NHL

Hejdukův hattrick zlomil odpor Vancouveru

9. března 2004 07:41 - NEW YORK

Hokejisté Colorada si s chutí zastříleli v zápase NHL ve Vancouveru. Colorado vyhrálo v Kanadě vysoko 9:2 a třemi góly k tomu přispěl český útočník Milan Hejduk. Program NHL přinesl i souboj dvou lídrů jednotlivých konferencí, zápas Detroitu s Tampou Bay skončil smírně 1:1. Zápas ale nedohrál český centr Robert Lang. ZPRAVODAJSTVÍ Z NHL

Archiv

Divokou první třetinu zažili ve Vancouveru. Diváci si ani nestačili dopít svůj kelímek s colou, a o zápase už bylo takřka rozhodnuto. Po sedmnácti minutách domácí prohrávali 0:5, celý zápas nakonec skončil 9:2 pro hostující Colorado. První hvězdou zápasu byl vyhlášen autor hattricku Milan Hejduk.

Poprvé se český reprezentant trefil v sedmé minutě, kdy otevřel skóre utkání. Další dvě branky pak vsítil z přesilových her ve třetí třetině.

Lang na rentgenu

Souboj dvou momentálně nejlepších celků NHL mezi Detroitem a Tampou skončil nerozhodně 1:1. První gól zápasu vstřelil v 36. minutě Holmström, další a poslední branka padla sedm minut před koncem z hole Modina. Detroit si tak jen upevnil svou pozici v čele Západní konference, Tampa i nadále vládne Východní konferenci.

Po dlouhé době se do sestavy Detroitu vrátil obránce Derian Hatcher, který týmu chyběl 64 zápasů kvůli poškozeným vazům v koleni. Mužstvo ale může pro další zápasy ztratit dalšího klíčového hráče. Robert Lang totiž během zápasu nenastoupil do třetí třetiny.

"Šel na rentgen, jde o nějaké zranění v horní části těla," tvrdil po zápase trenér Detroitu Dave Lewis. "Víc budeme vědět zítra." Lang se údajně zranil už v první třetině po nárazu jednoho z hráčů hostí, ze zápasu pak odstoupil necelé tři minuty před koncem druhé části.

Bondra ve Washingtonu, ale jako soupeř

Poprvé od svého přestupu z Washingtonu do Ottawy se na ledě svého bývalého týmu ukázal slovenský kanonýr Peter Bondra a fanoušci Capitals jej přivítali s nadšením. Zahrnuli jej ovacemi a v hledišti bylo vidět spousta transparentů vyjadřujících sympatie vůči hráči, který ve Washingtonu strávil třináct sezón a vede bodové rekordy klubu.

"Bylo to trochu jiné utkání, než obvykle," přiznal po utkání Bondra. "Snažil jsem se připravovat jako na každý druhý zápas, ale přece jen nešlo na to nemyslet," dodal zjevně dojatý Bondra, kterého vítaly transparenty jako "Chceme tě zpátky", "Chybíš nám", nebo "Vyměňte Leonsise!" s narážkou na majitele klubu, který se zbavuje  všech velkých hvězd.

Poslední obětí washingtonské čistky se stal před zápasem s Ottawou útočník Anson Carter, který byl vyměněn do Los Angeles. Carter přitom přišel do mužstva teprve v lednu výměnou za Jaromíra Jágra, kterou Washington zahájil svůj výprodej. Poté z klubu postupně odešli Robert Lang, Michael Nylander a Sergej Gončar.

Washington - Ottawa 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)
Branky: 27. Peat - 9. Phillips, 17. Havlát, 30. Redden, 52. Fisher. Zásahy brankářů: Charpentier 21/17 - Lalime 14/13
Columbus - Carolina 1:4 (0:2, 0:0, 1:2)
Branky: 53. Nash (Výborný) - 14. a 43. Ward (na druhou Vašíček), 15. Cole, 60. Adams. Zásahy brankářů: Brathwaite 37/34 - Irbe 28/27
Detroit - Tampa Bay 1:1PP (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 36. Holmström - 53. Modin. Zásahy brankářů: Legace 38/37 - Chabibulin 29/28
Anaheim - Montreal 2:5 (1:1, 0:1, 1:3)
Branky: 5. Niedermayer (Sýkora), 57. Sýkora - 18. Koivu, 35. Zedník, 49. Dagenais, 55. Ryder, 60. Begin. Zásahy brankářů: Giguere 23/19 - Theodore 38/36
Vancouver - Colorado 2:9 (0:5, 2:1, 0:3)
Branky: 28. a 29. May - 7., 44. a 52. Hejduk, 15. Konowalchuk, 16. Sakic, 16. Henderson, 17. Moore, 33. Morris, 42. Kariya. Zásahy brankářů: Cloutier 10/6, Hedberg (od 15:31) 25/20 - Aebischer 18/16

11. Anaheim 70 25 9 8 28 157:180 67
12. Minnesota 68 21 19 2 26 145:153 63
13. Phoenix 68 20 16 5 27 169:205 61
14. Columbus 69 20 8 4 37 147:200 52
15. Chicago 68 18 9 6 35 158:206 51
Pozn.: Údaje v jednotlivých sloupcích označují počet odehraných zápasů, výher, nerozhodných zápasů, proher v prodloužení (tým získává jeden bod), porážek v normální hrací době, skóre a počet bodů. Kluby na prvních místech v divizích zatím nejsou v tabulkách upřednostňovány.