Vokoun i Čechmánek opustili branku předčasně

Ani jeden z českých gólmanů, který zasáhl do úterních zápasů NHL nevydržel ve své kleci celých šedesát minut. Tomáš Vokoun z Nashvillu se pakoval z klece po šesti minutách druhé třetiny, kdy pustil tři rychlé branky. Podobně dopadl i Roman Čechmánek, jemuž skončily tři ze třinácti střel za zády.

Tomáše Vokouna zaskočili hráči Detroitu na začátku druhé třetiny. (Ilustrační foto)

Hokejisté Detroitu si v první třetině na Vokouna v brance Predátorů nepřišli, na začátku druhého dějství ale předvedli dokonalý brankostroj. Během šesti minut hry se proti českému reprezentantovi prosadili Brett Hull, Brendan Shanahan a Kirk Maltby.

"První třetinu jsem odchytal v naprosté pohodě, věřil jsem si," řekl po utkání Vokoun. "Jenže tři takhle rychlé góly vás zkrátka položí. Ať děláte, co děláte, jistota je pryč," vysvětlil.

Vokouna se zastal i brankář soupeře Manny Legace, který jistil výhru svého týmu třiadvaceti úspěšnými zákroky. "V první části zachytal naprosto skvěle, vždyť chytil tři jisté góly. Až jsem si říkal, jak je možné, že neloví puky ze sítě. Pak se ale něco zlomilo," řekl Legace.

Českého gólmana střídal Chris Mason, který si připsal čtrnáct úspěšných zákroků, za svá záda nepustil žádnou střelu. Nashville sice do konce druhé třetiny snížil zásluhou Wyatta Smithe, konečnou podobu výsledku ale udělil detroitský Pavel Dacjuk trefou do prázdné branky. Asistenci na posledním gólu hostů si připsal Jiří Fischer.

Modrý dvakrát asistoval

Roman Čechmánek vydržel v brance Los Angeles rovněž jen do úvodu druhého dějství zápasu v Calgary, kdy obdržel branku na 2:3 a přepustil své místo Cristobalu Huetovi. Kings nakonec uhráli s Flames bod za remízu 4:4 po prodloužení. Čechmánek zastavil deset střel domácích.

Asistence u dvou závěrečných branek Los Angeles, které rozhodly o konečné remíze, si připsal český obránce Jaroslav Modrý.

Dvěma asistencemi se podílel i Jiří Šlégr na domácím vítězství Bostonu nad Atlantou 5:4.

NY Islanders - Vancouver 5:4 pp (0:0, 1:2, 3:2 - 1:0)
Branky: 35. Scatchard, 55. Czerkawski, 57. Asham, 59. Peca, 61. Aucoin - 22. Grenier, 33. Brookbank, 53. D. Sedin, 59. H. Sedin. Zásahy brankářů: DiPietro 25/21 - Hedberg 28/23.
Boston - Atlanta 5:4 (1:1, 2:1, 2:2)
Branky: 33. a 43. Thornton (na první Šlégr), 12. Bergeron, 34. G. Murray, 59. Rolston (Šlégr) - 2. Heatley, 37. Kovalčuk, 41. Savard, 51. Grand-Pierre. Zásahy brankářů: Potvin 30/26 - Nurminen 29/24.
Washington - Tampa Bay 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Branky: 6. Halpern, 31. Carter (Lang) - 53. Lecavalier. Zásahy brankářů: Ouellet 39/38 - Chabibulin 14/12.
New Jersey - Ottawa 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Branky: 40. Eliáš, 54. Friesen - 35. Bonk. Zásahy brankářů: Brodeur 24/23 - Lalime 26/24.
Pittsburgh - Montreal 3:4 (2:2, 1:2, 0:0)
Branky: 10. Meloche, 14. Kolcov (Kraft), 23. Fata - 1. Begin, 3. Ribeiro, 29. Koivu, 36. Sundström. Zásahy brankářů: Caron 30/26 - Garon 35/32.
Toronto - Chicago 1:4 (0:1, 1:3, 0:0)
Branky: 40. Renberg - 20. Dempsey, 28. Sullivan, 31. Bell, 37. Berard. Zásahy brankářů: Kidd 15/11 - Anderson 44/43.
Nashville - Detroit 1:4 (0:0, 1:3, 0:1)
Branky: 37. Smith - 22. Hull, 23. Shanahan, 27. Maltby, 60. Dacjuk (Fischer). Zásahy brankářů: Vokoun 11/8, Mason 14/14 - Legace 24/23.
Calgary - Los Angeles 4:4 pp (2:2, 2:2, 0:0 - 0:0)
Branky: 6., 8. a 25. Iginla, 22. McAmmond - 13. Belanger, 17. Pirnes, 28. Frolov (Modrý), 38. Robitaille (Modrý). Zásahy brankářů: McLennan 29/25 - Čechmánek 13/10, Huet 22/21.
Colorado - Carolina 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)
Branky: 13. Hejduk, 26. Konowalchuk (Škoula), 30. Moore - 47. Brendl. Zásahy brankářů: Aebischer 37/36 - Storr 2/2, Weekes 18/15.
San Jose - Florida 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky: 13. Ekman, 31. McCauley, 53. Sturm. Zásahy brankářů: Nabokov 26/26 - Luongo 28/25.
3. Calgary53265319131:12160
4. Minnesota541815220119:12253