Lang se v Detroitu uvedl třemi přihrávkami

Premiéra Roberta Langa v dresu Detroit Red Wings se českému útočníkovi mimořádně vydařila. Ve svém prvním utkání za Detroit po výměně z Washingtonu zaznamenal proti Philadelphii (4:2) tři asistence a byl vyhlášen největší hvězdou zápasu. V dalších zápasech NHL se dařilo Václavu Prospalovi, jenž přispěl k vítězství Anaheimu nad Los Angeles gólem a dvěma přihrávkami.

"Chtěl jsem mít v novém týmu dobrý start a jsem rád, že se to podařilo," řekl po zápase s Philadelphií Robert Lang. První bod coby hráč Detroit Red Wings zaznamenal už v páté minutě utkání při svém druhém střídání.

Nejprve vyhrál vhazování, puk poslal za sebe na obránce Schneidera, a jeho táhlá střela skončila za zády brankáře Burkea. V polovině utkání pak Lang přihrál ještě na branku kapitána Yzermana a ve třetí třetině z jeho přihrávky zakončil střelecký účet zápasu Shanahan.

Tři body si do statistik připsal i další český útočník Václav Prospal. Forvard Anaheimu se nejvíce zasloužil o vítězství v zápase proti Los Angeles. Po dvou třetinách byl stav zápasu nerozhodný 3:3, přičemž Prospal byl u první branky Kačerů. Tehdy přihrál v přesilovce na branku Fjodorova.

Fjodorov skóroval i na začátku třetí části a krátce po něm otupil útočné snahy o Los Angeles o vyrovnání Prospal. Na konečných 6:3 pak devět minut před koncem upravil skóre po přihrávce českého útočníka Steve Rucchin.

Atlanta - N.Y.Rangers 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
Branky: 6. a 41. Kovalčuk, 40. Štefan - 20. Simon, 43. Leetch. Zásahy brankářů: Nurminen 30/28 - Dunham 20/17
Chicago - Florida 2:2PP (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 13. Calder, 49. Ruutu - 21. Hagman, 53. Bure. Zásahy brankářů: Leighton 32/30 - Luongo 45/43
Dallas - Edmonton 5:4P (1:1, 1:3, 2:0 - 1:0)
Branky: 3. a 61. Guerin, 37. Morrow, 42. P. Boucher, 45. Numminen - 13. Staios, 22. Torres (Dvořák), 25. Pisani, 35. Smyth. Zásahy brankářů: Turco 26/22 - Salo 27/22
N.Y.Islanders - Pittsburgh 2:3P (1:0, 1:2, 0:0 - 0:1)
Branky: 20. Niinimaa, 33. Kvaša - 22. Surový (Kraft), 40. R. Jackman (Kraft), 63. Malone. Zásahy brankářů: Snow 24/21 - Chiodo 40/38
Anaheim - Los Angeles 6:3 (3:1, 0:2, 3:0)
Branky: 7. a 43. Fjodorov (na první Prospal), 16. Severson (Škoula), 16. Ščastlivij (Sýkora), 45. Prospal, 51. Rucchin (Prospal) - 15. Armstrong, 23. Corvo, 37. Stümpel. Zásahy brankářů: Giguere 44/41 - Huet 30/24, Chouinard (od 50:12) 2/2
Detroit - Philadelphia 4:2 (1:0, 2:2, 1:0)
Branky: 5. Schneider (Lang), 29. Yzerman (Lang), 35. Maltby, 52. Shanahan (Lang) - 26. Recchi, 39. Gagne. Zásahy brankářů: Legace 20/18 - Burke 27/23
Minnesota - Carolina 3:3PP (0:0, 1:1, 2:2 - 0:0)
Branky: 32. a 52. Zjuzin, 53. Gáborík - 33. Williams, 49. O'Neill (Vašíček), 56. Francis. Zásahy brankářů: Fernandez 28/25 - Irbe 28/25
Calgary - Phoenix 4:2 (3:1, 0:1, 1:0)
Branky: 9. Regehr, 13. Leopold, 16. Iginla, 56. Kobasew - 17. Taffe, 37. Doan. Zásahy brankářů: Kiprusoff 21/19 - Pelletier 32/28
San Jose - St. Louis 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
4. Edmonton652610227172:16864
5. Minnesota652117225143:14961
Pacifická divize:
1. San Jose653211616168:13781
2. Dallas653211022147:14275
3. Los Angeles652515718172:17072
4. Anaheim65239825147:17163
5. Phoenix652015426161:19559
Pozn.: Údaje v jednotlivých sloupcích označují počet odehraných zápasů, výher, nerozhodných zápasů, proher v prodloužení (tým získává jeden bod), porážek v normální hrací době, skóre a počet bodů.
11. Anaheim65239825147:17163
12. Minnesota652117225143:14961