Hejduk nejlepším Čechem týdne v NHL

Nejlepším českým hokejistou uplynulého týdne v NHL byl redakcí Sport.cz vyhlášen Milan Hejduk. Útočník Colorada Avalanche si během čtyř zápasů připsal do statistik pět bodů za dva góly a tři asistence. O pět kanadských bodů si v minulém týdnu polepšili také Patrik Štefan a Marek Židlický. NEJLEPŠÍ ČEŠTÍ HOKEJISTÉ TÝDNE V NHL

Útočník týmu Colorado Avalanche Milan Hejduk překonává brankáře New Jersey Devils Martina Brodeura.

Hokejisté Colorada v minulém týdnu neprožili zrovna nejlepší zápasy, dvakrát prohráli, jednou remizovali a jednou vyhráli. U zisku důležitých bodů byl pokaždé Hejduk. K remíze s Vancouverem (5:5) přispěl dvěma přihrávkami, proti San Jose (5:1) pak vstřelil vítěznou branku zápasu.

O nic  lépe než Coloradu se nedařilo ani Atlantě, která ze tří zápasů rovněž získala tři body. Při vítězství nad Rangers (4:3) pak byl jednou z hvězd zápasu Patrik Štefan, autor tří přihrávek. Proti Carolině se pak prosadil i střelecky, a jeho branka na 2:1 mohla být i vítězná. Jenže třináct vteřin před koncem vyrovnal Grand-Pierre a v prodloužení zařídil vítězství Hurikánů Kevyn Adams.

Pevnou součástí přesilových her Nashville Predators se už stal obránce Marek Židlický, a právě z efektivních početních výhod týmu získává největší počet svých bodových zářezů do statistik. Tentokrát šlo o branku a asistenci v zápase s Pittsburghem (9:4), další tři přihrávky si Židlický připsal při vyrovnaném stavu hráčů na ledě v zápasech s Chicagem (2:2), Philadelphií (2:5) a Ottawou (2:4).

Nejlepší výkony českých hokejistů:
(týden od 2. do 8. března včetně)
1. Milan Hejduk (Colorado)45 (2+3)
- ve čtvrtek dvě asistence proti Vancouveru (5:5); v sobotu vítězný gól a asistence proti San Jose (5:1)