Kaberle rozhodl v prodloužení o výhře Toronta

NEW YORK

Český obránce Tomáš Kaberle svým gólem v prodloužení rozhodl v NHL o vítězství Toronta na ledě Buffala 6:5. Mladší z bratrů Kaberleových si navíc v utkání připsal i asistenci a byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. Stejné pocty se dočkal Patrik Eliáš z New Jersey, jenž k porážce New York Rangers 3:1 přispěl jednou brankou.

Za New Jersey skóroval také Eliášův krajan Jan Hrdina, který v polovině zápasu otevřel skóre. Eliáš pak na začátku třetí třetiny zvýšil na 2:0 a byla to jeho čtrnáctá branka v posledních čtrnácti zápasech. "Momentálně předvádí opravdu super výkony," chválil českého útočníka trenér Pat Burns.

Slova uznání měl pro Eliáše i spoluhráč Scott Gomez, jenž mu na jeho osmý vítězný gól v sezóně přihrál. "S Pattym se cítím stejně jako když jsem hrával s Claudem Lemieux nebo Mogilným. Vždy je ve správnou chvíli na správném místě," tvrdil uznale.

Další porážkou se hokejisté New York Rangers už téměř jistě připravili o možnou účast v letošním play-off. Do konce základní části jim schází sehrát devět utkání, přičemž momentálně ztrácí na postupovou osmou příčku ve Východní konferenci třináct bodů. "Devils nás přehráli ve všech směrech," smutnil po zápase Bobby Holík.

Hrdinou zápasu Buffala s Torontem byl kromě autora vítězné branky Tomáše Kaberleho jeho spoluhráč Alexander Mogilný. Ruský útočník měl v zápase tři asistence a dosáhl hranice tisíce bodů v NHL. "Znamená to pro mne moc, teď mohu být skutečně spokojen," usmíval se po zápase.

Mogilný zaznamenal svůj jubilejní bod 37 vteřin před koncem normální hrací doby, kdy přihrál Gary Robertsovi na vyrovnávací branku na 5:5. Tři asistence měl v utkání také obránce Brian Leetch, který od svého přestupu z Rangers nasbíral v dresu Toronta sedm bodů v šesti zápasech.

Buffalo nejen, že ztratilo vítězství těsně před koncem normální hrací doby, ale ještě přišlo o současného kapitána Chrise Druryho. Ten odstoupil ze zápasu v první třetině s podezřením na otřes mozku. Došlo k němu ve skrumáži před brankou Toronta, kdy se Drury poroučel na led po zákroku Nieuwendyka.

Buffalo - Toronto 5:6P (2:2, 3:0, 0:3 - 0:1)
Branky: 10. a 33. Hecht, 13. Briere, 37. Šatan, 40. Dumont - 17. a 20. Sundin (na druhou T. Kaberle), 45. a 55. Nolan, 60. Roberts, 64. T. Kaberle. Zásahy brankářů: Biron 34/28 - Kidd 28/23
N.Y. Rangers - New Jersey 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)
Branky: 47. Balej (Hlaváč) - 31. Hrdina, 43. Eliáš, 59. Pandolfo. Zásahy brankářů: Dunham 45/42 - Brodeur 18/17
Atlanta - Carolina 1:0P (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)
11. Anaheim72259830159:18867
12. Minnesota712320226153:15968
13. Phoenix722016531175:21861
14. Chicago71199637166:21953
15. Columbus71208440154:21252
Pozn.: Údaje v jednotlivých sloupcích označují počet odehraných zápasů, výher, nerozhodných zápasů, proher v prodloužení (tým získává jeden bod), porážek v normální hrací době, skóre a počet bodů. Kluby na prvních místech v divizích zatím nejsou v tabulkách upřednostňovány.
Týmy s označením "x" mají jistou účast v play off, "y" znamená jisté vítězství v divizi.