Eliáš jistil dvěma góly výhru nad Chicagem

NEW YORK

Ani posedmé v řadě nedokázali hokejisté Chicaga dotáhnout zápas zámořské NHL do vítězného konce. Na ledě New Jersey dokonce v polovině utkání prohrávali už o tři branky, pak sice náskok domácích stáhli, definitivně je ale poslal do kolen Patrik Eliáš, který vstřelil dvě závěrečné branky Devils.

Patrik Eliáš (uprostřed) z New Jersey Devils oslavuje se spoluhráči svou branku.

Když John Madden zvýšil v 34. minutě na 4:1 pro Devils, vypadalo to, jako kdyby domácí dostali pokyn k odpočinku. Hráči Chicaga byli najednou všude dřív a gólman New Jersey Martin Brodeur se měl co otáčet.

Na začátku závěrečné třetiny domácí vedli po premiérové brance Michala Barinky v dresu Chicaga už jen o jednu branku, pak však zaúřadoval Eliáš. Nejprve zvýšil opět na rozdíl dvou gólů, který hosté opět stáhli, sekundu před koncem pak podtrhl konečný účet zápasu na 6:4.

"Chicago má mladý tým a na nás si věří," komentoval po utkání domácí gólman Brodeur, jenž čelil na zvyky New Jersey nebývalému počtu střel, střelci z Chicaga na něj vyslali celkem pětatřicet ran.

"Nestává se často, abychom inkasovali čtyřikrát," durdil se Brodeur. "Ale ve výsledku je to jedno, hlavně že jsme vyhráli, body pro nás v tuto chvíli mají cenu zlata," dodal. New Jersey na druhém místě Atlantické divize opět o něco ukrojilo z náskoku vedoucí Philadelphie, která remizovala 2:2 s Dallasem.

Vokoun zachránil Nashvillu postupovou příčku

Přímý souboj o play-off viděli diváci v St. Louis, kde domácí hráli s Nashvillem. Konečná remíza 1:1 potěšila více hosty, kteří udrželi pozici zajišťující místo ve vyřazovacích bojích. Na jedinou branku Predators nahrál Kimmu Timonenovi v přesilové hře Marek Židlický. Gól Erika Weinriche na druhé straně padl po asistenci Petra Čajánka rovněž v přesilovce.

Hrdinou zápasu byl ale Tomáš Vokoun, který chytil 28 střel. Nejlepším zákrokem se brankář hostů vytáhl v druhé třetině proti Miku Sillingerovi. Alexander Chavanov nahodil puk před branku, kde jej tečoval Keith Tkachuk na tyč.

Odražený kotouč se snažil poslat do sítě Sillinger, ale Vokoun se na brankové čáře natáhl a chytil puk do lapačky. Videorozhodčí pak rozhodl, že zákrok českého gólmana přišel ještě před brankovou čárou.

Tučňáci vyhráli počtvrté v řadě

Pittsburgh se po sérii 18 zápasů bez výhry rozjíždí k opačné šňůře. Penguins vyhráli čtyřikrát za sebou a ve čtvrtečním utkání nepodlehli ani Torontu. Pittsburgh zvítězil v Kanadě 3:2, na první branku nahrál Richardu Jackmanovi Milan Kraft.

Domácí od začátku prohrávali, a třebaže dostali 'Tučňáky' pod tlak, ani 46 střel jim nestačilo k vítězství. Pittsburgh zato vystřelil na Trevora Kidda pouhých 17 puků.

Calgary si poradilo na domácím ledě 4:2 s Ottawou, za kterou již nastoupil Radek Bonk. Český hokejista se uvedl jednou gólovou asistencí, nahrál na branku Mariána Hossy. Druhý gól poražených 'Senátorů' vsítil Martin Havlát.

Buffalo - Boston 2:3 pp. (0:0, 1:0, 1:2 - 0:1)
Branky: 33. Dumont, 60. Šatan - 50. Šlégr, 59. Lapointe, 62. Knuble. Zásahy brankářů: Biron 32/29 - Potvin 20/18.
Columbus - Detroit 2:4 (1:1, 1:1, 0:2)
Branky: 6. Letowski, 37. Žerděv - 12. a 28. Jason Williams (na první Fischer), 43. Hull, 60. Zetterberg. Zásahy brankářů: Denis 34/31 - Joseph 33/31.
Philadelphia - Dallas 2:2 pp (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 12. Amonte, 45. Ragnarsson - 19. DiMaio, 60. Morrow. Zásahy brankářů: Esche 39/37 - Turco 22/20.
Montreal - Florida 2:3 pp (0:1, 1:0, 1:1 - 0:1)
Branky: 28. Bouillon, 44. Perreault - 9. a 62. Jokinen, 42. Olson. Zásahy brankářů: Garon 32/29 - Luongo 34/32.
New Jersey - Chicago 6:4 (1:1, 3:1, 2:2)
Branky: 52. a 60. Eliáš, 8. Stevenson, 34. Marshall (Hrdina), Brylin (Hrdina), 35. Madden - 19. Nickulas, 40. Ruutu, 46. Barinka, 55. Arnason. Zásahy brankářů: Brodeur 35/31 - Leighton 27/22.
Toronto - Pittsburgh 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)
Branky: 16. Nieuwendyk, 54. Sundin - 7. Jackman (Kraft), 22. Fata, 27. Morozov. Zásahy brankářů: Kidd 17/14 - Aubin 12/11, Caron 34/33.
St. Louis - Nashville 1:1 (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 37. Weinrich (Čajánek) - 18. Timonen (Židlický). Střely na branku: 29:25. Zásahy brankářů: Osgodd 25/24 - Vokoun 29/28.
Calgary - Ottawa 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Branky: 7. a 60. Nilson, 35. Oliwa, 50. Nieminen - 23. Marián Hossa (Bonk), 45. Havlát. Zásahy brankářů: Kiprusoff 23/21 - Lalime 33/30.
San Jose - NY Islanders 5:4 (0:0, 4:3, 1:1)
Branky: 30. a 42. Cheechoo, 23. Koroljuk, 27. Ekman, 35. McCauley - 33. a 34. Ronning, 22. Asham, 51. Peca. Zásahy brankářů: Nabokov 41/37 - DiPietro 21/16, Snow 7/7.
4. Edmonton702812327186:17971
5. Minnesota702220226150:15766
11. Anaheim70259828157:18067
12. Minnesota702220226150:15766
13. Phoenix702016529172:21161
14. Columbus70208438149:20452
15. Chicago69189636162:21251
Pozn.: Údaje v jednotlivých sloupcích označují počet odehraných zápasů, výher, nerozhodných zápasů, proher v prodloužení (tým získává jeden bod), porážek v normální hrací době, skóre a počet bodů. Kluby na prvních místech v divizích zatím nejsou v tabulkách upřednostňovány.