Čechmánek vychytal Králům důležité body

NEW YORK

Boj o postupové příčky pro play-off NHL se přiostřuje a pro hokejisty Minnesoty i Los Angeles je každý bod veledůležitý. Z úterního duelu však odcházeli spokojeně hostující Kings, když přehráli tým Wild 3:1. Dvaadvaceti zákroky se na úspěchu Los Angeles podílel i český gólman Roman Čechmánek.

Los Angeles před zápasem figurovalo spolu s dalšími třemi týmy na šesté příčce Západní konference. "Hodně by nám pomohlo, kdyby ostatní týmy, se kterými se přetahujeme o play-off, prohrávaly," řekl kouč Los Angeles Andy Murray. "Je ale jasné, že nejjistější bude spoléhat se na vlastní vítězství," dodal. Kings hrají ještě další čtyři zápasy na cizím ledě.

V utkání s Minnesotou si diváci museli počkat na první gól až téměř do poloviny utkání, kdy rozvlnil sít domácích Eric Belanger. Naději do šatny Wild ale stačil do druhé sirény vrátit Andrew Brunette.

Přetahovanou o důležitý bodový zisk nakonec rozhodl ve 39. minutě Trent Klatt, který poslal hosty do vedení. Minnesota proti výborně bránícímu Los Angeles zcela selhala v produktivitě, poslední pojistkou byl navíc jistý Čechmánek. Konečnou podobu výsledku určil půl minuty před koncem při power-play Wild trefou do prázdné klece Ian Laperriere.

Kouč domácích Jacques Lemaire si bral prohru s Los Angeles hodně k srdci. "Je to obrovské zklamání. Bohužel jsme vyrobili až příliš mnoho fatálních chyb, kterým se v příštích zápasech musíme vyhnout," varoval trenér Minnesoty.

Z Čechů se trefil jen Reichel

Gólově se z českých hokejistů v úterních zápasech prosadil jen Robert Reichel z Toronta. Na ledě Tampy Bay nejprve v závěru druhé třetiny vyrovnal na 2:2 a poté si v poslední minutě utkání připsal asistenci na gólu Garyho Robertse. Ten srovnal na konečných 4:4, vítěze totiž nepřineslo ani prodloužení.

V utkání Philadelphie s New Jersey si o více času b rance Flyers řekl letos debutující gólman Antero Niittymaki. Fin zatím odchytal v NHL pouhé dva zápasy, i s vítězstvím nad Devils 4:1  však zatím nepoznal chuť porážky.

Čtyřiadvacetiletý Niittymaki navíc pětatřiceti úspěšnými zákroky zcela zastínil protřelého Martina Brodeura v brance New Jersey. Dvaatřicetiletý gólman pochytal dvaadvacet střel domácích hokejistů.

Buffalo - San Jose 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
Branky: 15. a 41. Briere - 9. Ricci. Zásahy brankářů: Biron 28/27 - Nabokov 35/33.
Philadelphia - New Jersey 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Branky: 15. Gagne, 23. D. Markov, 41. Handzuš, 51. Recchi - 44. S. Niedermayer. Zásahy brankářů: Niittymaki 36/35 - Brodeur 27/23.
Tampa Bay - Toronto 4:4 pp (0:0, 2:2, 2:2 - 0:0)
Branky: 34. a 43. Lecavalier, 21. St. Louis, 43. Richards - 30. Sundin, 37. Reichel, 46. Nolan, 60. Roberts (Reichel). Zásahy brankářů: Chabibulin 29/25 - Kidd 29/25.
Florida - Montreal 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)
Branky: 22. a 22. Viktor Kozlov (na druhou Krajíček) - 16. A. Markov. Zásahy brankářů: Luongo 41/40 - Theodore 22/20.
Ottawa - St. Louis 3:1 (3:0, 0:0, 0:1)
Branky: 50. Danton - 15. a 17. Marián Hossa, 2. Alfredsson (Rachůnek). Zásahy brankářů: Lalime 23/22 - Osgood 31/28.
Pittsburgh - Boston 3:6 (2:2, 1:2, 0:2)
Branky: 5. a 19. Malone, 34. Bradley - 12. Samsonov, 14. Lapointe, 30. Knuble, 36. McGillis, 47. Rolston, 60. Thornton. Zásahy brankářů: Caron 26/21 - Raycroft 33/30.
Minnesota - Los Angeles 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Branky: 40. Brunette - 29. E. Belanger, 49. Klatt, 60. Laperriere. Zásahy brankářů: Roloson 31/29 - Čechmánek 23/22.
Calgary - Atlanta 5:2 (1:2, 1:0, 3:0)
Branky: 13. a 54. McAmmond, 56. a 60. Iginla, 25. Lombardi - 2. a 20. Kovalčuk (na první Štefan, na druhou F. Kaberle). Zásahy brankářů: Kiprusoff 25/23 - Nurminen 26/22.
Colorado - New York Islanders 1:1 pp (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 22. Kariya - 24. Czerkawski (Hamrlík). Zásahy brankářů: Sauve 36/35 - DiPietro 37/36.
3. Calgary55275320137:12562
4. Minnesota561915221124:12855