Vokoun vychytal bod a jel se rvát

NEW YORK

Hokejisté Nashvillu se rvou v NHL o play-off a brankář Tomáš Vokoun jim v tom pomáhá ze všech sil. V pondělním utkání s Chicagem přispěl 31 zákroky k remíze 2:2 a po konci prodloužení se zapojil do rvačky. Za opuštění branky a potyčku s hostujícím útočníkem Markem Bellem si vysloužil tři dvouminutové tresty.

Vokouna předtím připravil o náladu gól Matta Keitha, který 104 sekund před koncem základní hrací doby vyrovnal. "Vedli jsme 2:1 necelé dvě minuty před koncem, to jsme už měli udržet," stýskal si trenér Barry Trotz.

"Nepodali jsme nejlepší výkon, ale musím uznat, že se o to přičinil i soupeř, který nám to zkrátka nedovolil," dodal. Jednu asistenci si připsal Vokounův spoluhráč Marek Židlický.

Tampu Lavina nesmetla, na Východě je první

Hokejisté Tampy triumfovali na ledě Colorada 3:0 a hladká výhra je posunula do čela Východní konference. Domácí Lavina nebyla příliš nebezpečná, brankáři hostů Nikolaji Chabibulinovi stačilo k čistému kontu, již pětatřicátému v kariéře, pouhých šestnáct zákroků. Lightning potvrdili parádní fazónu, vyhráli již pětkrát v řadě.

"Hráli jsme výtečně v obraně a to mi hodně pomohlo," poděkoval po utkání spoluhráčům Chabibulin. "Nepouštěli jsme je do šancí a kontrolovali jsme hru, kluci navíc zablokovali řadu střel. Hráli jsme přesně podle stanovené taktiky," dodal s uspokojením.

Přesto Tampa rozhodla až v samém závěru, do 55. minuty vedla jen o gól. Pak ale přidali trefy Vincent Lecavalier a do prázdné branky Martin St.Louis. Tým z Floridy se tak mohl radovat i z klubového rekordu, dosud nikdy nevyhrál venku osmnáct zápasů v sezóně. A toto číslo může do konce základní části ještě vylepšit.

Práce neskončila

Tampa, která dlouhá léta patřila k otloukánkům soutěže, je nyní s 84 body na čele Východní konference. Vede díky většímu počtu vítězství před Ottawou a Philadelphií. "Máme velmi dobrý tým, zasloužíme si být tam, kde jsme," hýřil sebevědomím Lecavalier. "Ale musíme vytrvat. Ještě zbývá hodně zápasů do play-off, naše práce neskončila."

Trápení Colorada na domácím ledě pokračuje. Avalanche nevyhráli ani jediný ze sedmi posledních domácích zápasů. Čtyřikrát prohráli, třikrát remizovali a ze zápasů v Denveru se pomalu stává noční můra.

"Není pochyb, že se potýkáme s drobnou krizí," přiznal kouč Tony Granato. "Je delší, než jsme si mysleli. Během sezóny se podobným výkyvům nevyhnete, ale tohle už je trochu moc," přidal Granato a měl pravdu. O tom svědčí i skutečnost, že ve třetí části, kdy mělo Colorado dohánět náskok soupeře, vypálili hráči Laviny jen čtyři rány. Naproti tomu v pohodě hrající Tampa střílela desetkrát.

Montreal - New Jersey 2:1
Třetiny: 0:0, 1:0, 1:1. Branky: 25. Zedník, 60. Ward - 48. Stevenson. Zásahy brankářů: Theodore 29/28 - Brodeur 39/37.
Nashville - Chicago 2:2 po prodl.
Třetiny: 0:1, 0:0, 2:1 - 0:0. Branky: 51. Walker, 57. Timonen (Židlický) - 4. Arnason, 59. Keith. Zásahy brankářů: Vokoun 33/31 - Munro 35/33.
Colorado - Tampa Bay 0:3
Třetiny: 0:1, 0:0, 0:2. Branky: 6. Richards, 55. Lecavalier, 59. St.Louis. Zásahy brankářů: Aebischer 28/26 - Chabibulin 16/16.
4. Edmonton652610227172:16864
5. Minnesota652117225143:14961
11. Anaheim65239825147:17163
12. Minnesota652117225143:14961
13. Phoenix652015426161:19559
14. Columbus65198434141:18850
15. Chicago65189533150:19250
Pozn.: Údaje v jednotlivých sloupcích označují počet odehraných zápasů, výher, nerozhodných zápasů, proher v prodloužení (tým získává jeden bod), porážek v normální hrací době, skóre a počet bodů. Kluby na prvních místech v divizích zatím nejsou v tabulkách upřednostňovány.