Nedvěd dvakrát skóroval, na Vancouver to nestačilo

NEW YORK

Dvě branky vsítil útočník Edmontonu Petr Nedvěd v západokanadském derby s Vancouverem, ani to ale Oilers na vítězství nestačilo. Canucks zvítězili 4:3 v prodloužení a upevnili si třetí místo v Západní konferenci, naopak Edmonton zůstává desátý s pětibodovou ztrátou na postupovou osmou příčku, kterou drží Los Angeles.

Souboj začal lépe pro Oilers, kteří se ujali vedení po brance Steva Staiose. Paul Allen sice ještě v první třetině vyrovnal, ale po první přestávce Nedvěd dvěma góly v přesilových hrách dostal Edmonton opět do vedení. Odpověď Vancouveru ale na sebe nenechala dlouho čekat.

Za tři minuty po druhé Nedvědově trefě se rozjel ve středním pásmu Martin Ručinský, oklamal obránce a střelou švihem překonal svého bývalého spoluhráče z New Yorku Rangers Jussiho Markkanena.

Na vyrovnání čekali Canucks do poloviny třetí třetiny, kdy po Ručinského asistenci skóroval Brendan Morrison. Vítězství pro Vancouver pak vybojoval půl minuty před koncem prodloužení Geoff Sanderson.

Hokejisté Edmontonu pochopitelně litovali, že dvoubrankové vedení neudrželi. "Mají moc dobrý tým na to, abychom si s nimi zahrávali, když vedeme. Dneska to to přesně ukázali," řekl po utkání Nedvěd.

Rangers drželi krok s Tampou dvě třetiny

Hokejisté Tampy Bay míří v letošní sezoně pořádně vysoko. Zatím se usadili na první příčce základní části NHL a i newyorští Rangers se přesvědčili, jak hraje nejlepší tým soutěže. 'Jezdci' na Floridě prohráli 2:5, když se Martin St. Louis a Vincent Lecavalier trefili dvakrát.

Lightning prodloužili svoji sérii bez porážky na 11 zápasů a zároveň dosáhli rekordního počtu 95 bodů. "Mají dostatek sebevědomí. Perfektně si dávají puk a střílejí odevšad," popsal soupeřův recept na vítězství český obránce Rangers Karel Rachůnek.

Hosté drželi krok s Tampou dvě třetiny. Domácí sice vedli už 3:0, ale Tom Poti a Jan Hlaváč dokázali snížit. Český útočník se trefil po 37 zápasech, naposledy skóroval 30. listopadu loňského roku.

Atlantě se play-off vzdaluje stále víc

Snaha Atlanty proklouznout na poslední chvíli do play-off se zdá být ztracená. S Carolinou tahali Thrashers od začátku za kratší konec a prohráli 2:4. K bodům jim nepomohla ani dvanáctá branka Patrika Štefana v sezóně.

"Je to velké zklamání. Pokud se chceme dostat do play off, tak tyto týmy musíme porážet," pronesl po utkání kapitán Atlenty Shawn McEachern, jehož tým ztrácí na New York Islanders už 12 bodů.

Carolina - Atlanta 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Branky: 14. C. Adams, 32. Justin Williams, 41. Hedican (Vrbata), 60. Cole - 24. McEachern, 42. Štefan. Zásahy brankářů: Weekes 25/23 - Nurminen 23/20.
Washington - Chicago 3:4 (1:0, 1:3, 1:1)
Branky: 14. Halpern, 30. Peat, 47. Willsie - 37. a 54. Ruutu, 23. Strudwick, 32. Berard. Zásahy brankářů: Kölzig 32/28 - Munro 30/27.
Tampa Bay - NY Rangers 5:2 (1:0, 2:2, 2:0)
Branky: 21. a 45. St. Louis (na druhou Kubina), 23. a 47. Lecavalier, 15. Stillman - 33. Poti, 35. Hlaváč (Jágr). Zásahy brankářů: Chabibulin 28/26 - Dunham 37/32.
Edmonton - Vancouver 3:4 pp (1:1, 2:1, 0:1 - 0:1)
Branky: 22. a 31. Nedvěd, 3. Horcoff - 19. Allen, 34. Ručinský, 53. Morrison (Ručinský), 65. Sanderson. Zásahy brankářů: Markkanen 24/20 - Cloutier 27/24.
Phoenix - Colorado 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
Branky: 24. Kolanos, 60. Comrie - 7. Kariya, 25. Nikolišin, 43. Barnaby. Zásahy brankářů: Johnson 30/27 - Aebischer 25/23.
Anaheim - NY Islanders 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Branky: 36. Pahlsson (Sýkora) - 18. Ronning, 39. Niinimaa, 60. Scatchard. Zásahy brankářů: Gerber 28/26 - DiPietro 46/45.
4. Edmonton712812427189:18372
5. Minnesota702220226150:15766
11. Anaheim71259829158:18367
12. Minnesota702220226150:15766
13. Phoenix712016530174:21461
14. Chicago70199636166:21553
15. Columbus70208438149:20452
Pozn.: Údaje v jednotlivých sloupcích označují počet odehraných zápasů, výher, nerozhodných zápasů, proher v prodloužení (tým získává jeden bod), porážek v normální hrací době, skóre a počet bodů. Kluby na prvních místech v divizích zatím nejsou v tabulkách upřednostňovány.