Bulisova trefa Montrealu nestačila

NEW YORK

Hokejisté Montrealu v úterním utkání NHL příliš nepotěšili své příznivce. Na domácím ledě přivítali Atlantu a dokonce se ujali vedení, zbytek zápasu ovšem režírovali hráči Trashers v čele s Iljou Kovalčukem. Gólem k vítězství Atlanty 4:1 přispěli i František Kaberle a Patrik Štefan.

Bulis otevřel skóre v sedmé minutě první třetiny, o dvě minuty bylo díky Kovalčukově jednatřicáté brance v sezóně srovnáno. Na začátku druhého dějství navíc ruský forvard našel ideálně najíždějícího Františka Kaberleho, který bekhendem neomylně poslal hosty do vedení.

Po polovině zápasu Atlanta vedla už o dvě branky, když při přesilovce zavěsil Patrik Štefan. Konečný výsledek podtrhl v osmačtyřicáté minutě Dany Heatley, který si od svého návratu na led na konci ledna připsal třetí zásah do černého.

K druhé výhře Atlanty za sebou po desetizápasové sérii bez vítězství přispěl devětadvaceti zákroky gólman Pasi Nurminen.

Další galavečer Kölziga

Vyznamenal se i brankář Washingtonu Olaf Kölzig, jehož budoucnost v dresu Capitals se zřejmě rychle krátí. Německý gólman se ovšem s fanoušky z americké metropole loučí famózně.

V neděli si v utkání s Chicagem připsal osmatřicet úspěšných zákroků a další čisté konto kariéry, v úterý zase odolal nájezdu ottawských Senátorů, kteří do Washingtonu zavítali po úspěšném vystoupení na ledě New Yorku Rangers.

Hosté na Kölziga vyslali celkem osmačtyřicet střel, jen jedna ale našla cestu za záda německého reprezentanta, který v posledních třech zápasech pustil pouhé dva góly.

Domácí se ujali vedení ve druhém dějství, u branky Sergeje Gončara asistoval Robert Lang, který se tak 68. zápisem v tabulce kanadského bodování NHL dotáhl na Markuse Näslunda z Vancouveru. O konečné remíze 1:1, na níž nic nezměnilo ani prodloužení, rozhodl při přesilovce ve druhé polovině závěrečné třetiny Marián Hossa.

Asistenci na vyrovnávacím gólu si připsal Martin Havlát. V brance Ottawy dostal příležitost Martin Prusek, v lapačce českého gólmana skončilo osmnáct střel hokejistů Washingtonu.

Na vítězství Bostonu 5:2 na ledě Toronta se dvěma asistencemi podílel Jiří Šlégr, jednu přihrávku zaznamenal i Filip Kuba z Minnesoty. Ten přispěl k hattricku Mariána Gáboríka, Minnesota na ledě New Jersey nakonec remizovala 4:4.

Washington - Ottawa 1:1 pp (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 37. Gončar (Lang) - 56. Marián Hossa (Havlát). Zásahy brankářů: Kölzig 48/47 - Prusek 19/18.
Tampa Bay - Philadelphia 5:2 (2:1, 1:1, 2:0)
Branky: 3. Modin, 9. St. Louis, 36. Richards, 47. Boyle, 54. Stillman - 8. Recchi, 26. Amonte. Zásahy brankářů: Chabibulin 20/18 - Nurke 36/31.
Toronto - Boston 2:5 (1:3, 1:2, 0:0)
Branky: 15. Nolan, 27. Stajan - 1. Knuble, 12. Hilbert, 17. Murray (Šlégr), 23. Donato, 24. Thornton (Šlégr). Zásahy brankářů: Kidd 26/21 - Raycroft 24/22.
Montreal - Atlanta 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Branky: 7. Bulis - 9. Kovalčuk, 24. F. Kaberle, 33. Štefan, 48. Heatley. Zásahy brankářů: Theodore 25/21 - Nurminen 30/29.
New Jersey - Minnesota 4:4 pp (1:0, 2:3, 1:1 - 0:0)
Branky: 31. a 54. Gionta, 16. Rasmussen, 26. Martin - 23., 39. a 53. Gáborík (na třetí Kuba), 27. Žoltoks. Zásahy brankářů: Brodeur 34/30 - Fernandez 36/32.
3. Calgary58305320144:12968
4. Minnesota592016222132:13458