NHL

Jágr oslavil návrat do Washingtonu gólem a asistencí

19. března 2004 07:21 - NEW YORK

Hokejový útočník Jaromír Jágr se ve čtvrtek znovu vrátil do Washingtonu. A přes nevoli, již jeho návrat vyvolal u fanoušků, se dokázal prosadit. Jednou skóroval, k tomu přidal asistenci, přesto ale porážce newyorských Jezdců nezabránil. Rangers vybojovali alespoň bod, prohráli 3:4 v prodloužení.

"Byl jsem překvapen, čekal jsem to daleko horší," svěřil se po utkání Jágr. Ovšem při podprůměrné návštěvě (13 362 diváků) nebylo divu, že se kladenský odchovanec silnější kávy nedočkal. Nicméně i tak po každém jeho dotyku s pukem obecenstvo zlostně hučelo. "Tušil jsem, že moc lidí nepřijde. Od doby, co jsem tu hrál, se nic nezměnilo," poznamenal Jágr na adresu poloprázdných tribun.

Jágr se ve Washingtonu představil s novým centrem. Bobbyho Holíka vystřídal mezi Jágrem a Janem Hlaváčem třiadvacetiletý Jamie Lundmark. Holík zase velel formaci s Danem LaCouturem a Jedem Ortmeyerem. Na začátku se zdálo, že tento tah kouči Tomu Renneymu vyjde, oba nové útoky vsítily po gólu a Rangers vedli 2:0.

Jenže Jezdci včera naprosto zpackali hru v oslabení, Capitals využili čtyři ze sedmi početních výhod a utkání otočili. Bod zařídil Jágr, který poslal utkání do prodloužení, v němž potom rozhodl o druhém bodu pro domácí Kip Miller.

Jágrova trefa může paradoxně Rangers ublížit. Týmu z Manhattanu jde totiž poté, co odpískal posedmé v řadě play-off, o co nejlepší postavení v letošním draftu. A to mu ziskem bodů utíká...

Nekompromisní Toronto

Své příležitosti nekompromisně využívalo Toronto, které sice vyslalo na branku domácí Philadelphie pouhých 14 střel, ale dokázalo zvítězit 3:2. Soupeři nebyl nic platný dvojnásobný počet střeleckých pokusů. Dva góly a asistenci si připsal obránce Brian Leetch, který přišel 3. března z New York Rangers.

"Hrál skvěle," řekl střelec prvního gólu vítězů Gary Roberts k výkonu Leetche, jenž v osmi zápasech za Toronto nasbíral dva góly a devět asistencí. "Je skutečně posilou. Jeho síla je znát hlavně v přesilovkách, ale je výborný v každé situaci," dodal. Toronto si vítězstvím zajistilo účast v play off.

Podobný obraz hry jako ve Philadelphii byl k vidění také v Bostonu, kde domácí hráči přestříleli Minnesotu 31:15, ale podlehli 0:2. Hrdinou zápasu byl hostující gólman Manny Fernadez, který zaznamenal druhou nulu v sezóně a čtvrté vítězství ze čtyř zápasů proti Bostonu v kariéře. Jeho průměr gólů na zápas proti Bostonu činí 0,75.

"Proti Bostonu hraji rád. Už v minulosti se mi proti němu dařilo," komentoval tyto statistiky. Čechmánek se vrátil a střídal

Vůbec se naopak nedařilo Romanu Čechmánkovi, který se vrátil do branky Los Angeles poprvé od 20. února, kdy si poranil třísla. Český brankář však v utkání se San Jose inkasoval čtyři branky z patnácti střel a byl po dvou třetinách střídán Cristobalem Huetem.

"Dlouho jsem nechytal, ale musím být připravený na každý zápas. Takhle by to nešlo," sebekriticky prohlásil Čechmánek, jenž vynechal kvůli problémům s třísly dvanáct zápasů.

Francouzský brankář už gól nedostal, hosté však završili své vítězství trefou do prázdné branky při soupeřově power play na 5:3. Dva góly San Jose včetně vítězné trefy dal Jonathan Cheechoo.

Po Čechmánkově návratu poslalo vedení Los Angeles dalšího českého gólmana Milana Hniličku na farmu.

Washington - New York Rangers 4:3 v prodl.
Třetiny: 1:2, 0:0, 2:1 - 1:0. Branky: 12. Willsie, 46. Boumediene, 47. Halpern, 62. Miller - 7. Holík, 9. Ťjutin (Hlaváč, Jágr), 58. Jágr. Zásahy brankářů: Kölzig 33/30 - Dunham 21/17.
Tampa Bay - Buffalo 3:1
Třetiny: 0:0, 1:1, 2:0. Branky: 36. Stillman (Kubina), 41. Taylor, 60. St.Louis - 37. Hecht. Zásahy brankářů: Chabibulin 26/25 - Noronen 25/23.
Ottawa - Colorado 2:0
Třetiny: 2:0, 0:0, 0:0. Branky: 13. Schaefer, 14. Redden. Zásahy brankářů: Lalime 23/23 - Aebischer 35/33.
Boston - Minnesota 0:2
Třetiny: 0:0, 0:1, 0:1. Branky: 31. Park, 42. Veilleux. Zásahy brankářů: Potvin 15/13 - Fernandez 31/31.
Philadelphia - Toronto 2:3
Třetiny: 0:1, 0:1, 2:1. Branky: 56. LeClair, 58. Johnsson - 27. a 45. Leetch, 16. Roberts. Zásahy brankářů: Esche 14/11 - Belfour 28/26.
Dallas - Vancouver 3:0
Třetiny: 1:0, 2:0, 0:0. Branky: 13. P. Boucher, 23. Arnott, 33. Guerin. Zásahy brankářů: Turco 20/20 - Cloutier 17/14 (od 41. Hedberg 4/4).
Calgary - Columbus 2:0
Třetiny: 0:0, 1:0, 1:0. Branky: 27. Lombardi, 60. Iginla. Zásahy brankářů: Kiprusoff 23/23 - Denis 34/33.
Phoenix - Detroit 1:1 po prodl.
Třetiny: 0:0, 0:1, 1:0 - 0:0. Branky: 43. Westrum - 32. Shanahan. Zásahy brankářů: Boucher 47/46 - Joseph 29/28.
Los Angeles - San Jose 3:5
Třetiny: 2:2, 1:2, 0:1. Branky: 2. Pirnes, 18. Višňovský, 37. Armstrong (Modrý) - 22. a 36. Cheechoo, 7. a 59. Brown, 4. Koroljuk. Zásahy brankářů: Čechmánek 15/11 (od 41. Huet 8/8) - Nabokov 31/28.

10. Edmonton 73 30 12 4 27 194:187 76
11. Minnesota 73 25 20 2 26 160:161 72
12. Anaheim 74 26 10 8 30 163:191 70
13. Phoenix 74 20 17 6 31 178:222 63
14. Chicago 72 19 9 6 38 168:222 53
15. Columbus 73 20 8 4 42 156:217 52
Pozn.: Údaje v jednotlivých sloupcích označují počet odehraných zápasů, výher, nerozhodných zápasů, proher v prodloužení (tým získává jeden bod), porážek v normální hrací době, skóre a počet bodů. Kluby na prvních místech v divizích zatím nejsou v tabulkách upřednostňovány. Týmy s označením "x" mají jistou účast v play off, "y" znamená jisté vítězství v divizi.