Spojení Jágr a New York stále nefunguje

O marnotratnosti a neúspěchu, tak by se mohla jmenovat pohádka o New Yorku Rangers posledních let. Jezdcům se opět vzdalují brány play-off a k obratu ve špatných výsledcích zatím nepomohl ani Jaromír Jágr. Ve čtvrtek podlehli v domácí aréně boháči z Manhattanu Philadelphii 1:2.

Čtvrteční zápas přitom začali Rangers sice dobře, když se po akci Ručinského s Jágrem trefil obránce Brian Leetch. Nakonec jim ale nezbyl ani bod. Na své rivaly Islanders, kteří dlí na poslední osmé příčce zajišťující účast v bojích o Stanleyův pohár, ztrácejí Rangers stále osm bodů.

Havlát ulovil Medvědy

Dvěma trefami zařídil český útočník Ottawy Martin Havlát vítězství Senátorů nad Bostonem. Tou druhou ve druhé minutě prodloužení rozhodl o výhře 3:2 a přestřihl zároveň vítěznou šňůru Medvědů. Ta skončila po šesti zápasech. V dresu hostů se do černého trefil obránce Jiří Šlégr, který si přesnou ranou v posledních vteřinách vynutil prodloužení.

"Ten bod navíc je skvělý," radoval se po utkání domácí forvard Bryan Smolinski. Senators totiž v Severovýchodní divizi bojují o co nejlepší pozici právě s Bruins. Ottawa se tak přiblížila svému rivalovi na jediný bod.

Skvěle si vedle Havláta počínal i další český reprezentant - gólman Martin Prusek. Někdejší vítkovická opora zastavila 22 ran, mrzet ji mohla jen úspěšná Šlégrova trefa čtyřicet vteřin před závěrečnou sirénou. "Měl zastíněný výhled, moc jsme mu nepomohli," omlouval Pruska Smolinski.

Pruska pochválil i bostonský Joe Thornton: "Chytal dobře, bylo těžké jej pokořit." Pak si postěžoval na zakletou kanadskou metropoli. "Pravidelně nás tady porážejí. Musíme to ale brát pozitivně - bojovali jsme a vytěžili alespoň bod."

Odplata Hurikánů

Souboj Caroliny s Washingtonem se nesl v duchu pomsty Hurricanes za zranění Kevyna Adamse z posledního vzájemného střetnutí. Obránce Capitals Jason Doig fauloval Adamse kolenem a ten od konce ledna nehraje. Doig všechny útoky na svoji osobu ustál a naopak několik dalších ran rozdal.

Nejslabší týmy Jihovýchodní divize se přes potyčky věnovaly i hokeji a střídaly se ve vedení. Gólový účet zápasu otevřel ve 13. minutě Mike Grier, ale Carolina dvěma góly skóre otočila. Na jednu z branek nahrál Josef Vašíček.

Poté se znovu probudil Washington a v přesilové hře nejdříve srovnal Jeff Halpern. Ve 49. minutě přiblížil hosty k vítězství Anson Carter, který skóroval po nahrávce Roberta Langa. Proti výhře Washingtonu se však postavil Pavel Brendl a svým čtvrtým gólem v sezoně stanovil konečný výsledek na 3:3.

Brendl mohl v utkání skórovat už jednou, ale Doig jej zahákoval a znemožnil mu ohrozit Olafa Kölziga. "Při tom střídání jel celý náš útok přímo na branku a zabojovali jsme. Byla přede mnou prázdná klec, tak jsem to tam poslal," řekl český hokejista, který se v letošní sezoně konečně začal prosazovat.

Nešťastný zápas sehráli hokejisté Montrealu v Tampě. Po první třetině vedli 2:0, ale maličký útočník Martin St. Louis dokázal srovnat. Jan Bulis poslal Montreal ve 48. minutě opět do vedení, ale domácí tým se nevzdal a dvěma góly během 79 sekund na konci třetí třetiny skóre otočil. Tampa pak skórovala ještě do prázdné branky a vyhrála 5:3.

New York Rangers - Philadelphia 1:2
Třetiny: 1:0, 0:1, 0:1. Branky: 18. Leetch (Ručinský, Jágr) - 32. Gagne, 50. S. Kapanen. Zásahy brankářů: Markkanen 20/18 - Burke 27/26.
Carolina - Washington 3:3 po prodl.
Třetiny: 1:1, 1:1, 1:1 - 0:0. Branky: 19. M. Murray, 25. Hill (Vašíček), 55. Brendl - 13. Grier, 37. Halpern, 49. Carter (Lang). Zásahy brankářů: Weekes 21/18 - Kölzig 41/38.
Tampa Bay - Montreal 5:3
Třetiny: 0:2, 1:0, 4:1. Branky: 27. a 45. St. Louis, 54. Richards (Kubina), 55. Lecavalier, 60. Richards - 5. Koivu, 17. A. Markov, 48. Bulis. Zásahy brankářů: Grahame 25/22 - Theodore 40/36.
Toronto - Columbus 4:1
Třetiny: 1:1, 1:0, 2:0. Branky: 11. Domi (Reichel), 32. Roberts, 53. Tucker (T. Kaberle, Pilař), 60. Renberg - 17. Marchant. Zásahy brankářů: Belfour 19/18 - Denis 27/24.
Ottawa - Boston 3:2 v prodl.
Třetiny: 0:0, 2:1, 0:1 - 1:0. Branky: 25. a 62. Havlát, 23. Spezza - 36. Donato, 60. Šlégr. Zásahy brankářů: Prusek 24/22 - Potvin 27/24.
Florida - Pittsburgh 5:1
Třetiny: 0:0, 4:1, 1:0. Branky: 31. a 38. Hagman, 23. Hordichuk, 40. Jokinen, 43. V. Bure - 28. Malone. Zásahy brankářů: Luongo 35/34 - Aubin 29/26 (od 38. Caron 8/6).
St. Louis - Colorado 0:4
Třetiny: 0:1, 0:2, 0:1. Branky: 4. Forsberg, 31. Morris, 35. Tanguay (Hejduk), 55. Konowalchuk (Škoula). Zásahy brankářů: Osgood 24/20 - Aebischer 29/29.