Obránce Židlický rozhodl v prodloužení o výhře Nashvillu

Hokejový obránce Nashvillu Marek Židlický rozhodl svým gólem v prodloužení sobotní utkání zámořské NHL se San Jose, trefil se 16 sekund před koncem nastaveného času. Nashville díky němu zvítězil 3:2. Český zadák zároveň prodloužil domácí neporazitelnost Predators, která trvá již jedenáct zápasů.

Šestadvacetiletý obránce poslal puk za záda Jevgenije Nabokova po přesném pasu Scotta Walkera. "Dostal jsem perfektní nahrávku od Scotta Walkera a skóroval jsem," popsal lakonicky Židlický svoji desátou trefu na internetovém serveru ligy. "Jel jsem k bráně a 'Z' prostě přijel a prásknul to tam. Nebyla to krásná akce, ale konec vyšel pěkně," pochválil českého obránce Walker.

V brance domácích 'Predátorů' stál Tomáš Vokoun a nevedl si špatně. Z šestadvaceti střel San Jose pustil za svá záda pouze dva puky. Zvláště v druhé třetině se Vokoun několikrát předvedl. Dostal sice dva góly, ale zneškodnil dalších třináct střel.