Colorado potřetí za sebou prohrálo

NEW YORK

Hvězdný celek Colorada už potřetí za sebou nevyhrál. V pátečním utkání s Dallasem k jeho porážce nejvíce přispěl Jason Arnott, který vstřelil tři z pěti branek domácích. Avalanche s hvězdnými střelci, mezi kterými je i Milan Hejduk, ve třech posledních utkáních dokázal jen dvakrát skórovat.

Před páteční prohrou v Dallasu 1:5, Colorado prohrálo dvakrát doma - s Edmontonem rovněž 1:5 a s Vancouverem 0:1. Přesto celek nadále vede Severozápadní divizi a se 78 body je za Detroitem druhý v Západní konferenci. Tři porážky v řadě naposledy Colorado zažilo v loňském play-off proti Minnesotě.

"Nehráli jsme moc sebevědomě a zápas se pro nás nevyvíjel dobře. Málo střílíme na branku a to se pak těžko dává hodně gólů," řekl po utkání Milan Hejduk. Dallaský brankář Marty Turco musel zasahovat jen proti šestnácti střelám, z hokejky Hejduka nevyšla ani jedna.

Proti Dallasu Lavině chyběli Adam Foot a Rob Blake v defenzívě a Peter Forsberg v útoku.

"V první třetině jsme tvrdě makali a pak už se všechno otevřelo. Takhle bychom chtěli hrát každý zápas," prohlásil Arnott, který nastřílel už pátý hattrick v kariéře, když ho završil šest sekund před koncem při přesilové hru. "Chtěl jsem dát do zápasu všechno a puky mi samy padaly do branky," radoval se střelec.

Buffalo vyhrálo v prodloužení

Naopak dobré výkony v poslední době předvádí Buffalo, které porazilo doma Tampu Bay 4:3 v prodloužení. Znovu se dařilo slovenskému útočníkovi Miroslavu Šatanovi, který zaznamenal dvě branky a asistenci na vítězný gól v nastaveném čase.

Buffalo přitom mohlo vyhrát už v normální hrací době, neboť ještě dvě minuty před koncem vedlo 3:1. Ale pak po přihrávce Pavla Kubiny využil přesilovku Dave Andreychuk a 55 vteřin před sirénou vyrovnal v power play Corry Stillman, když si asistenci znovu připsal Kubina.

"Myslím, že jsme rádi za bod," řekl Andreychuk. "Snažili jsme se dotáhnout a přestože jsme neodehráli právě nejlepší zápas, řekl bych, že jsme prokázali vůli a bojovnost."

Hokejisté Sabres neprohráli už šest utkání v řadě a dotáhli se na tři body za osmou postupovou příčku v tabulce Východní konference, kterou okupují New York Islanders.

Vokoun má formu

Když po přihrávce Davida Výborného skóroval Jaroslav Špaček, vedl Columbus ve Phoenixu už 2:0, ale nakonec odešel poražen 2:3. "Myslím, že jsme hráli dobře už od začátku," řekl autor vítězné branky domácích Daymond Langkow. "Měli jsme dobrou první třetinu, ve druhé nás sice zbrzdila nějaká vyloučení, ale nevzdali jsme to a nakonec jsme vyhráli," komentoval obrat, který sám dokonal 19 vteřin před koncem. Columbus představil nováčka mezi tyčemi Pascala Leclaira, který si připsal 28 zákroků a svým výkonem nezklamal.

Nashville se v Anaheimu opět mohl spolehnout na Tomáše Vokouna. Český brankář, který by se mohl objevit na blížícím se mistrovství světa v Praze a Ostravě, pochytal 37 střel a dovedl hosty k výhře 3:2 v prodloužení.

Pittsburgh - Florida 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)
Branky: 22. Huselius (Trnka), 32. Kolník. Střely na branku: 34:32. Diváci: 11.917.
Detroit - St. Louis 5:1 (1:0, 2:1, 2:0)
Branky: 21. a 37. Zetterberg, 12. Maltby, 47. McCarty, 57. Whitney - 26. Weight. Střely na branku: 38:26. Diváci: 20.066.
Buffalo - Tampa Bay 4:3 v prodl. (1:0, 1:0, 1:3 - 1:0)
Branky: 19. a 56. Šatan, 36. Campbell, 64. Briere - 45. a 59. Andreychuk (na druhou Kubina), 60. Stillman (Kubina). Střely na branku: 26:33. Diváci: 18.124.
Dallas - Colorado 5:1 (0:0, 2:0, 3:1)
Branky: 14., 25. a 60. Arnott, 26. Turgeon, 48. Young - 58. Skrastins. Střely na branku: 22:16. Diváci: 18.532.
Phoenix - Columbus 3:2 (0:0, 1:2, 2:0)
Branky: 38. Taffe, 57. Mara, 60. Langkow - 26. Letowski, 37. Špaček (Výborný). Střely na branku: 31:28. Diváci: 14.327.
Anaheim - Nashville 2:3 v prodl. (0:1, 0:1, 2:0 - 0:1)
Branky: 42. Pahlsson, 51. Višněvskij - 20. Sullivan, 32. Legwand, 64. Walker. Střely na branku: 39:33. Diváci: 16.263. Za Nashville odchytal celý zápas Tomáš Vokoun, připsal si 37 zákroků.
3. Calgary59305321145:13368
4. Minnesota602116222138:13660
9. Los Angeles602214717159:15965
10. Minnesota602116222138:13660
11. Edmonton60249126154:15358
12. Anaheim61218824135:15958
13. Phoenix602014322151:17157
14. Columbus60168430124:16946
15. Chicago59167531135:17644
Pozn.: Údaje v jednotlivých sloupcích označují počet odehraných zápasů, výher, nerozhodných zápasů, proher v prodloužení (tým získává jeden bod), porážek v normální hrací době, skóre a počet bodů. Kluby na prvních místech v divizích zatím nejsou v tabulkách upřednostňovány.