Lang podvanácté v řadě bodoval, stále je nejlepší v NHL

NEW YORK

Již podvanácté se do statistik utkání zapsal český útočník Washingtonu Robert Lang. V domácím duelu s Tampou nabíjel spoluhráčům na dvě přesné trefy, jeho tým však přesto prohrál 3:6. V americké metropoli už oplakali další zpackanou sezónu, Lang však míří za výrazným individuálním úspěchem - se 73 body stále vede tabulku produktivity NHL.

Před nejbližším soupeřem Martinem St.Louisem však má již jen dvoubodový náskok. Jeho pondělní protihráč totiž vstřelil gól a zařídil tři další zářezy Tampy. Do konce soutěže zbývá Langovi odehrát 21 zápasů.

Jednu gólovou přihrávku za vítěznou Tampu zaznamenal také český obránce Pavel Kubina.

Washington čeká na 20. výhru

Tampa bodovala již v osmém zápase za sebou a její dnešní výhra ve Washingtonu byla symbolická. V loňském play-off prohrávaly Blesky právě s Capitals již 0:2 na zápasy, pak však čtyřmi výhrami otočily sérii.

Tahle pachuť úspěchu, resp. sladké vůně triumfu jako by v klubech přetrvávala. Zatímco Washington se trápí, rozprodává hvězdy a v divizi, které kdysi dominoval, se potácí na posledním místě, Tampa míří v téže Jihovýchodní divizi za druhým vítězstvím v řadě. "Mají skvělý, výbušný tým," uznale ohodnotil soupeře útočník Washingtonu Trent Whitfield.

Washington v dosavadních 61 zápasech nasbíral pouhých 19 vítězství. Pokud neurve dvacátou výhru do 27. února, překoná smutný rekord ze sezóny 1981/82.

Jágr dal jediný gól Jezdců

New York Rangers prohráli doma s Montrealem 1:4, jejich jedinou branku vstřelil Jaromír Jágr po přihrávce Roberta Holíka. "Zjevně jsme v uplynulých dvou zápasech neměli to, co je třeba k vítězství," kritizoval Holík. "Ani jsme se nepřiblížili k tomu, abychom byli konkurenceschopní," dodal.

Los Angeles přehrálo Nashville 3:0, dva góly zaznamenal už v druhém zápase po sobě Ian Laperriere. Branku domácího mužstva uhájil proti 21 střelám soupeře Čechmánkův kolega Cristobal Huet. "Snažím se takhle přistoupit ke každému zápasu," řekl francouzský brankář. "To, jak jsme dnes hráli, je velmi povzbudivé," liboval si.

Méně spokojený byl zato jeho protějšek Tomáš Vokoun, který si připsal jen 16 zákroků. "Vždycky jsou to s Los Angeles těžké zápasy. Dali jsme jim jeden gól ve čtyřech utkáních," připomněl Vokoun. "Takhle se nedá vyhrávat. Nevím, čím to je, oni prostě vždycky dřou naplno. Jsem rád, že s nimi už nemusíme hrát," pravil. Po jedné asistenci si v dresu Králů připsali Jaroslav Modrý a Tomáš Žižka. Češi bodovali, ale k výhrám nepomohli

Na jeden gól přihrál také obránce Toronta Tomáš Kaberle, jeho tým však podlehl Carolině 1:2. Hosté využili dvě přesilovky ze tří, naopak Toronto nedokázalo zužitkovat žádnou ze šesti početních výhod.

"Naše přesilovka dnes nefungovala," postěžoval si kapitán Maple Leafs Mats Sundin. "Zatáhli se ve všech čtyřech lidech až dozadu k brance, a to nás trochu překvapilo. Nedokázali jsme na ně vyvinout pořádný tlak," přiznal.

Rostislav Klesla dal jednu z branek Columbusu, kterému se nepodařilo v San Jose zastavit sérii porážek venku a prohrál 2:4. Blue Jackets nevyhráli na ledě soupeřů již pojedenácté za sebou.

Boston - Florida 0:2
Třetiny: 0:0, 0:1, 0:1. Branky: 23. Hordichuk, 50. Lilja. Zásahy brankářů: Raycroft 32/30 - Luongo 38/38.
New York Rangers - Montreal 1:4
Třetiny: 0:2, 1:1, 0:1. Branky: 34. Jágr (Holík) - 2. Koivu (Bulis), 20. Ribeiro, 37. Brisebois, 44. Ward. Zásahy brankářů: Dunham 21/17 - Theodore 32/31.
Washington - Tampa Bay 3:6
Třetiny: 1:2, 1:0, 1:4. Branky: 15. Boumedienne (Lang), 22. Willsie, 43. Carter (Lang) - 1. Sydor, 16. Lecavalier, 45. Modin, 46. Andreychuk, 57. Fedotěnko (Kubina), 59. St. Louis. Zásahy brankářů: Kölzig 35/29 - Chabibulin 21/18.
Toronto - Carolina 1:2
Třetiny: 0:0, 1:1, 0:1. Branky: 35. Antropov (T. Kaberle) - 38. Cole, 45. Francis. Zásahy brankářů: Tellqvist 29/27 - Weekes 29/28.
Edmonton - Detroit 1:1 po prodl.
Třetiny: 1:0, 0:0, 0:1 - 0:0. Branky: 7. Chimera - 53. Lidström. Zásahy brankářů: Salo 26/25 - Lamothe 30/29.
Phoenix - Anaheim 1:1 po prodl.
Třetiny: 0:0, 1:1, 0:0 - 0:0. Branky: 39. Langkow - 24. Krog. Zásahy brankářů: Boucher 24/23 - Giguere 38/37.
Los Angeles - Nashville 3:0
Třetiny: 1:0, 1:0, 1:0. Branky: 9. a 47. Laperriere (na druhou Žižka), 23. Cammalleri (Modrý). Zásahy brankářů: Huet 21/21 - Vokoun 19/16.
San Jose - Columbus 4:2
Třetiny: 2:1, 0:0, 2:1. Branky: 41. a 57. Cheechoo, 5. McCauley, 20. Sturm - 3. Klesla, 51. Eriksson. Zásahy brankářů: Nabokov 26/24, Leclaire 38/34.
4. Edmonton622510126159:15761
5. Minnesota612116223139:13960
Pacifická divize
1. San Jose623011516161:13276
2. Dallas623010022138:13670
3. Los Angeles622414717166:16269
4. Anaheim62219824136:16059
5. Phoenix622015323154:18058
Pozn.: Údaje v jednotlivých sloupcích označují počet odehraných zápasů, výher, nerozhodných zápasů, proher v prodloužení (tým získává jeden bod), porážek v normální hrací době, skóre a počet bodů.
10. Edmonton622510126159:15761
11. Minnesota612116223139:13960
12. Anaheim62219824136:16059
13. Phoenix622015323154:18058
14. Chicago60177531138:17846
15. Columbus61178433129:17746
Pozn.: Údaje v jednotlivých sloupcích označují počet odehraných zápasů, výher, nerozhodných zápasů, proher v prodloužení (tým získává jeden bod), porážek v normální hrací době, skóre a počet bodů. Kluby na prvních místech v divizích zatím nejsou v tabulkách upřednostňovány. Tučně vyznačené kluby jsou zatím na pozicích, které jim zajišťují postup do bojů o Stanley Cup.