Hurikán z Caroliny uhasil Blesky z Tampy

NEW YORK

Tampa Bay je momentálně nejlepším celkem NHL, v sobotním utkání s Carolinou se však před domácím publikem příliš nevytáhla. Huricanes nebrali na papírové předpoklady ohled a zvítězili 5:1, výraznou zásluhu na vítězství hostujícího týmu mělo i české trio Radim Vrbata, Jaroslav Svoboda a Josef Vašíček.

Gólman Caroliny Kevin Weekes přispěl k vítězství nad Tampou Bay 21 zákroky.

Vrbata se Svobodou zaznamenali po gólu a asistenci, Vašíček si připsal gólovou přihrávku. Svoboda získal vůbec první body v letošní sezóně, v níž odehrál jen třiadvacet zápasů, a z gólu se radoval poprvé od 7. února 2003.

"Byl to nešťastný a dlouhý rok," připustil Svoboda. "Je skvělé, že jsem zaznamenal svůj první gól i asistenci v jednom zápase. Jsem rád, že je to za mnou."

Tampa Bay vyšla bodově naprázdno poprvé po šestnácti zápasech. Bodoval ovšem její útočník Martin St. Louis, který asistoval na jediný gól Lightning a upevnil si díky tomu vedení v tabulce produktivity soutěže.

Rangers vedení na ledě Floridy neudrželi

New York Rangers vedli na ledě Floridy už 2:0, ale nakonec odešli poraženi 2:3 v prodloužení. Základ k vítězství Panterů položil sedmatřiceti zákroky gólman Roberto Luongo.

Pokryl i deset střeleckých pokusů Jaromíra Jágra - česká hvězda vyšla přes aktivní střelbu v zápase naprázdno. "Potřebovali jsme dva body a Luongo se nejvíc zasloužil o to, že jsme je získali," řekl střelec vítězné branky Floridy Olli Jokinen.

Prusek vychytal výhru Ottawy

O dva body pro svůj tým se postaral také brankář Ottawy Martin Prusek. Senátoři porazili ve Vancouveru domácí tým 2:1, Prusek zaznamenal 19 zákroků.

O jeden zákrok více měl na kontě brankář Nashvillu Tomáš Vokoun v utkání s Calgary, které skončilo i po prodloužení smírně 4:4. Český brankář však se svým výkonem nebyl úplně spokojený.

"Kdybych dnes tým trochu víc podržel, mohli jsme mít dva body," řekl Vokoun. "Je to těžké, ale není čas věšet hlavu. Dlužím spoluhráčům bod a snad ho pro ně budu moci brzy vybojovat zpátky," dodal.

Nespokojený byl také kouč Predators Barry Trotz, kterého mrzela ztráta dvoubrankového vedení. "Když vedete o dva góly, musíte ze soupeře vymáčknout život a dorazit ho. To se nám dnes nepodařilo," posteskl si. Dvě asistence si v dresu Nashvillu připsal Martin Erat.

Legace si připsal druhý shu-out sezóny

Brankář Detroitu Manny Legace vychytal svou druhou nulu v sezóně, když zlikvidoval všech 31 střel Dallasu a položil základ k vítězství svého týmu 3:0. "Cítil jsem se dobře, v pohodě," řekl Legace. "Ve druhé třetině jsem sice trochu vychladl, ale vůbec mi nevadilo, že kluci drželi puk na druhé straně kluziště," dodal.

První zápas proti svému bývalému klubu odehrál za Detroit obránce Derian Hatcher a hned zaznamenal asistenci. Hatcher hrál teprve třetí zápas poté, co se vrátil na led po operaci kolena.

"Byl jsem trochu nervózní," řekl bývalý kapitán Stars, který v uplynulých třech sezónách vynechal pouhé čtyři zápasy. "Ale abych byl upřímný, mám teď dost starostí sám se sebou, než abych sledoval, proti komu hrajeme."

Boston - Buffalo 3:2 pp (0:2, 1:0, 1:0 - 1:0)
Branky: 25. Boynton, 49. Murray, 65. Knuble - 6. Briere, 12. McKee. Zásahy brankářů: Raycroft 25/23 - Biron 39/36.
Philadelphia - New Jersey 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Branky: 2. Gagne, 41. Ragnarson - 36. Gomez (Bicek). Zásahy brankářů: Esche 38/37 - Brodeur 21/19.
Detroit - Dallas 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Branky: 24. Maltby, 32. Hull, 60. McCarty. Zásahy brankářů: Legace 31/31 - Turco 20/18.
San Jose - Los Angeles 3:1 (2:1, 1:0, 0:0)
Branky: 6. Dimitrakos, 11. Ekman, 30. McCauley - 10. Corvo. Zásahy brankářů: Nabokov 25/25, Toskala 8/7 - Huet 27/24.
Montreal - Toronto 4:3 (1:1, 2:2, 1:0)
Branky: 7. Ribeiro, 30. Zedník, 38. Ryder, 50. Perreault - 11. Stajan, 22. Nieuwendyk, 33. Berehowsky. Zásahy brankářů: Theodore 25/22 - Belfour 29/25.
Atlanta - Washington 5:2 (1:0, 1:1, 3:1)
Branky: 7. R. Robitaille, 30. Sutton, 54. McEachern, 58. Kozlov, 60. Kovalčuk (Štefan) - 37. Semin, 49. Willsie. Zásahy brankářů: Nurminen 21/19 - Charpentier 27/23.
Tampa Bay - Carolina 1:5 (1:2, 0:1, 0:2)
Branky: 6. Fedotěnko - 6. a 59. Hill (na první Vašíček), 17. Brind'Amour, 24. Svoboda (Vrbata), 51. Vrbata (Svoboda). Zásahy brankářů: Grahame 26/21 - Weekes 21/20.
Florida - NY Rangers 3:2 pp (0:0, 2:2, 0:0 - 1:0)
Branky: 39. Odelein, 39. Horton, 63. Jokinen - 29. McCarthy, 38. Tjutin. Zásahy brankářů: Luongo 39/37 - McLennan 32/29.
St. Louis - Columbus 5:3 (1:0, 1:2, 3:1)
Branky: 15. a 57. Sillinger, 25. Kavanov, 47. Savage, 53. Tkachuk (Čajánek) - 31. a 43. Letowski, 27. Svitov. Zásahy brankářů: Osgood 22/19 - Brathwaite 7/6, Denis 25/21.
Nashville - Calgary 4:4 pp (1:1, 2:2, 1:1 - 0:0)
Branky: 3. Johansson (Erat), 31. Hartnell (Erat), 38. J. Stevenson, 41. Hall - 1. Nilson, 39. Nieminen, 40. Simon, 41. Iginla. Zásahy brankářů: Vokoun 24/20 - Kiprusoff 32/28.
Vancouver - Ottawa 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Branky: 24. Kavanagh - 21. Marián Hossa, 52. Alfredsson. Zásahy brankářů: Hedberg 20/18 - Prusek 20/19.
4. Edmonton712812427188:18472
5. Minnesota702220226150:15766
11. Anaheim71259829158:18367
12. Minnesota702220226150:15766
13. Phoenix712016530174:21461
14. Chicago70199636166:21553
15. Columbus71208439152:20952
Pozn.: Údaje v jednotlivých sloupcích označují počet odehraných zápasů, výher, nerozhodných zápasů, proher v prodloužení (tým získává jeden bod), porážek v normální hrací době, skóre a počet bodů. Kluby na prvních místech v divizích zatím nejsou v tabulkách upřednostňovány.