Rangers triumfovali v derby, Jágr střílel i asistoval

NEW YORK

Dvě utkání chyběl Jaromír Jágr o play-off bojujícím NY Rangers kvůli zraněným tříslům, do čtvrtečního derby s týmem Islanders však i přes zdravotní potíže naskočil. A jeho přítomnost na ledě Madison Aquare Garden byla znát: jednu branku sám vstřelil a na jeden gól přihrál. Domácí zvítězili ve vypjatém zápase 6:2.

Stejně produktivní jako Jágr byli i jeho spoluhráči Robert Holík a Petr Nedvěd. Rangers se do městského rivala obuli od samého začátku, rychle bruslili, efektivně forčekovali a hned v první třetině rozhodli o dalším vývoji utkání.

Už ve třetí minutě zásluhou Marka Messiera vedli, o necelé dvě minuty později přidal další zářez na konto domácích Nedvěd po Jágrově přihrávce. Do první sirény stačil ještě zvýšit na rozdíl tří branek Matthew Barnaby.

Ostrované snížili ve třetí minutě druhé části, do poloviny zápasu však domácí opět vedli rozdílem tří gólů, když po Nedvědově přihrávce nadvakrát překonal gólmana DiPietra Jágr. Do přestávky ještě překonal brankáře Rangers Dunhama Mattias Weinhandl, ze strany Islanders to ale pro čtvrteční večer bylo vše.

Domácí naopak v závěrečném dějství stvrdili svou převahu na ledě dalšími dvěma brankami, nejprve se s Holíkovým přispěním trefil Kovaljov, poslední gól zápasu vstřelil Holík sám. Utkání se vydařilo bekovi Rangers Tomovi Potimu, který byl u čtyř branek svého týmu.

Především ve třetí části to na ledě MSG pěkně jiskřilo a rozhodčí pomalu nestíhali vylučovat, když celkem rozdali 93 trestných minut. Z ledu se poroučel i druhý brankář Islanders Garth Snow, který po šesté brance nahradil DiPietra. Záhy se však zapojil do bitky a DiPietro se opět vracel do hry.

Lang skóroval a je v čele kanadského bodování

Do čela tabulky produktivity NHL se probojoval Robert Lang, když přispěl sedmadvacátou brankou v sezóně k překvapivému vítězství Capitals nad New Jersey. Lang zatím nasbíral v kanadském bodování 69 bodů, druhý Markus Näslund z Vancouveru ztrácí jeden bod, momentálně je ale mimo hru po otřesu mozku.

Domácí Washington, který ve středu vyměnil po Jágrovi další hvězdu - Petera Bondru, podržel hlavně brankář Olaf Kölzig, jenž se blýskl třiačtyřiceti úspěšnými zákroky.

"Atmosféra v týmu není úplně perfektní," svěřil se po utkání Kölzig. "Nikdo nevíme, co bude, kdo může být další na řadě. Odchod Bondry byl šok, asi jako když Gretzky opouštěl Edmonton," přirovnal.

Herní projev Ďáblů působil lepším dojmem, hostům se ale nedařilo proměňovat šance. Jediný gól New Jersey zařídil Patrik Eliáš.

NY Rangers - NY Islanders 6:2 (3:0, 1:2, 2:0)
Branky: 3. Messier, 5. Nedvěd (Jágr), 18. Barnaby, 29. Jágr (Nedvěd), 45. Kovaljov (Holík), 47. Holík - 23. Papineau, 34. Weinhandl. Zásahy brankářů: Dunham 32/30 - DiPietro 31/25, Snow 5/5.
Washington - New Jersey 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Branky: 27. Grier, 37. Pettinger, 45. Lang - 35. Eliáš. Zásahy brankářů: Kölzig 44/43 - Clemmensen 26/23.
Carolina - Toronto 1:2 pp (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)
Branky: 30. Hill - 8. McCabe, 63. Tucker. Zásahy brankářů: Weekes 22/20 - Tellqvist 35/34.
Montreal - Calgary 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Branky: 32. a 60. Dagenais, 8. Sundström, 39. Brisebois - 19. Iginla. Garon 20/19 - Kiprusoff 31/28.
Ottawa - Atlanta 2:3 pp (0:0, 2:0, 0:2 - 0:1)
Branky: 36. Bondra, 39. Schaefer - 44. Cowan (Štefan), 60. Kovalčuk, 62. McEachern. Zásahy brankářů: Lalime 17/14 - Nurminen 33/31.
Philadelphia - Boston 3:4 (2:2, 0:1, 1:1)
Branky: 16. a 56. LeClair, 5. Gagne - 5. Gill, 11. Zamuner, 37. Bergeron, 41. G. Murray. Zásahy brankářů: Burke 41/37 - Potvin 27/24.
Chicago - San Jose 3:6 (1:2, 0:2, 2:2)
Branky: 9. Ruutu, 51. McLean, 19. Berard - 5. Marleau, 15. Primeau, 23. Damphouse, 24. Sturm, 43. Koroljuk, 60. Cheechoo. Zásahy brankářů: Anderson 29/24 - Nabokov 34/31.
St. Louis - Tampa Bay 4:3 pp (0:1, 1:1, 2:1 - 1:0)
Branky: 24. Backman, 45. Boguniecki, 32. Salvador, 62. Weight - 14. Fedotěnko, 35. Stillman, 53. Kubina. Zásahy brankářů: Osgood 23/20 - Chabibulin 29/25.
Minnesota - Vancouver 6:2 (3:0, 3:1, 0:1)
Branky: 4. a 24. Chouinard, 15. Laaksonen, 20. Brunette, 28. Henry, 32. Gáborík - 22. Bertuzzi, 55. Öhlund. Zásahy brankářů: Roloson 28/26 - Cloutier 10/6, Hedberg 12/10.
3. Calgary59305321145:13368
4. Minnesota602116222138:13660