Kouč Rangers se uvedl výhrou v derby, Jágr dal dva góly

NEW YORK

Hokejisté New Yorku Islanders hledají v letošní sezóně recept na městské rivaly z Rangers prostě těžko. Před týdnem inkasovali v Madison Square Garden šest branek a stejně dopadli i ve čtvrteční odvetě. K vítězství hostujících Jezdců 6:3 přispěl dvěma brankami a jednou asistencí Jaromír Jágr a nový kouč Rangers Tom Renney si po svém prvním ostrém testu mohl oddechnout.

Renney nahradil dosavadního kouče a generálního manažera Rangers Glena Sathera ve středu. Jezdci momentálně figurují v tabulce Východní konference na jedenácté příčce, na Islanders, kteří drží poslední postupové místo do play-off, ztrácejí 12 bodů.

"Naděje na postup stále je. Brána vyřazovací části je sice tak vzdálená, že na ni pomalu ani nevidíme, ale závora ještě nezapadla," rozbásnil se Renney po vydařeném nástupu u týmu. Do konce základní části NHL zbývá Rangers odehrát 19 zápasů.

Stejně jako před týdnem na ledě Rangers, i včerejší zápas v Nassau Coliseum se nesl ve znamení zjitřených emocí a jen v první třetině rozdali sudí 53 trestných minut. Hosté se totiž pustili do soupeře bez respektu a gólman Garth Snow už v 5. minutě po trefách Leetche a Jágra lovil podruhé puk ze sítě. Poté přepustil své místo Ricku DiPietrovi.

O pět minut později se strhla bitka, jejímž hlavním aktérem byl Eric Cairns, který vyfasoval 27 trestných minut a šel pod sprchy. Následnou přesilovku využil Robert Holík, Rangers vedli o tři branky.

Domácí neměli svůj den, protože časomíra neukrojila z druhé třetiny ještě ani polovinu a skóre ukazovalo hrozivých 0:6, když přidal další branku Jágr a poté se dvakrát trefil Chris Simon.

To už byl v brance opět Snow a domácí alespoň zkorigovali stav, když do konce druhé části snížili Janne Niinimaa a Mariusz Czerkawski, třetí branku Islanders pak přidal na začátku závěrečného dějství Sven Butenschon.

Hejdukovy góly Coloradu nestačily

Hokejisté Colorada v utkání se St. Louis nepřekročili svůj stín a připsali si pouhý bod za remízu 2:2. Avalanche sice ještě v polovině druhé třetiny vedli 2:0 díky trefám Milana Hejduka, do přestávky ale náskok promarnili.

"Hrajeme v poslední době špatně, o tom není sporu," postěžoval si po utkání jediný střelec Colorada Hejduk. "Musíme se zase dostat nahoru, co nejdřív tenhle výkonnostní propad zastavit," dodal.

Pro St. Louis má vybojovaný bod cenu zlata, na devátém místě tabulky Západní konference jim totiž hrozí, že se po 25 letech nedostanou do play-off.

Vokoun vychytal Minnesotu

Dvanáctý shut-out kariéry si připsal gólman Nashvillu Tomáš Vokoun v utkání s Minnesotou. Vokoun v letošní sezóně udržel čisté konto podruhé a vždy proti týmu Wild, jemuž se na ledě Predátorů nepodařilo vstřelit branku od března loňského roku. Na vítězství svého celku se český brankář podílel 27 zákroky.

Vidět byli i Vokounovi spoluhráči, Martin Erat si připsal dvě asistence, Marek Židlický jednu. Jednu přihrávku zaznamenal i Stanislav Neckář, který v dresu Nashvillu odehrál vůbec první zápas sezóny po zranění třísel.

Boston - Montreal 2:3 pp (1:2, 1:0, 0:0 - 0:1)
Branky: 16. Lapointe, 41. T. Green - 11. Perreault, 20. Ryder, 64. Rivet. Zásahy brankářů: Raycroft 26/23 - Theodore 39/37.
NY Islanders - NY Rangers 3:6 (0:3, 2:3, 1:0)
Branky: 32. Niinimaa, 38. Czerkawski, 42. Buteschön - 5. a 21. Jágr (na obě Ručinský), 23. a 27. Simon 3. Leetch (Holík), 11. Holík (Jágr). Zásahy brankářů: Snow 18/15, DiPietro 7/4 - Dunham 28/25.
Tampa Bay - Toronto 4:3 (2:1, 1:1, 1:1)
Branky: 13. a 22. Richards, 10. Kubina, 47. Lecavalier - 14. Mogilnyj (T. Kaberle), 23. Sundin, 58. Nieuwendyk. Zásahy brankářů: Chabibulin 22/19 - Tellqvist 26/22.
Ottawa - Philadelphia 1:1 pp (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 7. Marián Hossa (Havlát) - 12. Gagne. Zásahy brankářů: Lalime 18/17 - Burke 41/40.
Nashville - Minnesota 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Branky: 10. Hamhuis (Erat), 38. Sullivan (Židlický), 41. Osrzágh (Erat), 49. Johansson (Neckář). Zásahy brankářů: Vokoun 27/27 - Fernandez 23/19.
Colorado - St. Louis 2:2 pp (1:0, 1:2, 0:0 - 0:0)
Branky: 4. a 22. Hejduk - 36. Drake, 39. Tkachuk. Zásahy brankářů: Aebischer 21/19 - Osqood 27/25.
Calgary - Detroit 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
Branky: 53. Kobasew - 17. Whitney, 36. Thomas. Zásahy brankářů: Kiprusoff 22/20 - Legace 34/33.
Vancouver - San Jose 3:2 pp (0:1, 1:0, 1:1 - 1:0)
Branky: 34. a 63. Sopel, 57. Öhlund - 13. S. Thornton, 45. Sturm. Zásahy brankářů: Cloutier 21/19 - Toskala 36/33.
4. Edmonton632510127161:16161
5. Minnesota622116224139:14360
11. Anaheim63229824140:16261
12. Minnesota622116224139:14360
13. Phoenix632015423157:18459
14. Chicago62187532143:18448
15. Columbus62178434132:18146
Pozn.: Údaje v jednotlivých sloupcích označují počet odehraných zápasů, výher, nerozhodných zápasů, proher v prodloužení (tým získává jeden bod), porážek v normální hrací době, skóre a počet bodů. Kluby na prvních místech v divizích zatím nejsou v tabulkách upřednostňovány.