Šavlový tanec Buffala v Torontu

Hokejistům Buffala se v zápase NHL povedlo obrátit vývoj utkání v Torontu. Sabres prohrávali v polovině zápasu už 3:0, ale nakonec se radovali z vítězství 6:4. Poslední branka byla připsána brankáři Noronenovi, který se tak stal teprve osmým skórujícím gólmanem v historii NHL.

Po polovině utkání prohrávalo Buffalo v Torontu 0:3, ale během posledních dvou minut druhé třetiny stačilo zásluhou Druryho a Dumonta snížit na 2:3. Ve třetí třetině pak srovnal Afinogenov a devět minut před koncem dostal Šavle poprvé do vedení Aleš Kotalík. A to ještě o dvě minuty později dostal Buffalo do dvoubrankového vedení Curtis Brown.

Dvě minuty před koncem zápasu ale domácímu Torontu vykřesal naději na dobrý výsledek Robert Reichel, jenž skóroval při přesilové hře. Paradoxně to byl ale znovu Reichel, který v poslední minutě utkání pomohl Buffalu ke konečnému vítězství a k tomu, že byl do střelecké listiny zapsán brankář hostí Mika Noronen.

Reichel při power-play Toronta míchal pukem za brankou Buffala, když před ní poslal prudkou přihrávku. Tu však nikdo z jeho spoluhráčů nezachytil,  a puk doklouzal až do opuštěné klece Toronta. Gól byl připsán Noronenovi, který byl posledním z hráčů Buffala, jenž se předtím puku dotkl.

Naposledy v NHL vstřelil brankář gól v březnu 2002, kdy se to podařilo Jevgeniji Nabokovovi ze San Jose. "Je to zábava. Je to můj první gól vůbec a doufám, že není poslední," usmíval se Noronen, který si po zápase schoval šťastný puk.  Finský gólman přitom do utkání zasáhl až ve druhé třetině, kdy střídal Martina Birona.

Milníku své kariéry se ve Vancouveru dočkal útočník Anaheimu Sergej Fjodorov, jehož tým vyhrál v Kanadě 2:1. Fjodorov přihrál na oba góly vítězů a jako první ruský hokejista překonal v NHL hranici tisíce kanadských bodů. Mezi Evropany je teprve pátým hokejistou, který se touto metou může pyšnit.

Toronto - Buffalo 4:6 (0:0, 3:2, 1:4)
Branky: 25. Stajan (Pilař), 32. Fitzgerald, 33. Ponikarovskij, 58. Reichel (Pilař) - 38. Drury, 39. Dumont, 44. Afinogenov, 51. Kotalík, 53. Brown, 60. Noronen. Zásahy brankářů: Kidd 31/26 - Biron 18/15, Noronen (od 32:52) 18/17
New Jersey - Carolina 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
Branky: 9. Gomez (Eliáš), 20. Gionta (Eliáš), 24. Friesen, 48. Rupp - 35. O'Neill. Zásahy brankářů: Brodeur 15/14 - Weekes 26/22
Philadelphia - N.Y. Rangers 6:2 (2:0, 4:1, 0:1)
Branky: 35. a 40. Sharp, 17. Somík, 18. LeClair, 24. Handzuš, 29. Amonte - 33. Simon (Nedvěd), 44. Kovaljov (Nedvěd). Zásahy brankářů: Burke 27/25 - Dunham 18/12, Markkanen (od 2. třetiny) 5/5
Detroit - Colorado 2:5 (1:0, 1:2, 0:3)
Branky: 19. Yzerman, 38. Fischer - 33. Selänne, 40. Skrastins, 43. Tanguay, 51. Sakic, 60. Forsberg (Hejduk). Zásahy brankářů: Legace 29/25 - Aebischer 30/28
Chicago - Boston 2:1P (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 52. Berard, 65. Ruutu - 22. Axelsson. Zásahy brankářů: Anderson 32/31 - Raycroft 26/24
Ottawa - Montreal 5:2 (1:0, 1:1, 3:1)
Branky: 20. Chára, 35. Redden (Havlát), 42. Smolinski (Havlát), 45. Spezza, 59. Van Allen - 30. a 51. Begin. Zásahy brankářů: Lalime 22/20 - Theodore 25/21, Garon (od 46:46) 6/6
Columbus - San Jose 1:2P (1:1, 0:0, 0:0 - 0:1)
Branky: 4. Sanderson - 16. Stuart, 65. Sturm. Zásahy brankářů: Denis 50/48 - Nabokov 24/23
Tampa Bay - Florida 3:2 (1:1, 2:0, 0:1)
Branky: 14. Lecavalier, 26. Sarich, 39. St. Louis - 20. Biron, 54. Van Ryn. Zásahy brankářů: Grahame 31/29 - Luongo 36/33
St. Louis - Pittsburgh 3:2P (2:0, 0:1, 0:1 - 1:0)
Branky: 11. Tkachuk, 12. Backman, 63. Boguniecki - 32. Kostopoulos, 42. Malone. Zásahy brankářů: Osgood 24/22 - Caron 26/23
Phoenix - Dallas 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)
Branky: 4. Langkow (Hrdina), 20. Comrie, 28. Nagy - 30. Turgeon, 45. Morrow. Zásahy brankářů: Boucher 34/32 - Turco 21/18
Vancouver - Anaheim 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Branky: 47. Chubarov - 24. Carney, 53. Ščastlivyj. Zásahy brankářů: Hedberg 33/31 - Giguere 35/34