Čechmánka tentokrát vyvedlo z míry Buffalo

NEW YORK

Roman Čechmánek zažil v NHL druhý velmi nepovedený zápas v řadě. Zatímco ve čtvrtek po špatné rozehrávce inkasoval v prodloužení laciný gól od Columbusu, tentokrát dostal pět branek od Buffala. A nic mu nepomohly ani zbytečné protesty u rozhodčích Navíc jej může mrzet, že zápas měl sledovat reprezentační kouč Slavomír Lener.

Buffalo prohrávalo s Los Angeles už 1:3, ale nakonec svého soupeře rozstřílelo 8:3. Zápas, který zařadil do své inspekční cesty v zámoří reprezentační kouč Slavomír Lener, se zlomil v závěru druhé třetiny. Během čtyř minut domácí hráči třikrát překonali Romana Čechmánka a otočili skóre na 4:3.

Čechmánek si navíc neustálými protesty u rozhodčích vysloužil dvouminutový trest za nesportovní chování, který hned v první minutě třetí třetiny přetavilo Buffalo v pátý gól. Český gólman pak přepustil své místo v brance Cristobalu Huetovi.

Kotalík poradil jak na Čechmánka

Podle Čechmánka předcházela třetímu a čtvrtému gólu postavení mimo hru a stěžoval si na to u rozhodčích. "Když jsme se podívali na záznam, bylo jasné, že o ofsajdy nešlo. Ráno jsme mluvili o tom, jak bychom mohli Čechmánka vyvést z míry. Když se vám podaří rozptýlit jeho pozornost, je váš. Jsem rád, že se nám podařilo z toho těžit," pochvaloval si kouč Buffala Lindy Ruff.

Čechmánek si dokonce za opakované protesty 53 sekund před koncem druhé třetiny vykoledoval vyloučení. "Roman je velmi emotivní," řekl útočník Sabres Aleš Kotalík, který v utkání zaznamenal branku a dvě asistence. "Znám ho z České republiky. Občas se nechá zbytečně vylučovat. Proto jsme se snažili jezdit těsně kolem brankoviště a trochu ho rozhodit. A on dostal zbytečný trest, který jsme potrestali gólem hned v prvním střídání ve třetí třetině," liboval si Kotalík.

Židlický s Eratem pomohli k výhře

Obrat se podařil také hokejistům New York Islanders, kteří prohrávali ve Phoenixu po první třetině 0:2, ale nakonec zvítězili 5:2. Domácím tak nepomohla ani úvodní branka Jana Hrdiny.

Nashville bez Tomáše Vokouna v brance porazil na domácím ledě Washington 5:2. Jednu z jeho branek vstřelil při přesilové hře obránce Marek Židlický a dvě asistence si připsal Martin Erat. Za Capitals, kteří také postavili náhradního brankáře Maxima Ouelleta, zaznamenal jednu asistenci Robert Lang.

Dobrou zprávou pro trenéra strádajícího Washingtonu Glena Hanlona byl alespoň návrat Sergeje Gončara. Nejproduktivnější obránce týmu se zotavil ze zranění ramene, které utrpěl 23. ledna v utkání s Floridou a zmeškal poté sedm zápasů. Ani on však porážce s Nashvillem nezabránil.

Buffalo - Los Angeles 8:3 (1:1, 3:2, 4:0)
Branky: 49. a 53. Afinogenov, 16. Kotalík, 36. Tallinder, 38. Drury (Kotalík), 39. Fitzpatrick (Kotalík), 41. Briere, 49. Hecht - 2. Stümpel, 25. Barney, 33. Laperriere. Zásahy brankářů: Biron 24/21 - Čechmánek 22/17, Huet (od 40:34) 14/11
Nashville - Washington 5:2 (2:1, 2:0, 1:1)
Branky: 5. a 40. Hartnell, 7. Országh (Erat), 29. Židlický (Erat), 44. Smith - 10. Grier, 57. Bondra (Lang). Zásahy brankářů: Mason 19/17 - Ouellet 36/31
Minnesota - Edmonton 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
Branky: 14. Žoltoks, 15. Chouinard, 28. Dupuis (Kuba). Zásahy brankářů: Roloson 28/28 - Conklin 14/12, Salo (od 2. třetiny) 16/15
Calgary - Anaheim 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Branky: 18. Leopold, 26. Iginla - 28. Rucchin. Zásahy brankářů: Kiprusoff 26/25 - Giguere 24/22
Phoenix - N.Y. Islanders 2:5 (2:0, 0:2, 0:3)
Branky: 11. Hrdina, 12. Sillinger - 33. a 59. Hunter, 25. Ronning, 43. Niinimaa, 50. Czerkawski (Hamrlík). Zásahy brankářů: Boucher 28/24 - DiPietro 24/22
Vancouver - Atlanta 1:4 (0:0, 1:3, 0:1)
Branky: 33. D.Sedin (Malík) - 22. Ronald Petrovický, 24. Heatley, 36. Savard, 47. McEachern. Zásahy brankářů: Cloutier 18/14, Hedberg (mezi 39:25 a 40:00) 1/1 - Nurminen 31/30