Čajánek jistil vítězství nad Los Angeles

Útočník St. Louis Petr Čajánek přispěl jednou brankou a dvěma asistencemi v úterním duelu NHL s Los Angeles k vítězství Blues 5:3. St. Louis tak poskočilo v tabulce Západní konference až na postupové sedmé místo před Nashville. Kings na devátém místě ovšem ztrácejí jediný bod.

Petr Čajánek (vpravo) se na vítězství nad Los Angeles podílel gólem a dvěma asistencemi.

Kings začali na domácím ledě lépe a už ve třetí minutě se radovali z úvodní branky Scotta Barneyho. O minutu později bylo ale všechno jinak. Nejprve totiž srovnal Pascal Rheaume a půl minuty po něm poslal hosty do vedení Dallas Drake, na jehož brance se podílel i Čajánek.

Český útočník asistoval i u třetího gólu St. Louis, jímž přinesl klid do kabiny hostujícího celku Mike Sillinger.

Domácí stáhli náskok díky brance źubomíra Višňovského ve druhé třetině, záhy po úvodním buly závěrečné části však zvýšil opět na rozdíl dvou gólů Keith Tkachuk.

Hráči Los Angeles ovšem nesklonili hlavu a v 52. minutě se díky Seanu Averymu dostali opět na dostřel. Konec domácím nadějím ale udělal Čajánek, když uzavřel skóre trefou do opuštěné klece při power-play Kings.

Vokoun pomohl k remíze ve Vancouveru

Nashville jen remizoval ve Vancouveru 2:2 po prodloužení a je za St. Louis na osmém, posledním postupovém místě konferenční tabulky jen kvůli nižšímu počtu výher - oba týmy mají 80 bodů.

Nashville získal bod až díky gólu Adama Halla 22 sekund před koncem při hře bez brankáře. O několik sekund dříve nastřelil obránce hostí Kimmo Timonen tyčku. Tomáš Vokoun v brance Predators si připsal 25 úspěšných zákroků.

Sýkora se Škoulou asistovali

Dramatický závěr měl také zápas Dallasu se San Jose. Domácí vedli po dvou třetinách 3:0 a ještě minutu a 37 sekund před koncem 3:1, ale Jonathan Cheechoo stačil při power-play dvěma góly vyrovnat na konečných 3:3.

"Bylo to těžké prohrávat s tak silným týmem 0:3, ale my bojujeme o prvenství v divizi, a tak jsme zapnuli," řekl Cheechoo. "V třetí třetině se nám podařilo vyvinout velký tlak. Je skvělé, že se nám nakonec povedlo zachránit bod."

Petr Sýkora a Martin Škoula zaznamenali za Anaheim po asistenci v utkání ve Phoenixu, které Mocní kačeři vyhráli 3:2 v prodloužení. Právě Škoulova přihrávka předcházela už po 29 sekundách nastaveného času vítěznému gólu Sergeje Fjodorova.

Gáborík zářil proti Ottawě

Loni patřili hokejisté Minnesoty k velkému překvapení play-off NHL, letos chuť vyřazovacích bojů zřejmě ani nepoznají. V úterním utkání s Ottawou ovšem připomněli loňské tažení a na vlastním ledě přehráli jasně Ottawu 5:2.

Největší podíl na vítězství Wild měl slovenský útočník Minnesoty Marián Gáborík, který  vstřelil tři branky a na další dvě nahrál, jednu asistenci na straně domácího týmu si připsal i obránce Filip Kuba. V dresu Ottawy jednou asistovali Martin Havlát a Radek Bonk.

Tampa Bay - NY Islanders 1:3 (1:0, 0:0, 0:3)
Branky: 6. Modin - 42. Weinhandl, 54. Papineau, 60. J. Blake. Zásahy brankářů: Chabibulin 22/20 - DiPietro 20/19.
Toronto - Boston 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Branky: 8. Nieuwendyk - 27. a 53. Green (na druhou Šlégr). Zásahy brankářů: Belfour 29/27 - Raycroft 23/22.
Montreal - Colorado 4:2 (2:1, 0:1, 2:0)
Branky: 13. Ryder, 15. Perreault, 45. Koivu, 60. Ribeiro - 17. R. Blake, 29. Gratton. Zásahy brankářů: Theodore 31/29 - Aebischer 28/25.
Pittsburgh - Washington 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
Branky: 7. a 53. Wilson (na první Kraft), 20. Eastwood, 29. Hussey - 50. Semin. Zásahy brankářů: Caron 21/20 - Kölzig 27/23.
Detroit - Calgary 1:4 (0:1, 1:3, 0:0)
Branky: 36. Maltby - 7. Yelle, 23. Montador, 24. Lombardi, 40. Conroy. Zásahy brankářů: Legace 18/14 - Kiprusoff 26/25.
Minnesota - Ottawa 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)
Branky: 21., 41. a 58. Gáborík (na druhou Kuba), 9. Chouinard, 10. Wallin - 37. Marián Hossa (Havlát, Bonk), 51. Smolinski. Zásahy brankářů: Roloson 38/36 - Lalime 22/17.
Dallas - San Jose 3:3 pp (2:0, 1:0, 0:3 - 0:0)
Branky: 10. a 34. Arnott, 15. Zubov - 59. a 60. Cheechoo, 54. Ekman. Zásahy brankářů: Turco 27/24 - Nabokov 21/18.
Edmonton - Columbus 3:2 (1:1, 0:0, 2:1)
Branky: 17. Bergeron, 43. Laraque, 55. Moreau - 4. Svitov, 53. Cassels. Zásahy brankářů: Conklin 23/21 - Denis 27/24.
Phoenix - Anaheim 2:3 pp (0:1, 2:1, 0:0 - 0:1)
Branky: 21. Doan, 37. Langkow - 14. Burnett, 32. Severson (Sýkora), 61. Fjodorov (Škoula). Zásahy brankářů: Johnson 28/25 - Bryzgalov 28/26.
Vancouver - Nashville 2:2 pp (2:1, 0:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 10. Kesler, 11. Linden - 7. Johansson, 60. Hall. Zásahy brankářů: Cloutier 28/26 - Vokoun 27/25.
Los Angeles - St. Louis 3:5 (1:3, 1:0, 1:2)
Branky: 3. Barney, 35. Višňovský, 52. Avery - 4. Rheaume, 4. Drake (Čajánek), 12. Sillinger (Čajánek), 41. Tkachuk, 60. Čajánek. Zásahy brankářů: Huet 23/19 - Osgood 34/31.
4. Edmonton733012427194:18776
5. Minnesota722420226158:16170
Pacifická divize:
1. San Jose723512619187:16188
2. Dallas733613024169:15785
3. Los Angeles722816721190:18779
4. Anaheim73269830162:19069
5. Phoenix732016631177:22162
Pozn.: Údaje v jednotlivých sloupcích označují počet odehraných zápasů, výher, nerozhodných zápasů, proher v prodloužení (tým získává jeden bod), porážek v normální hrací době, skóre a počet bodů. Týmy s označením "x" mají jistou účast v play-off, "y" znamená jisté prvenství v divizi.
10. Edmonton733012427194:18776
11. Minnesota722420226158:16170
12. Anaheim73269830162:19069
13. Phoenix732016631177:22162
14. Chicago71199637166:21953
15. Columbus72208441156:21552
Pozn.: Údaje v jednotlivých sloupcích označují počet odehraných zápasů, výher, nerozhodných zápasů, proher v prodloužení (tým získává jeden bod), porážek v normální hrací době, skóre a počet bodů. Kluby na prvních místech v divizích zatím nejsou v tabulkách upřednostňovány. Týmy s označením "x" mají jistou účast v play-off, "y" znamená jisté vítězství v divizi.