NHL

Kraft pomohl dvěma góly k výprasku Rangers

8. března 2004 07:58 - NEW YORK

Hokejisté Pittsburghu Penguins zopakovali v neděli sobotní vzkříšení a po loňském finalistovi Stanleyova poháru z Anaheimu rozebrali i hráče New Yorku Rangers. Na vítězství hostujících Tučňáků 7:4 se dvěma brankami podílel Milan Kraft, v dresu domácích jednou skóroval Jaromír Jágr.

Na ledě Madison Square Garden se dlouho hrálo nerozhodně, i když hosté měli mírně navrch. Už v páté minutě se ujali vedení, vyrovnání však do konce třetiny zařídil při svém možná posledním vystoupení v dresu Jezdců Matthew Barnaby.

Tom Poti na začátku druhé části strhl vedení na stranu domácích, polovina zápasu však patřila opět Pittsburghu. Nejprve vyrovnal Dick Tarnstrom, o chvíli později zvýšil Milan Kraft a vzápětí pojistil vedení Landon Wilson.

Rangers, jimž s největší pravděpodobností i posedmé v řadě uteče play-off, se však rozhodli neprodat svou kůži lacino a do druhé sirény stačili vyrovnat. Ve čtrnácté minutě se v přesilovce po asistenci Roberta Holíka trefil Jaromír Jágr, tři sekundy před koncem prostřední části srovnal stav druhým gólem Barnaby.

Na víc se ovšem domácí nezmohli, naopak závěrečná desetiminutovka zcela patřila Pittsburghu. V 54. minutě dostal hosty do vedení Konstantin Kolcov, o necelou minutu později zvýšil Ryan Malone. Poslední hřebíček do rakve Rangers zatloukl v 57. minutě opět Kraft.

Galgary rozstřílelo Colorado

Debaklem domácích skončil i duel mezi Coloradem a Calgary. Nejisté Colorado na vlastním ledě sice dostala po deseti minutách hry do vedení branka Milana Hejduka, ve zbytku utkání ale domácí recept na gólmana Calgary Kiprusoffa nenašli.

Plameny naopak zásluhou Jordana Leopolda vyrovnaly ještě před první sirénou, v každé z následujících třetin pak zatížily konto domácího brankáře Philippa Sauveho třemi brankami a vyhouply se na šesté místo Západní konference.

Na poslední postupovou příčku v Západní konferenci se dostali hokejisté St. Louis, kteří zvítězili v Buffalu 5:1. Výraznou zásluhu na vítězství hostujícího týmu měl Petr Čajánek, který si připsal jednu branku a dvě asistence.

Chicago - Edmonton 3:4 pp (1:1, 1:1, 1:1 - 0:1)
Branky: 9. a 23. Arnason, 52. Daze - 11. a 47. Brewer, 27. Smith, 61. Stoll. Zásahy brankářů: Underhill 33/29 - Salo 23/20.
Colorado - Calgary 1:7 (1:1, 0:3, 0:3)
Branky: 11. Hejduk - 50. a 60. Saprykin, 18. Leopold, 22. Clark, 32. Iginla, 36. Conroy, 47. Oliwa. Zásahy brankářů: Sauve 33/26 - Kiprusoff 22/21.
Dallas - San Jose 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Branky: 2. Klemm, 6. Turgeon, 31. DiMaio, 55. Corson. Zásahy brankářů: Turco 22/22 - Nabokov 28/24.
NY Rangers - Pittsburgh 4:7 (1:1, 3:3, 0:3)
Branky: 14. a 40. Barnaby (na obě Hlaváč), 24. Poti (Hlaváč), 34. Jágr (Holík) - 32. a 57. Kraft, 5. Scuderi, 29. Tarnström, 33. Wilson, 54. Kolcov, 55. Malone. Zásahy brankářů: Labarbera 31/24 - Aubin 42/38.
Buffalo - St. Louis 1:5 (1:1, 0:1, 0:3)
Branky: 15. Roy - 10. Drake, 25. Pronger (Čajánek), 45. Demitra (Čajánek), 52. Čajánek, 59. Sillinger. Zásahy brankářů: Biron 25/20 - Divis 19/18.
Phoenix - Minnesota 1:1 pp (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 5. Novoselcev - 19. Brunette. Zásahy brankářů: Johnson 31/30 - Roloson 26/25.

4. Edmonton 68 28 11 2 27 182:176 69
5. Minnesota 68 21 19 2 26 145:153 63

11. Anaheim 69 25 9 8 27 155:175 67
12. Minnesota 68 21 19 2 26 145:153 63
13. Phoenix 68 20 16 5 27 169:205 61
14. Columbus 68 20 8 4 36 146:196 52
15. Chicago 68 18 9 6 35 158:206 51
Pozn.: Údaje v jednotlivých sloupcích označují počet odehraných zápasů, výher, nerozhodných zápasů, proher v prodloužení (tým získává jeden bod), porážek v normální hrací době, skóre a počet bodů. Kluby na prvních místech v divizích zatím nejsou v tabulkách upřednostňovány.