110:11548