Jágr s Holíkem dotáhli Rangers k vítězství

Jaromír Jágr se po přestupu do New Yorku konečně dočkal dalšího vítězství v novém dresu. Rangers porazili na vlastním ledě Vancouver 4:3 a Jágr k tomu přispěl brankou a asistencí, dva góly vstřelil Robert Holík. Dva body si připsali i další čeští hokejisté Jan Hrdina z Phoenixu a David Výborný z Columbusu. Vzájemný zápas jejich mužstev skončil remízou 3:3.

Zdá se, že Jágr po zranění Lindrose znovu našel v New Yorku centra, s nímž si bude na ledě rozumět. Jeho spolupráce s Robertem Holíkem totiž přinesla týmu Jezdců tolik potřebné body v honu za postupem do play-off. Ukázkový byl především gól ve druhé třetině, kdy Jágr při přesilové hře přihrál puk do pravého kruhu, odkud Holík bekhendem překonal brankáře Cloutiera a dostal domácí do vedení 2:1.

Jágr s Holíkem pečlivě pilovali přesilovkové situace od neděle, kdy je do speciální formace dal asistent trenéra Tom Renney. "Věřili jsme, že pečlivým tréninkem vybrousíme naši spolupráci k dokonalosti. Nedá se sice říct, že by to bylo úplně dokonalé, ale dlouho jsme zkoušeli  všechny možné varianty," utrousil známý perfekcionalista Holík, který rozhodující gól vstřelil dvě minuty před koncem zápasu.

Tehdy přišel v útočné třetině Vancouveru o puk kapitán hostí Markus Näslund, Brian Leetch vyslal dopředu Holíka a ten přesnou střelou z pravého kruhu pro vhazování podruhé v zápase překonal Cloutiera. "Je fajn zase vyhrát, ale jedno vítězství nás nesmí ukolébat," varoval před dalšími zápasy český centr.

Vidět byli v úterních zápasech NHL i další čeští hokejisté, zazářil především David Výborný z Columbusu. Ve Phoenixu Výborný přihrál v závěru utkání na gól, který nakonec znamenal remízu 3:3, ale ještě předtím proměnil na začátku druhé třetiny trestné střílení.

Možnost trestného střílení dostal Výborný poté, co jej při samostatném nájezdu podrazil Shane Doan. Vše si napravil o chvíli později, kdy se rozjel po pravé straně, těsně před brankou udělal kličku doleva a překonal brankáře Bouchera. Pro Výborného to bylo třetí trestné střílení v NHL, a každé prozatím proměnil.

N.Y. Rangers - Vancouver 4:3 (1:1, 2:0, 1:2)
Branky: 32. a 58. Holík (na první Jágr), 11. Jágr (Ručinský), 40. Kovaljov - 9. Morrison, 43. Näslund, 50. Bertuzzi. Zásahy brankářů: Dunham 30/27 - Cloutier 31/27
Philadelphia - Tampa Bay 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)
Branky: 23. Handzuš - 27. Kubina, 29. Fedotěnko. Zásahy brankářů: Esche 10/10, Little (od 25:23) 8/6 - Chabibulin 19/18
Minnesota - St. Louis 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Branky: 5. a 44. Walz, 10. Žoltok, 27. Dupuis. Zásahy brankářů: Roloson 24/24 - Osgood 9/6, Divis (od 26:20) 11/10
Edmonton - Anaheim 2:1P (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
Branky: 4. Moreau, 61. Stoll (Dvořák) - 15. Lupul (Prospal). Zásahy brankářů: Conklin 20/19 - Gerber 28/26
Phoenix - Columbus 3:3PP (2:1, 0:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 2. Hrdina, 7. Nagy (Hrdina), 42. Sillinger - 14. a 54. Eriksson (na druhou Výborný), 22. Výborný. Zásahy brankářů: Boucher 28/25, Burke (mezi 14:05 a 16:07) 1/1 - Denis 32/29
3. Calgary52264319127:11759
4. Minnesota541815220119:12253