Rubriky:

NHL

Lov na hráče je v NHL u konce

10. března 2004 15:13 - NEW YORK

Zatímco hokejisté se rvali o body na ledě, v zákulisí NHL se v posledních týdnech odehrávaly jiné boje. Třicet manažerů všech klubů NHL se snažilo do svého týmu ulovit co nejvhodnější typy hráčů v konečné honbě za postupem do play-off. Teď už je ale vše u konce, uzávěrka přestupů vypršela a týmy nyní musí vystačit s tím, co daly dohromady.

Výměny se v letošním ročníku nevyhnuly ani takovým hráčům jako Jaromír Jágr, Tommy Salo, Brian Leetch nebo Peter Bondra. Pro posledně dva jmenované byla výměna o to krutější, že ve svých předchozích klubech hráli přes třináct sezón, prakticky od svého vstupu do NHL.

Právě Washington a New York Rangers měly na svědomí největší výprodeje. Z Washingtonu mimojiné odešli Jaromír Jágr, Robert Lang, Michael Nylander, Sergej Gončar, Steve Konowalchuk, a Peter Bondra. Co jméno, to hokejová veličina. Sportovní cíle zde jasně ustoupily úsporným opatřením.

Ani Rangers nezůstali pozadu. Nejprve to vypadalo, že příchodem Jágra to klub konečně myslí vážně s postupem do play-off, ale to ještě fanoušci newyorského týmu nevěděli, co je čeká. Na začátku března totiž manažer Glen Sather přišel s úplně jinou taktikou a začal některá velká jména pouštět k vodě.

.:ANKETA:
Který přestup vás nejvíce zaujal? Hlasujte na konci článku

Nejprve odešel do Montrealu Alexej Kovaljov, a další den si balili věci Petr Nedvěd, talentovaný brankář Jussi Markkanen a Brian Leetch, ikona obrany Rangers posledních let. Naposledy se Sather zbavil i Vladimira Malachova a Martina Ručinského. Rangers tak zřejmě definitivně ztratili zájem postoupit do play-off.

Přestupové hemžení letos nabralo nevídaných obrátek, a kluby se těsně před uzávěrkou snažily uhnat co nejlepší posily před boji o play-off. Jen za poslední týden (!) se uskutečnilo neuvěřitelných devadesát (!) transakcí. "Tenhle rok byl ze strany manažerů velmi aktivní, takový pohyb hráčů jsem už dlouho neviděl," potvrdil generální manažer Los Angeles Dave Taylor.

Největší posílení před play-off zaznamenali v Torontu, Coloradu, Philadelphii a Bostonu. Colorado kromě Konowalchuka a Chrise Grattona na poslední chvíli posílilo i citlivý post brankáře, když získalo z Edmontonu Tommyho Sala.

Na výrazné posílení defenzívy vsadili ve Philadelphii, kam kromě brankáře Seana Burkea přišli obránci Danny Markov, Mattias Timander a Vladimir Malachov. Útočnou vozbu zase posílili Alexej Žamnov a Mike Comrie.

Toronto získalo Stanleyův pohár naposledy v roce 1967, a tak poslední roky velmi prahne po úspěchu. A sází přitom na zkušenost, proto do klubu získalo Briana Leetche a Rona Francise. A to ještě klub uzavřel smlouvu se 37letým obráncem Calle Johanssonem, který loni s hokejem skončil.

Nejzajímavější přestupy v NHL 2003/04:
Jméno hráče Bývalý klub Současný klub
Geoff Sanderson Columbus Vancouver
Martin Ručinský Rangers Vancouver
Ron Francis Carolina Toronto
Tommy Salo Edmonton Colorado
Chris Gratton Philadelphia Colorado
Anson Carter Washington Los Angeles
Chris Therien Philadelphia Dallas
Michael Nylander Washington Boston
Brian Leetch Rangers Toronto
Petr Nedvěd Rangers Edmonton
Sergej Gončar Washington Boston
Alexej Kovaljov Rangers Montreal
Robert Lang Washington Detroit
Alexej Žamnov Chicago Philadelphia
Peter Bondra Washington Ottawa
Sean Burke Phoenix Philadelphia
Mike Comrie Philadelphia Phoenix
Jaromír Jágr Washington Rangers
Jiří Šlégr Vancouver Boston
Martin Straka Pittsburgh Los Angeles
Steve Konowalchuk Washington Colorado
Travis Green Toronto Boston
Milan Hnilička Atlanta Los Angeles

Přestupy českých hráčů v NHL 2003/04:
Stanislav Neckář Nashville Tampa Bay
Martin Ručinský Rangers Vancouver
Karel Rachůnek Ottawa Rangers
Kamil Piroš Atlanta Florida
Jan Hrdina Phoenix New Jersey
Petr Nedvěd Rangers Edmonton
Robert Lang Washington Detroit
Martin Škoula Colorado Anaheim
Jaromír Jágr Washington Rangers
Jiří Šlégr Vancouver Boston
Tomáš Klouček Nashville Atlanta
Martin Straka Pittsburgh Los Angeles

Jirka G. Novák, Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..