Bývalí spoluhráči Jágrovi nic nedarovali

Jaromír Jágr poprvé od výměny do New Yorku nastoupil v NHL proti bývalým spoluhráčům z Washingtonu, kteří na ledě Rangers ukořistili vítězství 2:1. Jágr se do statistik nezapsal, jeho bývalý parťák z útoku Robert Lang přihrál na první branku hostí. Po čtyřech měsících od tragické automobilové nehody si zápas NHL zahrál útočník Atlanty Dany Heatley.

Rangers sice Washington přestříleli 33:24, ale hosty podržel skvělým výkonem brankář Olaf Kölzig. Washington navíc vsadil hodně na obranu, Kölzig během prvních dvou třetin čelil dohromady jen třinácti střelám. "Občas můžete tvrdou prací porazit i mnohem talentovanější tým," komentoval vítězství brankář s německým pasem.

Další otřes mozku pro Lindrose?

Jágr byl z hráčů Rangers nejpilnějším střelcem, ale neujal se ani jeden z jeho šesti pokusů. Navíc se v třetí třetině musel obejít bez centra Erica Lindrose, s nímž si tak báječně na ledě rozuměl v předchozím utkání s Floridou. Ten podle předběžných informací utrpěl další otřes mozku.

Lindros ve druhé třetině inkasoval u hrazení tvrdý úder od obránce hostí Jasona Doiga a skácel se k zemi. "Měl skloněnou hlavu, ale já jsem ho musel trefit. Hráči v lize vědí, že nehraju sprostě. Hráče jako je Lindros velmi respektuji. Řekl jsem mu, že jsem neměl v úmyslu ho zranit," ospravedlňoval se Doig.

Obrovitý Lindros se po chvilce zvedl, odjel na střídačku a při dalším střídání si počkal na odvetu. Ihned  po vhazování shodil rukavice i hokejku a vyzval Doiga na souboj. Po krátké tahanici Lindros se svým soupeřem smýkl na led. Oba dostali tresty za rvačku, Lindros se však už ve třetí části do hry nevrátil. Vyjádření z klubu jsou opatrná, ale všichni doufají, že snad bude moci v pátek hrát.

Návrat Heatlyho

Svůj první zápas v NHL po čtyřech měsících od tragické nehody, při které zemřel jeho spoluhráč Dan Snyder, absolvoval talentovaný útočník Atlanty Dany Heatley. Devětadvacátého září roku 2003 Heatley řídil auto, které se po narázu do zdi ve velké rychlosti změnilo ve vrak. Zatímco Heatley si přetrhal vazy v koleni a utrpěl další zranění, spolujezdec Snyder na následky nehody o pár dní později v nemocnici zemřel.

Fanoušci však Heatleyho přivítali, za jednou z branek byl rozvitý velký transparent s nápisem "Vítej zpátky, Dany." Oslavy se ale nekonaly, Atlanta jen remizovala se St. Louis 1:1. Samotný hráč odehrál v zápase 23 minut a čtyřikrát vystřelil na branku. "Celkově jsem se cítil dobře, jen jsem byl chvílemi trochu ´dřevěný´," svěřil se Heatley, jenž stejně jako všichni spoluhráči nosil na dresu výšivku s číslem 37, které nosil Snyder.

N.Y.Rangers - Washington 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
Branky: 46. Ručinský (Nedvěd) - 10. Halpern (Lang), 25. Whitfield. Zásahy brankářů: Markkanen 24/22, Dunham (od 48:49) 0/0 - Kölzig 33/32
Florida - Philadelphia 3:3PP (0:0, 1:1, 2:2 - 0:0)
Branky: 33. Lilja, 43. Kolník, 52. Huselius - 26. a 51. Pitkänen, 50. Weinrich. Zásahy brankářů: Luongo 47/44 - Esche 25/22
Atlanta - St. Louis 1:1PP (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 58. Cowan - 46. Mellanby. Zásahy brankářů: Nurminen 31/30 - Divis 23/22
Dallas - Ottawa 5:3 (1:0, 0:3, 4:0)
Branky: 4. Oliver, 42. Modano, 44. Turgeon, 57. Zubov, 59. Young - 23. Havlát (Bonk), 26. Redden (Havlát), 33. Schaefer. Zásahy brankářů: Turco 24/21 - Lalime 27/22
Anaheim - Los Angeles 3:4P (1:0, 0:2, 2:1 - 0:1)
Branky: 4. a 53. Rucchin, 48. Salei (Sýkora) - 22. Barney, 27. Robitaille, 44. Stümpel, 63. Corvo. Zásahy brankářů: Gerber 30/26 - Čechmánek 25/22
San Jose - Calgary 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Branky: 30. a 58. Marleau, 7. Rathje, 60. Thornton - 24. Gelinas. Zásahy brankářů: Nabokov 19/18 - Turek 34/31
3. Calgary50254318118:10857
4. Minnesota521715020112:11749