NHL

Židlický pěti asistencemi odrovnal San Jose

19. února 2004 07:59 - NEW YORK

Famózní zápas sehrál v NHL český obránce Nashvillu Marek Židlický. Predátoři v noci na čtvrtek rozdrtili San Jose 7:3, a Židlický přihrál na pět branek domácího týmu. Z dalších českých hokejistů se nejvíce dařilo Milanu Kraftovi z Pittsburghu a obránci New York Islanders Romanu Hamrlíkovi. Oba si ve vzájemném utkání připsali dva body za gól a asistenci.

Pěti asistencemi v jednom zápase stanovil Židlický nový klubový rekord Nashvillu, všechny přitom nasbíral při přesilových hrách domácího týmu. Ve své první sezóně v NHL už má na kontě 38 bodů v 59 zápasech. Další hvězdou utkání proti San Jose byl zvolen útočník Steve Sullivan, který vstřelil hattrick a přidal ještě jednu asistenci. Byl to přitom první Sullivanův zápas za Nashville poté, co byl v pondělí vyměněn z Chicaga.

"S kluky jako jsou Timonen, Židlický a Walker máme jedny z nejnebezpečnějších přesilových formací v lize," tvrdí trenér Nashvillu Barry Trotz. "A s příchodem Sullivana se ta síla ještě znásobila. Je to hráč s obrovskou dynamikou a skvělými individuálními schopnostmi," dodal Trotz, jehož tým v letošní sezóně odcházel z domácího ledu jen osmkrát poražen.

Václav Prospal zařídil vítězství Anaheimu nad Columbusem. Stav zápasu byl ještě necelé dvě minuty před koncem nerozhodný 1:1, když se Prospal prosadil před brankářem Denisem a vstřelil vítězný gól. Na konečných 3:1 pak při power-play soupeře upravil střelou do prázdné branky Sergej Fjodorov.

Buffalo - Florida 1:1 PP (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 5. Boulton - 50. Nilson. Zásahy brankářů: Noronen 23/22 - Luongo 42/41
N.Y. Islanders - Pittsburgh 4:3 (1:0, 1:2, 2:1)
Branky: 15. a 40. Czerkawski (na první Hamrlík), 43. Hamrlík, 47. Jonsson - 27. Surový, 35. R. Jackman (Kraft), 52. Kraft. Zásahy brankářů: Snow 21/18 - Chiodo 34/30
Detroit - Phoenix 5:2 (1:0, 1:0, 3:2)
Branky: 59. a 60. Draper, 14. Dandenault, 37. Hull, 49. Schneider - 47. Ch. Gratton, 50. Sjöström. Zásahy brankářů: Legace 26/24 - Boucher 33/29
Nashville - San Jose 7:3 (2:2, 3:0, 2:1)
Branky: 10., 13. a 38. Sullivan (na všechny Židlický), 21. G. Johnson, 26. a 42. Timonen (na druhou Židlický), 41. Walker (Židlický) - 5. Marleau, 15. Ekman, 47. S. Thornton. Zásahy brankářů: Vokoun 27/24 - Nabokov 14/9, Toskala (od 2. třetiny) 6/4
Colorado - Edmonton 1:5 (0:1, 0:3, 1:1)
Branky: 60. Clark - 19. Smyth, 25. Uljanov, 26. Staios, 31. Smith, 48. Horcoff. Zásahy brankářů: Sauve 24/20, Aebischer (od 25:32) 6/5 - Salo 15/14
Anaheim - Columbus 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)
Branky: 12. Severson, 59. Prospal, 60. Fjodorov - 6. Sanderson. Zásahy brankářů: Giguere 20/19 - Denis 33/31
Los Angeles - Dallas 3:4 (1:0, 1:3, 1:1)
Branky: 11. L. Robitaille, 37. Armstrong, 55. Avery (Modrý) - 24. a 29. Modano, 33. Lehtinen, 48. Morrow. Zásahy brankářů: Čechmánek 17/14, Huet (od 33:00) 14/13 - Ellis 28/25

4. Edmonton 60 24 9 1 26 154:153 58
5. Minnesota 59 20 16 2 22 132:134 58
Pacifická divize:
1. San Jose 60 28 11 5 16 151:127 72
2. Dallas 60 28 10 0 22 129:135 66
3. Los Angeles 60 22 14 7 17 159:159 65
4. Anaheim 60 21 8 7 24 133:156 57
5. Phoenix 59 19 14 3 22 148:169 55
Pozn.: Údaje v jednotlivých sloupcích označují počet odehraných zápasů, výher, nerozhodných zápasů, proher v prodloužení (tým získává jeden bod), porážek v normální hrací době, skóre a počet bodů.