Ďáblové deklasovali Rangers

NEW YORK

Hráči New York Rangers znovu klopýtli na cestě za play-off. V sobotním utkání ve své hale na Manhattanu se nechali vypráskat od Ďáblů z New Jersey 7:3. Hlavními strůjci úspěchu Devils byli Scott Gomez a Patrik Eliáš. O tři zásahy domácích se postarali Češi - Ručínský, Jágr a Holík.

Proti Rangers úřadovala především lajna, ve které působí Patrik Eliáš spolu se Scottem Gomezem a Brian Gionta. Tato řada si dohromady připsala 11 kanadských bodů, přičemž nejvíc jich nasbíral Gomez za dvě branky a tři přihrávky, Eliáš vstřelil rovněž dva góly a na stejný počet přihrával, Gionta si připsal dva body za branku a přihrávku.

"Celé to je o sebevědomí. Tvrdě makáme a vytváříme si šance," řekl po utkání Eliáš.

"Od začátku jsme prohrávali o dva góly. Oni dobře brání, tak to bylo těžké," řekl Jágr, který v posledních dvou zápasech zaznamenal čtyři body. "Většinu gólů jsme jim ale vyloženě darovali. Když jsme pak skórovali, tak oni hned odpověděli," dodal.

Největší sousto musel skousnout Bobby Holík, který sice poprvé skóroval proti svému bývalému týmu, ale Rangers to nebylo nic platné. "Je to ostuda. Říkám to proto, že jsme hráli proti mému bývalému týmu. Takovéhle výkony nemůžu strávit," pravil Holík po utkání.

Vokoun přihrál na gól

Debakl domácích viděli diváci i ve Phoenixu, kde 'Kojoti' nestačili na Nashville a prohráli 2:8. Po jedné brance dali Češi v dresu Predators Martin Erat a Marek Židlický. Tomáš Vokoun si vedle dvaadvaceti úspěšných zákroků připsal i jednu nahrávku.

Jejich spoluhráč Steve Sullivan se po přestupu z Chicaga rozehrál k nevídaným výkonům. Ve třech utkáních v dresu Nashvillu zaznamenal 10 bodů. Bývalé spoluhráče nešetřil a čtyřmi body přispěl k další výhře svého nového týmu.

Veterán Ron Francis z Caroliny skóroval v utkání proti Bostonu a vyrovnal tak počet branek Maurice Richarda. Francis vstřelil v NHL již 544 branek. Poslední trefa přišla po dorážce střely Josefa Vašíčka. "Sledoval jsem, jak si najíždí. Dostal jsem se do dobré pozice a naštěstí jsem to tam dal," popsal gól Francis, který neskóroval 15 zápasů.

Vašíček patřil k ústředním postavám utkání, protože první branku sám vstřelil a na druhou nahrál. Další český hráč úřadoval na druhé straně. V dresu Bostonu se v dobrém světle představil Jiří Šlégr, který nahrál na dvě branky. Především asistence na vyrovnávací gól necelých osm minut před koncem byla důležitá.

Havlát vstřelil vítěznou branku

Nejlépe střílející tým NHL se v souboji s Calgary trápil. Ottawa dokonce prohrávala po brance Jordana Leopolda, ale pak se hokejistům z kanadské metropole podařilo utkání otočit. Na začátku třetí třetiny se pak po pěkné akci trefil v pádu Martin Havlát a rozhodl o vítězství Senators 2:1.

Roman Turek v brance Flames proti jeho bekendové kličce nemohl nic moc dělat. Český gólman chytil zbývajících 22 střel, ale opět z toho nebylo vítězství. Z posledních pěti zápasů pomohl svému týmu k vítězství jenom jednou a po návratu z marodky ztratil pozici jedničky v týmu. "Vždycky jeden zápas vyhraji a další prohraji. Pokud budu chytat, musím najít klíč k vítězství a od toho se odpíchnout," přemýšlel po utkání Turek.

Lang si připsal dva body

Robert Lang přes absenci hvězdných spoluhráčů dále atakuje nejvyšší příčky bodování zámořské soutěže. V domácím utkání proti Floridě Capitals pod jeho vedením vyrovnali nepříznivý výsledek. 'Panteři' vedli 2:0, ale Lang nejdříve sám snížil a pak nahrál Sergeji Gončarovi na vyrovnávající trefu. V prodloužení pak mohl vstřelit vítězný gól, ale přestřelil prázdnou branku.

Jedno ze tří kanadských derby v sobotním programu NHL mezi Torontem a Montrealem začal lépe lídr Východní konference. Maple Leafs si do poloviny utkání vypracovali čtyřgólový náskok a pak jen přihlíželi, jak Canadiens snižují. Montrealský Jan Bulis si připsal dvě asistence, ale jeho tým nakonec prohrál 5:4.

Zajímavý konec měl zápas Atlanty ve Philadelphii. Flyers poměrně snadno vedli o tři branky, ale mladíci z Atlanty se nevzdali a vyrovnali. Philadelphie šla ještě jednou do vedení, které na začátku třetí třetiny smazal nejlepší střelec Thrashers Ilja Kovalčuk.

Utkání tak spělo do prodloužení, když rozhodčí nařídil trestné střílení za hození hole. Minutu před koncem Simon Gagne rozhodl o vítězství domácích 5:4.

New York Rangers - New Jersey 3:7 (1:4, 1:2, 1:1)
Branky: 11. Ručinský, 26. Jágr (Hlaváč), 42. Holík (Jágr) - 3. a 14. Gomez (na obě Eliáš), 23. a 43. Eliáš, 6. Stevenson, 16. Marshall, 28. Gionta. Střely na branku: 29:33. Diváci: 18.200.
Philadelphia - Atlanta 5:4 (3:0, 1:3, 1:1)
Branky: 12. a 15. Pitkanen, 14. Handzuš, 34. Ragnarsson, 59. Gagne - 26. S. Aubin, 28. Sutton, 32. Heatley, 44. Kovalčuk. Střely na branku: 32:36. Diváci: 19.616.
Ottawa - Calgary 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
Branky: 16. Smolinski, 43. Havlát - 11. Leopold. Střely na branku: 24:19. Roman Turek odehrál v brance Calgary celý zápas a chytil 22 střel. Diváci: 18.500.
Toronto - Montreal 5:4 (3:0, 1:1, 1:3)
Branky: 6. Antropov, 11. Fitzgerald (T. Kaberle), 18. Stajan, 32. Nieuwendyk, 58. Sundin - 36. Dagenais (Bulis), 44. Begin, 51. Bouillon (Bulis), 60. Ryder. Střely na branku: 25:31. Diváci: 19.514.
New York Islanders - Buffalo 4:1 (1:0, 3:1, 0:0)
Branky: 2. Asham, 28. Bates, 31. Aucoin, 40. Roninng - 29. Kalinin. Střely na branku: 36:25. Diváci: 13.817.
Washington - Florida 2:2 po prodl. (0:0, 1:2, 1:0 - 0:0)
Branky: 40. Lang, 48. Gončar (Lang) - 22. van Ryn, 26. Huselius. Střely na branku: 25:24. Diváci: 15.257.
Carolina - Boston 3:3 po prodl. (2:2, 0:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 5. Vašíček, 17. Francis (Vašíček), 53. Cole - 12. a 18. G. Murray (na druhou Šlégr), 53. Rolston (Šlégr). Střely na branku: 37:28. Diváci: 18.730.
Phoenix - Nashville 2:8 (1:3, 0:3, 1:2)
Branky: 1. Sjöström, 54. Taffe - 12. G. Johnson, 16. Sullivan, 17. Židlický, 26. Erat (Vokoun), 31. Timonen, 34. McKenzie, 42. Archipov, 45. Országh (Erat). Střely na branku: 26:29. Tomáš Vokoun odehrál v brance Nashvillu celý zápas a chytil 24 střel. Diváci: 16.824.
Edmonton - Vancouver 4:3 v prodl. (1:2, 1:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 2. Pisani, 35. Oates, 45. Hemský, 64. Brewer - 3. Malík, 19. D. Sedin, 36. Čubarov. Střely na branku: 38:21. Diváci: 16.839.
Los Angeles - Columbus 4:3 (2:0, 1:1, 1:2)
Branky: 8. a 44. Laperriere, 17. Robitaille (Modrý, Žižka), 34. Avery - 54. a 59. R. Nash (na druhou Výborný), 32. Shelley. Střely na branku: 42:21. Diváci: 18.118.
3. Calgary60305322146:13568
4. Minnesota602116222138:13660
10. Edmonton61259126158:15660
11. Minnesota602116222138:13660
12. Anaheim61218824135:15958
13. Phoenix612014323153:17957
14. Columbus60168430124:16946
15. Chicago59167531135:17644
Pozn.: Údaje v jednotlivých sloupcích označují počet odehraných zápasů, výher, nerozhodných zápasů, proher v prodloužení (tým získává jeden bod), porážek v normální hrací době, skóre a počet bodů. Kluby na prvních místech v divizích zatím nejsou v tabulkách upřednostňovány.