Pomsta za Havlátův faul vynesla 419 trestných minut

NEW YORK

Po nedávném faulu Martina Havláta na Marka Recchiho slibovali hokejisté Philadelphie ottawskému útočníkovi pomstu a nemuseli dlouho čekat. Český střelec se vrátil do hry po odpykání dvouzápasového trestu v pátečním utkání právě proti mužstvu Flyers, které vyvrcholilo obrovskou bitkou. Rozhodčí rozdal hráčům neuvěřitelných 419 trestných minut, což je nový rekord NHL.

Flyers vyhráli 5:3 i zásluhou tří asistencí Slováka Michala Handzuše a zároveň dosáhli hranice 10 000 branek v soutěži. Místo oslavy se však na ledě strhla pořádná rvačka. Hráči Philadelphie dopředu varovali, že chystají Havlátovi pomstu za to, že minule praštil jejich hvězdu Recchiho hokejkou do hlavy. Celé utkání se kromě několika slovních výpadů nic nedělo, ale poslední minuta předčila všechna očekávání.

Nejdříve se začal prát zlý muž Philadelphie Donald Brashear s Robem Rayem. Za chvilku bylo na ledě několik zaklesnutých dvojic včetně gólmanů. A hlavní aktér rozmíšky z posledního střetnutí? Trenér Jacques Martin dokázal Havláta před pokračováním hry ukrýt na trestnou lavici, kde český útočník odpykával trest brankáře Patricka Lalimea. Ten byl vyloučen do konce utkání a do branky musel Martin Prusek.

Hitchcock: Jejich bitkař dostal nakládačku

Kouč Ottawy věděl, proč Havláta na trestnou poslal. Tři sekundy po zahájení hry se rozjely rvačky nanovo. "My jsme mu to chtěli vrátit. Jejich kouč však není blbec, protože ví, co Havlát udělal v posledním zápase," komentoval Martinův pokyn Brashear. "Je to jejich rozhodnutí. Je to ještě mladý kluk a oni se ho snaží chránit," doplnil Recchi.

Domácí trenér Ken Hitchcock se velmi divil, co se na ledě v závěru událo. "Jejich bitkař dostal nakládačku a jejich další dva útoky se pustily do hráčů, kteří se neprali. Nezajímá mě, co si tím chtěli dokázat. My jsme odehráli skvělý zápas," řekl Hitchcock. Oba týmy se znovu utkají 2. dubna ve Philadelphii.

Výsledky pátečních utkání NHL
Philadelphia vs. Ottawa 5:3
Třetiny: 3:1, 1:1, 1:1, Branky: 11. Lapointe, 12. Recchi, 17. D. Markov, 26. K. Johnsson, 47. Žamnov - 5. Neil (Havlát), 35. Chára, 60. Bondra. Střely na branku: 30:26. Martin Prusek v brance Ottawy odehrál 105 sekund a ani jednou nezasahoval. Diváci: 19 539.
NY Rangers vs. Washington 3:2
Třetiny: 1:0, 1:2, 1:0, Branky: 17. C. Simon, 34. Messier, 51. Holík (Jágr) - 30. Whitfield, 32. Miller. Střely na branku: 22:21. Diváci: 18 200.
Atlanta vs. Carolina 2:3 v prodl.
Třetiny: 0:0, 0:2, 2:0 - 0:1, Branky: 41. Štefan, 60. Grand-Pierre - 26. Brind'Amour, 38. O'Neill, 65. K. Adams. Střely na branku: 34:34. Diváci: 15 025.
Tampa Bay vs. New Jersey 3:2 v prodl.
Třetiny: 1:0, 0:2, 1:0 - 1:0, Branky: 10. Afanasenkov, 60. Lecavalier (Kubina), 63. Andreychuk (Kubina) - 22. Madden, 34. Friesen. Střely na branku: 22:32. Diváci: 20 239.
Detroit vs. Vancouver 3:1
Třetiny: 0:0, 2:0, 1:1, Branky: 24. Shanahan, 27. Hull (Lang), 47. Lidström - 56. Keane. Střely na branku: 27:24. Diváci: 20 066.
Chicago vs. Anaheim 2:5
Třetiny: 0:2, 1:2, 0:2, Branky: 32. Quint, 34. Daze - 45. a 53. Rucchin (na první Sýkora, na obě Prospal), 2. Sýkora, 14. Fjodorov, 37. R. Niedermayer. Střely na branku: 36:36. Diváci: 11 536.
Dallas vs. Calgary 5:1
Třetiny: 1:0, 1:1, 3:0, Branky: 14. Modano, 25. Turgeon, 47. Arnott, 51. DiMaio, 52. Morrow - 32. Warrener. Střely na branku: 34:23. Diváci: 18 532.
Colorado vs. San Jose 5:1
Třetiny: 2:0, 2:1, 1:0, Branky: 3. Moore, 7. Hejduk, 26. Tanguay, 29. Sakic (Hejduk), 51. Worrell - 30. Koroljuk. Střely na branku: 33:28. Diváci: 18 007.
Phoenix vs. Montreal 3:4
Třetiny: 0:0, 1:3, 1:2, Branky: 24. Langkow, 43. Comrie, 45. C. Gratton - 23. Dagenais, 27. Dowd, 36. Koivu, 41. Zedník. Střely na branku: 24:25. Diváci: 16 859.