Florida se snaží dohnat play-off

NEW YORK

Hokejisté Floridy ještě nevzdali svůj boj o postup do play-off NHL. Na vlastním ledě porazili New York Islanders 6:4 a devět utkání před koncem základní části snížili svoji ztrátu na osmou příčku na sedm bodů. Zatím drží postupové místo ve Východní konferenci právě Islanders.

K důležitému vítězství pomohli Floridě také čeští hokejisté. Václav Nedorost přihrál ve druhé třetině na vyrovnávací branku Hortona a u dalšího gólu Jokinena asistoval Pavel Trnka. Na straně hostí si asistenci připsal Roman Hamrlík.

Hlavní hvězdou zápasu byl ale domácí brankář Roberto Luongo, který vyjma čtyř inkasovaných branek zneškodnil dalších padesát pokusů soupeře, 26 z nich jen v první třetině. "Vyrukovali na nás dost tvrdě, ale Louie byl neuvěřitelný," řekl po zápase kouč Floridy John Torchetti.

Islanders v první třetině přestříleli domácí borce 28:7 a celkově 54:24, přesto nakonec odcházeli z ledu poraženi. Floridě ale neuvěřitelně vyšla druhá část, kdy z prvních pěti střel tři skončily za zády brankáře Di Pietra a donutily ho vystřídat.

O něco lépe než Florida je na tom v boji o postup do play-off Buffalo, které vyhrálo v Atlantě až v prodloužení 4:3. Sabres přitom ještě sedm minut před koncem prohrávali 1:3, ale domácí se o vedení připravili vlastní nedisciplinovaností.

Zápas byl poznamenán řadou potyček, a na začátku třetí třetiny byl do konce zápasu vyloučen bitkař Atlanty Francis Lessard. Buffalo poté dlouhou početní výhodu využilo brankou Maira a krátce po něm ještě vyrovnal Jochen Hecht. Dereku Royovi pak v prodloužení stačilo 15 vteřin, aby Buffalu zajistil vítězství.

New Jersey - Pittsburgh 6:1 (3:0, 3:0, 0:1)
Branky: 2. a 18. Friesen, 4. S. Niedermayer, 26. Madden, 28. Martin, 28. Viktor Kozlov - 54. Hussey. Zásahy brankářů: Clemmensen 15/14 - Caron 23/18, Brochu (od 27:20) 19/18
Atlanta - Buffalo 3:4P (0:1, 2:0, 1:2 - 0:1)
Branky: 35. a 41. Sutton, 24. Kovalčuk - 20. Dumont, 53. Mair, 54. Hecht, 61. Roy. Zásahy brankářů: Nurminen 33/29 - Biron 23/20
Florida - N.Y.Islanders 6:4 (1:2, 3:0, 2:2)
Branky: 19. Weiss, 23. Horton (Nedorost), 35. Jokinen (Trnka), 39. Cullen, 48. M. Samuelsson, 40. Audette - 5. Aucoin, 8. Hunter, 48. Peca, 53. Parrish (Hamrlík). Zásahy brankářů: Luongo 54/50 - DiPietro 12/8, Snow (od 3. třetiny 12/10
Chicago - Carolina 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Branky: 19. Ruutu, 23. Bell - 20. C. Adams, 40. Brind'Amour, 56. Cole. Zásahy brankářů: Leighton 49/46 - Irbe 23/21
Anaheim - St. Louis 1:1PP (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 56. Škoula - 34. R. Johnson. Zásahy brankářů: Giguere 31/30 - Divis 29/28
11. Anaheim742610830163:19170
12. Minnesota722420226158:16170
13. Phoenix*732016631177:22162
14. Chicago*72199638168:22253
15. Columbus*72208441156:21552
Pozn.: Údaje v jednotlivých sloupcích označují počet odehraných zápasů, výher, nerozhodných zápasů, proher v prodloužení (tým získává jeden bod), porážek v normální hrací době, skóre a počet bodů. Kluby na prvních místech v divizích zatím nejsou v tabulkách upřednostňovány. Zvýrazněné týmy už mají jistou účast v play off, týmy označené * už jsou bez šance.